Vīgars un Vladimirs - Kāzu muzikanti

Savā dzīvē ir pietiekoši daudz gadījies būt uz kāzām, strādāt uz tām kā arī daudz kontaktēties ar muzikantiem, bet tik ļoti neprofesionālus, nesolīdus, neadekvātus muzikantus neesmu saticis. Es ļoti brīnos, ka tādus cilvēkus vispār kaut kur aicina, jopirmkārt: satiekoties ar šiem „Vīgars un Vladimirs” mums tika iedots dziesmu saraksts, kuras viņi izpilda, mums tika pateikts, ka mēs varam izvēlēties, kuras dziesmas mēs vēlamies dzirdēt, bet, kad izvelējāmies viņi bija ļoti izbrīnīti un teica ka mēs esam profesionāļi un paši zinām labāk, ko spēlēt, tas mūs izbrīnīja un aizvainoja līgavu, jo bija pateikts rupjā formā. Un beigu beigās, dziesmas, kuras tika spēlētas kāzās bija drausmīgas - vecas, bēdīgas krievu dziesmas, dažas pat par karu, vispār neatbilstošas, mēs vairākas reizes gājām klāt prasīt, lai spēlē kaut ko jautru - no 80-desmitajiem angļu valodā. Pāris reizes nospēlējuši, viņi atkal atgriezās pie sava..;otrkārt- apģērbs bija tā kā uz kaut kādu lauku pasākumu (botas, džinsi, maikas) nevis uz kāzām, izturēšanās bija jau no paša sākumu ļoti neapmierināta, varēja redzēt, ka tas viņiem nesagādā prieku.. katru reizi kad tika saukts tosts, muzikanti neatradās pie instrumentiem, līdz ar to nācās skaļo mūziku katru reizi slēgt ārā pašiem vai iet meklēt muzikantus;treškārt- kad sazinājāmies pirmo reizi un uzsākot sarunu par naudām viņi teica, ka cena ir no 200-250 ls un cena bija atkarīga no attāluma, kur braukt un par aparatūras daudzumu. Bet tā kā kāzas notika Ogrē, tad viņi teica, ka tas ir te pat vien ir un viss kārtībā, un specaparatūra arī nebijām pasūtījuši. Un beigās bija tā, ka mēs pieņēmām, ka tie ir 200 ls, bet izrādās muzikanti - 250 ls, jo nekāda līguma nebija, viņi to pat nepiedāvāja;ceturtkārt- jau bija ap 3.00 no rīta, „Vīgaram un Vladimiram” iedevām naudu (pirmā iemaksa bija 50ls un atlikumu - 150ls) un tad tikai viss sākās...pēkšņi pazūd mūzika, mikrofonā parādās balss: "a kur pārējā nauda, trūkst 50 ls!!". Mums visiem izbrīna, notika nesaprašana, jo kā jau minēju nebija vienošanās par 250ls. Kamēr domājām, ko un kā darīt, jo jaunam pārim vairs nepalika pāri naudas, viss tika izrēķināts.. vai iet un meklēt naudu, vai uzstāt uz savējā?! TAD sākās pati "jautrība"- no muzikantu puses sāka birt ļoti nesmukas frāzes, nesolīdi izteicieni, lamas - muzikantu vārdi bija- "tādi kā čigāni, žmogi", tika vairakkārt nolādēts jaunais pāris par turpmāko kopdzīvi utt. Vai tiešām tas ir to vērts, lai Jauno pāri nolādētu uz viņu atlikušo kopdzīvi?! Apdomājiet savu izvēli, vai vismaz pieprasiet līgumu.. Kā redzams, bez tā neiztikt!

E

V vigars 22.05.2012

Jau no paša sākuma bija aizdomas, ka būs uzmetiens.Sarunas veicām ar vieniem, avansu maksāja cits cilvēks, atlikušo summu cits.Bez obligāto dziesmu saraksta bija prasības par iluzionista priekšnesuma apskaņošanu pļavas vidū, telpu izgaismošana, monitors ārpus telpām uc utt, kas tika arī izpildīts.Neviens neko gala rezultātā nezināja par samaksu, kaut es vienmēr visu sarunāto rūpīgi pierakstu.Latviešu viesiem nemitīgi traucēja krievu dziesmas, krieviem savukārt latviešu dziesmas.Jaunajam pārim atkal bija pavisam atšķirīgas prasības(tikai saraksts) no viņu viesiem.Nevarējām sākumā saprast kāpēc tāds presings tomēr mēģinājām izpildīt katra viesa vēlēšanos.Turklāt neskatoties uz to lielākā daļa viesu dejoja un izskatījās pat apmierināti.Stundu pirms mūsu nolīgtā laika beigām kāds mums iespieda saujā aploksni ar summu kur trūka vēl 50 nieks.Gājām aprunāties ar jauno pāri kurš par finansiālām lietām izlikās neko nezinām un sāka pārmest ka nav nospēlēta tāda un šāda dziesma utt. Iebildu, ka kāzās grūti spēlēt kā koncertā pēc saraksta un dziesmas ko spēlējām pieprasīja viņu daudznacionālie viesi kuriem arī centāmies izpatikt.Un nav problēmu nospēlēt viņu vēlamās dziesmas pēdējā taimā, ja vien tiks atrisināta šī finansiāla domstarpība.Bet tad jaunais vīrs (protams pālī) man piedāvāja 2 polšus par šo vēl stundu līdz plkst4:00 :).Atbildēju viņam ka par polšiem nespēlējam un sāksim vākt nost aparatūru un vairs nespēlēsim.Jaunais vīrs sāka bļaustīties skaļi izsakot savu nepatiku par mūsu sniegumu uzkurinot viesus kuriem saprotams arī palika neomulīgi bez mūzikas un solīja internetā ievietot negatīvu atsauksmi ko veiksmīgi arī paveica . Kā atklājās vēlāk kāds vēl pārdūra riepu mūsu auto. Varētu vēl gari rakstīt par šiem latvijciem, oponēt uz sarakstīto, bet atturēšos. Labi, ka tādi klienti gadās tikai reizi 15 gados.Un neskatoties uz šo cilvēku aktivitātēm nomelnojot mūs, sakām paldies saviem pastāvīgajiem un jaunajiem klientiem kuriem mēs vēl joprojām patīkam, spēlējām un spēlēsim gan šovasar, gan arī turpmāk!Lai jums visiem veicas! Vigars un Vladimirs!

V vigars 22.05.2012

P.S. muzikanti, uzmanās no Sanitas /izdzēsts/.Ar atmiņu viņai ir pašvaki.

G Galina 28.10.2015

Vigaram ir laba balss - bet atieksme pret līdzcilvēkiem ļoti klibo!
Laikam "Kronis" galvā...l
Saprotams ka bizness ir bizness - bet tad arī jāuzvedās kā bisnesmenam, - nevis jāgaida "uzmetiens', vai pašam kāds "jāuzmet". !!!

Par šo:
24.10.2015. telefoniski sarunāju ar Vigaru Vinkelmani muzikālo pavadījumu manai 50 gadu Jubilejai, kafejnīcā "Rausis" jelgavā.
Vairākkārt pārzvanīju un konkretizēju laiku un cenu par šo pakalpojumu.
Atbildē saņēmu apstiprinājumu.
Bet noteiktajā laikā un vietā Vigars neieradās.
Visi mani zvani uz norādīto telefona nummuru ( 29131115) tika ignorēti.