www.sudzibas.lv Aliexpress Latvijai citas cenas

Aliexpress - Latvijai citas cenas

Kas ir noticis ar aliexpress? Kāpēc Cenas dažādas.
Izvēlējos preci (grozā ieliku) , gaidīju atlaižu laiku, jā Cena samazinājās, gatava nopirkt. Pie pirkšanas parādās cita - augstāka Cena (laikam vecā Cena) .
Meklēju to pašu preci ar zemāku cenu, jā, atradu, Cena laba, attaisu vaļā, atkal parādās augstākā Cena. Pēc tam jau intereses pēc sāku skatīties, un visas Cenas, kuras kopbildē redzamas (zemas, man pieņemamas) , attaisot vaļā ir augstāka Cena nekā redzamas kopējā bildē. Arī vēlmju sadaļā Cenas ir zemākās.
Domāju, ka varbūt man kāds "tabu" uzlikts, jo nereti nākas atvērt strīdus, vai varbūt kāds sakars ar to, ka pasūtu no Latvijas.
Izmēģināju. Uzliku Krievijas karogu, un jā, Cenas produkta lapā tiešām paliek tās pašas - zemākās, nekas nemainās.
Vai tiešām aliexpresim ir kāda īpaša attieksme pircējiem no Latvijas?
Vai viņiem joprojām klibo lapas programmēšana.

11.08.2021

L lāčuks761 11.08.2021

No 1.07.2021. visiem sūtījumiem tiek pievienots PVN (ES regula) tādēļ tai cenai ko redzat grozā vēl nāk klāt 21% PVN un gala cena ir augstāka!

L lāčuks761 11.08.2021

Attiecīgi uz Krievijas pilsoņiem Eiropas regula par PVN piemērošanu visām precēm kas iegādātas ārpus ES sākot no pirmā centa neattiecas un tādēļ arī cena paliek tāda kā grozā.

L LLZ 11.08.2021

Vai tas nozīmē, ka Latvijā man nebūs jāmaksā PVN?
Vīram nupat atnāca paciņa no Aliexpress, un PVN pie atmuitošanas vajadzēja maksāt.

L lāčuks761 11.08.2021

Nevajadzētu būt , esmu saņēmis pārs pakas pēc 01.07. un maksāju tikai Aliexpress kad iegādājos preci ,tur arī tieši pirms maksāšanas redz ka pievienotā summa ir PVN (tax) un zem jautājuma zīmītes norādīts ,ka saistībā ar jauno ES regulu.

L LLZ 11.08.2021

To preci, ko es pasūtīju 26,jūnijā, saņēmu jūlijā, un arī nebija nekas jāmaksā.
Bet vīrs pasūtīja jūlijā, un nupat atmuitoja, un PVN bija jāmaksā. Vēl gan nav saņēmis, gaida no pasta aicinājumu.

Nezinu gan, kas tur par to nodokļu dubulto nepalikšanu...

L LLZ 11.08.2021

kļūdījos - nodokļu dubulto neaplikšanu...

L LLZ 11.08.2021

Jā, atradu pie summas, kur Aliexpress informē, kāpēc cena augstāka, tulkots:

"No 2021. gada 1. jūlija saskaņā ar ES tiesību aktiem visām tirdzniecības vietām ir jāiekasē pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un noteiktos apstākļos jānosūta kompetentajai nodokļu iestādei.
PVN likme var atšķirties atkarībā no jūsu pasūtījuma galamērķa valsts un iegādāto preču veida. Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, apmeklējiet mūsu palīdzības centru."

Nezinu vai Latvijai ar Ķīnu būtu tāds līgums par dubulto nodokļu aplikšanu? Vai tomēr šī ir Aliexpress iniaciatīva, lai piepelnītos.
Sanāk, ka mēs piemaksājam 42%. Paldies, tas vairs nav priekš manis...;(

V vitolds21 11.08.2021

Labdien!
Ja trešās valsts tiešsaistes tirgotājs, kurš pārdod preces pircējiem Eiropas Savienībā, ir reģistrējies jebkuras ES dalībvalsts importa vienas pieturas aģentūras - IOSS portālā (Import One Stop-Shop), tirgotājs PVN iekasē pirkuma veikšanas brīdī un pēc tam nodrošina tā ieskaitīšanu sūtījuma galamērķa valsts budžetā.

Ja tirgotājs izmanto IOSS un korekti izpilda savas saistības un pienākumus (nodod nepieciešamo informāciju piegādātājam), sūtījumu atmuitošanu veiks piegādātājs – Latvijas Pasts vai eksprespasts, un sūtījuma saņēmējam muitas formalitātes nav jāveic.

Ja tirgotājs, kurš izmanto IOSS režīmu, nav nodevis nepieciešamo informāciju piegādātājam, piegādātājs nav tiesīgs veikt sūtījuma atmuitošanu, kā rezultātā sūtījuma atmuitošana un nodokļu nomaksa valsts budžetā jāveic preču saņēmējam. Šādos gadījumos tirgotājam jāuzņemas atbildība par savu saistību neizpildi un pēc preču pircēja pieprasījuma būtu jāatmaksā pirkuma brīdī iekasētais PVN.

Šajā gadījumā, lai atgūtu samaksāto PVN, saglabājiet muitas deklarāciju un nosūtiet to pārdevējam , ar lūgumu atmaksāt pirkuma brīdī no Jums iekasēto PVN.

Ar cieņu
VID Muitas konsultanti

NeWVeL 11.08.2021

PVN

L LLZ 11.08.2021

VID muitas konsultantiem - paldies par atbildi.
Vēl skaidrojumos attiecībā uz augstāk minēto IOSS un tirgotāju, atradu, ka
"maksājamai PVN summai ir skaidri un nepārprotami jābūt norādītai vietnē, kur cilvēki iepērkas, kā arī atspoguļotai pirkuma rēķinā. Ja tirgotājs izmantos IOSS, sūtījumu atmuitošanu veiks "Latvijas pasts" vai eksprespasts, bet iedzīvotājiem nekas papildus nebūs jādara."

Nupat pasūtīju preci ar visu PVN. Rēķinu arī izprintēju, tādu ar lupu skatāmu.
Pēc 1-3 mēnešiem tad redzēsim, kad prece atnāks, vai būs jāmaksā vēl viens PVN.

L LLZ 15.09.2021

Tātad atskaitos. Tās 2 preces ko pasūtīju Aliexpresā, abas atnāca, un PVN tiešām nebija jāpiemaksā. Iemeta pastkastītē.
Ja Aliexpress naudu atgriež atpakaļ, tad arī ar samaksāto PVN. Tā, ka šajā lietā viss kārtībā.

Man tikai nepatīk, ka Aliexpress nesakārto savu programmu. Vienā lapā rāda cenas bez PVN, atver vaļā - ar PVN, ieliec grozā - bez PVN, īsti kopsummu redz tikai pēc pārrēķina, kad sāc maksāt.

Un vēl jāseko transporta izdevumiem, ar to gan viņiem zili brīnumi dažkārt notiek.
Preces lapā prece ir bez transporta izdevumiem, grozā parādās ar.
Lai gan to arī var apiet. Tad es pērku šo preci uzreiz no preču lapas, tad 80% gadījumā transporta izdevumi pie maksāšanas neparādās.