Aliexpress - Krāpšana

Īsumā par manu pieredzi, pirmo reizi iepērkoties Aliexpres.Pasūtīju Nike kurpes, par tām samaksāju. Ilgi gaidīju, apmēram pēc mēneša sagaidīju vēstuli no VID muitas, ka kurpes ir pārtvērusi muita, jo tās, iespējams, ir viltojums un, ka, ja es 10 dienu laikā nenosūtīšu iebilduma vēstuli, kurpes tiks iznīcinātas. Nosūtīju vēstuli, ka iebilstu pret kurpju iznīcināšanu, atbildi nesagaidot, piezvanīju uz muitu. Man atbildēja, ka kurpes tiks iznīcinātas.Rezultātā - zaudēta gan nauda, gan kurpes. :(

I

R ri4y 16.10.2015

Pirmo reizi dzirdu tādu murgu! Pasūtīju no Ali ekrānu iphone, oriģinālais te maksā vidēji no 50 Eur, tur atradu pa 20 Eur, pārdevējs uzrakstījis vērtību 10 USD un ka ekrāns priekš Iphone. Arī atsutīja vēstuli ka muitā ir prece, kuras izcelsmi ir jāpierāda uzrakstot iebildumu, jo savādāk preci iznīcinās. Laikam uzrakstījāt es iebilstu iznīcināšanai un viss? Tur jau ir muitas inspektora numurs un e-pasts, kur jāraksta oficiāla vēstule ar pierādījumiem, luk ko es uzrakstīju un manu preci palaida garām.

Atnāca no Jūsu iestādes vēstule par sūtījuma nr:XXXXXXXX iznīcināšanu, ja nesniegšu iebildumu par šī sūtījuma iznīcināšanu, jo Jums ir aizdomas, ka tas ir viltojums un cena neatbilst realitātei.
Atbildot vēlos Jūs informēt, ka Latvijā Iphone 5 stiklu var iegādāties sākot no 50 Eur lietotu un no 75 Eur jaunu, tā kā man nav lieku 50 un vairāk Eur + remonta izmaksu izmantoju Aliexpress kā veikalu, kur arī pasūtīju 100% kopiju stiklam, kuru pats arī uzlikšu savam telefonam, kā pierādījumu sniedzu maksājuma izdevumu no interneta bankas, kā arī informāciju no pārdevēja, nosūtu arī sava Iphone 5 foto, kur redzams, ka priekšējais stikliņš ir saplīsis un ietekmē telefona darbību, līdz ar ko nepieciešama stikliņa maiņa. Stikliņš netiks izmantots tālākai pārdošanai, bet paša lietošanai. (Pēc 2 dienām sūtījums bija manā pasta nodaļā), Jūsu gadījumā vajadzēja rakstīt šādu iebildumu:

Atnāca no Jūsu iestādes vēstule par sūtījuma nr:XXXXXXXX iznīcināšanu, ja nesniegšu iebildumu par šī sūtījuma iznīcināšanu, jo Jums ir aizdomas, ka tas ir viltojums.
Atbildot vēlos Jūs informēt, ka prece tik tiešām ir NIKE kopija, kurpes nepieciešamas personīgai lietošanai, Latvijā šādas oriģinālas kurpes izmaksā sākot no 60 Eur (prinscreen no kāda veikala vai bilde ar cenu), vai arī nav nopērakamas, es šādas oriģinālas kurpes priekš sevis nevaru iegādāties, bet līdzīgas sporta kurpes maksā sākot no 30 Eur (prinscreen), bet Aliexpress atradu šādu kurpju kopiju par piemēram 15 Eur (prinscreen), kuras es varēju iegādāties, ka apliecinājumu nosūtu Jums maksājuma uzdevumu (interneta bankas, ieskanētu vai kādā citā veidā apliecinājumu). Kurpes nepieciešamas personīgai lietošanai.

H Haralds Melnarājs 05.09.2020

lai arī posts no 2015 gada ,taču aktuāls arī šodien---lielāko tiesu muitā arī šodien muitās strādā ""uzmetēji"" ,svešas mantas tīkotāji--taču derētu zināt ,ka IPHONE tiek ražots Ķīnā un Ali express ir tāda pati tirdzniecības platforma kā ,teiksim ,Rīgas centrāltirgus vai e-bay u.tt..
un atpakaļ vēstule jāsūta vai nu ierakstīta--vai vislabāk elektroniski apstiprināta.Šādā gadījumā ,ja prece ""tikusi iznīcināta"))) ,jums jāiesniedz tiesā prasība pret LV par tās muitas nelikumīgo rīcību aplaupot privātpersonu un pieprasiet summu astronomisku.