Vekselis - Krāpšana

Labdien sakiet lūdzu vai kāds ir saskāries ar elektroniski sastādītu vekseli?
Man ir aizdomas ka esmu apkrāpta.
Šodien persona atsūtīja man viņas parakstītu elektronisko vekseli kurš man jāatmaksā bija ar paysafe čeku.
Vai šis vekselis ir īsts?
Kā man rīkoties šajā situācijā?

I

L Linda 21.02.2019

visnotaļ esat apkrāpta, turklāt naudu nesaņemsiet un pēc gadiem nauda jāatdod pilnā apjomā, ja to iesniegs prasībā. jo tur nav atrunāts ,kad jūs naudu saņemat - datums, otrkārt, no kādas bankas jums tiks veikts pārskaitijums un uz kuru jums jāveic ikmēneša maksājums, kā arī nav atrunāts maksājuma grafiks, un protams elektroniskais paraksts, laika zīme. es viennozīmīgi vērstos pie atbildīgajām iestādēm...

L Linda 21.02.2019

iespējams, ka vinš nemaz nav īsts, bet es noteikti pārbaudītu informāciju

I Ina21 21.02.2019

Kur un kā es varu pārbaudīt vekseļa īstenību?
Vai man ir jāvēršās pie notāra?
Es papētīju internetā un ar šos notāres zīmogu un parakstu šis jau nav pirmais elektroniskais vekselis. Tikai diemžēl kā visiem beidzās ar to es tā arī informāciju atrast nevarēju.

L Linda 21.02.2019

Nav ne jausmas kur tieši vērsties, visdrīzāk policijā, un tad tālak teiks kā rīkoties. Jebkurā gadijumā informējat pārējos, noteikti būs daļa ,kas gribēs zināt ka rīkoties un kādas sekas.

C critical thinker 22.02.2019

nesapratu, ko jums bija jāatmaksā? aizņēmāties 2500 eur. viss it kā. vai jums sastāstīja par kaut kādām peļņas iespējām ar kaut kādu shēmiņu, un shēmiņa iekrita kabatā tai otrai

I Ina21 22.02.2019

Man nācās nopirkt paysafe čeku lai atmaksātu vekselļa nodevu.
Naudas aizņēmumu es nesaņēmu.
Sākumā teica dažu minūšu laikā. 12 naktī jau rakstīja dienas laikā. Kad pieminēju policiju man vnk lateica. Labi, ej. Naudu nedabūsi.

Pārdеvējs© 22.02.2019

Kā rīkoties dotajā situācijā? Ja neesi saņēmusi naudu, tad sūti viņus pakaļā

M Mego1 22.02.2019

Ina, balstoties uz šo vekseli krāpnieks var piedzīt no Tevis 3336 euro. Un vari nešaubīties, tieši tā viņš arī rīkosies 2024.gadā.
Ar šo vekseli krāpniekam pilnīgi pietiek, vairāk nekas nav vajadzīgs.
Ņem pasi vai ID un ej uz policiju. Ja atsūtīs atteikumu, ej uz prokuratūru.
2024. gadā ļoti raudāsi ja šādi nerīkosies.

M Mego1 22.02.2019

P.s. Šī pati Karīna ir apkrāpusi arī dzīvokļu izīrētājus. Informācija atrodama internetā, ja nu neizdodas - izīrētāja telefons 28140845. Paziņo arī par šo, jo policija šaubīsies, ka patiešām naudu nesaņēmi. Nevelc garumā, ej uzreiz!

I Ina21 22.02.2019

Un ko datīt ar pašu Notāri Ņinu Šarkovu? Šis nav viņas pirmais vekselis kurš izmantots krāpšanā. Pilns internets ir ar šādiem vekseļiem un visi ir ar viņas zīmigu un parakstu.

C critical thinker 22.02.2019

ja kontā nekas nav ieskaitīts, tad darījums nav noticis. bet nu jā, jārīkojas jau tagad un tas jānokārto

I Ina21 22.02.2019

Man Pirmdien ir konsultācija ar Juristu. Vēlos izzināt kā rīkoties arī ar Juristi Šarkovu. Šaubos ka viņa nezin kam tiek izmantoti šie vekaeļi kurus viņa apzīmogo un paraksta. Kā arī viņai būtu jāzin kā pareizi sastādīt vekseli lai otrs cilvēk netiktu apkrāpts.

M Mego1 22.02.2019

Vilkt garumā līdz pirmdienai ir muļķīga ideja. Tava darīšana, ja ir lieki 3336 euro - velc garumā droši.
Par Ņinu Šarkovu, varu kļūdīties, bet manuprāt viņa jau pusgadu nepraktizē.
Critical thinker - tas ir VEKSELIS nevis aizdevuma līgums. Nekādi ieskaitījumi kontā NAV VAJADZĪGI. Ja uz vekseļa ir īsts paraksts un krimināllieta netiks ierosināta - Ina agrāk vai vēlāk bet samaksās visu šo summu.
Vekselis ir īpašs vērtspapīrs, ar to jārēķinās.

I Ina21 22.02.2019

Mana īstā paraksta tur nav. Bet persona vēlas lai es to tagad parakstu un viņai nosūtu. Tad viņa it kā naudu ieskītīšot.

M Mego1 22.02.2019

Nav svarīgi, vai paraksts īsts. Svarīgi, vai to ar savu roku vilki Tu. Ja to vilka kāds cits - var neuztraukties un mierīgi gaidīt tiesu 2024.gadā. Un ja tajā 2024. gadā Tu nepaspēsi tiesai aizsūtīt paziņojumu, ka parādam nepiekrīti, pat bez paraksta no Tevis to summu piedzīs.
Cilvēki, apbrīnoju Jūsu vieglprātību.

I Ina21 22.02.2019

Bet ja viņa nepraktizē, vai nav tā ka viņas parakstam un zīmogam nav Juridiska spēka?

M Mego1 22.02.2019

Nav 100% ka nepraktizē, varbūt vienkārši lokācijas vietu nomainīja.
Uz Vekseļa notāra paraksts nav obligāti vajadzīgs.
Atbildēt Tev vairs nevaru - Tava izvēle - negribi - neej uz policiju un gaidi brīnumus pēc gadiem.

I Ina21 22.02.2019

Paldies par palīdzīdzību. :)

L Linda 22.02.2019

OTRĀ "A" NODAĻA
Elektroniskais vekselis
(Nodaļa 09.05.2013. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 05.06.2013.)
78.1 Elektroniskais vekselis ir vērtspapīrs, kas dod tā turētājam tiesības prasīt no vekseļa devēja vai akceptētāja samaksāt noteiktu naudas summu noteiktā termiņā un vietā un ir noformēts atbilstoši elektronisko dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu reglamentējošo normatīvo aktu prasībām.
78.2 Elektroniskajā vekselī jābūt:
1) apzīmējumam, kas izteic, ka akts ir elektroniskais vekselis. Apzīmējumu izsaka tajā valodā, kurā akts uzrakstīts;
2) beznosacījuma solījumam maksāt noteiktu naudas summu;
3) maksāšanas termiņam;
4) maksāšanas vietas apzīmējumam. Elektroniskajā vekselī norāda maksāšanas vietas pilnu adresi un, ja elektronisko vekseli samaksā bankā, — arī bankas nosaukumu un konta numuru;
5) tās personas vārdam, uzvārdam un personas kodam, kurai vai uz kuras ordera izdarāma samaksa. Ja personai nav personas koda, norāda tās dzimšanas gadu, mēnesi, dienu un vietu. Juridiskajai personai norāda tās nosaukumu, juridisko adresi un reģistrācijas numuru;
6) elektroniskā vekseļa parakstīšanas laikam. Elektroniskā vekseļa parakstīšanas laiks ir laika zīmoga pievienošanas datums un laiks;
7) drošam elektroniskajam parakstam.
78.3 Elektroniskajam vekselim pievieno dokumentu par valsts nodevas samaksu.
78.4 Akts, kurā trūkst kāda no šā likuma 78.2 pantā paredzētajām sastāvdaļām vai kuram nav pievienots šā likuma 78.3 pantā minētais dokuments par valsts nodevas samaksu, nav spēkā.
78.5 Elektroniskajam vekselim piemērojami tratai paredzētie noteikumi, izņemot noteikumus par:
parakstīšanos trasanta vietā (1.p. otrā daļa),
pieņemšanu (akceptu) (21.p. otrā daļa un 25.p. otrā daļa),
dublikātiem (64.—66.p.).
78.6 Visas atzīmes, uzrakstus un apstiprinājumus elektroniskajam vekselim izstrādā un pievieno atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu vai kā atsevišķu datni, kuru paraksta kopā ar elektronisko vekseli.
78.7 Elektroniskā vekseļa devējs atbild tādā pašā veidā kā tratas pieņēmējs.

L Linda 24.02.2019

Labdien.Sakiet lūdzu,kā Jums veicās ar vekseļa lietas kārtošanu?