VDEĀK Rīgas apvienotā nodaļa - Ierēdņu attieksme

Pēc šīs iestādes apmeklēšanas rodas pamatots iespaids, ka tiem ierēdņiem, kuri ir iesēdināti VDEĀK kabinetos, lai pieņemtu dokumentus no cilvēkiem, kuri ir nosūtīti uz invaliditātes ekspertīzi, nav ne mazāko zināšanu saistībā ar medicīnu.
Pirmais, ko nākas dzirdēt cilvēkam, kurš ienāk kabinetā, lai iesniegtu dokumentus – „nesaprotu, kādēļ jūs vispār esat pie mums atnācis!”. Kopējā attieksme ir klaji pazemojoša. Darbiniece, kura skaitās komisijas locekle, pieņemot dokumentus izskatīšanai, par katru no dokumentiem pasaka, ka no tiem arī neko nesaprot, to pašu pasaka par norādītajām pacienta diagnozēm, tad sāk apgalvot, ka pacienta ģimenes ārsts ir nepareizi sastādījis nosūtījumu uz komisiju, un tātad šos dokumentus vispār nevajadzētu pieņemt. Pēc tam no atnestajiem dokumentiem tomēr izņem dažus papīrus pēc izvēles, jo tos „varbūt paskatīsies kāds no komisijas”, vienlaicīgi pasakot, ka viņa personiski ļoti apšauba to, ka invaliditāte tiks piešķirta, un tādēļ pacientam pēc nedēļas būtu jāatnāk vēlreiz, lai saņemtu atteikumu. Atnākot pēc nedēļas, cilvēks ar izbrīnu uzzina, ka viņam ir piešķirta invaliditāte saskaņā ar likumdošanu, uz iesniegto dokumentu pamata.
Tad rodas jautājums - kādēļ cilvēkiem ar nopietnām slimībām būtu jāizcieš tik daudz pazemojumu, lai pēc tam viņu likumīgās tiesības tomēr tiktu pierādītas?
Vai šie medicīnas ierēdņi tiešām ir pārliecināti, ka pret cilvēkiem ir atļauts izturēties kā ienāk prātā, ka pacienti jebkādus pazemojumus uztvers kā pašsaprotamo lietu, pat nemēģinās aizstāvēt savas tiesības un varbūt vēl izrādīs pateicību par neģēlīgo attieksmi?

Arī attiecībā uz pašreizējo situāciju medicīnas nozarē visvairāk šausmina tieši ārstu visatļautības apziņa attiecībā uz pacientiem un tas, ka no ārstu puses šāda rīcība arvien biežāk tiek uzskatīta par normu.

T

R rudite 09.12.2014

Pilnībā piekrītu.Nesen biju pagarināt grupu, attieksme bija diezgan pazemojoša.Reģistratūrā iedevu dokumentus, kas būtu apliecinoši manām diagnozēm, taču reģistratore izlases kārtā atlasīja, it kā ''nevajadzīgos''dokumentus.Pie kam, tā pie sevis smīnēdama..Tad iegāju pie eksperta, viņš tā īsti nesasveicinoties ar mani prasa:vai jūs strādājat.Pats atlasīja vēl kaut kādus dokumentus no manis atnestajiem, neiepazīstoties, kādas diagnozes sarakstījuši ārsti, pie kam pietiekoši sarakstīts, nepajautājot nemaz kā es jūtos, sāka stāstīt, ka otro grupu man nevarot pagarināt, bet varot iedot trešo grupu.Ieciklējoties uz to, ka muguras skriemelis saaudzis, bet tas nekas, ka nepareizi, lai meklējot darbu, jo redz kā es iztikšot.Nekādas citas diagnozes viņu neinteresēja.Necenšoties mani uzklausīt, kā es jūtos.
Nu pazemojoša, vēsa, vienaldzīga attieksme, it kā:ko es te atnākusi, laikam izklaidēties.Lūk kā var ārsts eksperts spriest par manu veselības stāvokli, neiepazīstoties ar to...Noņemt otro grupu nepajautājot vai es varu pastrādāt, un iedot trešo grupu vienpersoniski..
Kamdēl tad kārtojot dokumentus tik daudz jāapmeklē ārsti, ja tāpat viņš paņem tos dokumentus kurus iedomājas par vajadzīgiem..
Un iepriekšējo reizi man arī draudēja noņemt otro grupu, laikam viņiem tā ir izklaide..sistemātiski...

M Mierinsh 09.12.2014

aarsti aaksti :D

R rudite 09.12.2014

Tieši tā...Veselības nozare šajā valstī GRAUJOŠA !!!

M mysters 12.01.2015

Pilnīgi visam rakstītajam piekrītu .Tiko dzīvesbiedre nedabūja grupu kaut mugurkauls saskrūvēts ar metāla plāksnēm .

M Monta Bebre 31.05.2016

Tāda sajūta,ka tās pensionētās-iedomīgās tantiņas tur vajadzētu nomainīt pret jauniem spēcīgiem speciālistiem!!!!!par attieksmi pilnīgi piekrītu neiedziļinās atnestajos izmeklējumos,un tik gvelž savus nicinošos pat dažreiz muļķigos komentarus-to es rakstu par Zvaguli...!!!!!

B brise 21.06.2016

Piekrītu Rudītes kundzītei !Tieši tāpat viņi izdarijās ar mani un manu''vēzi''!Lopi,ne līdzcilvēki!Kauns ka tādā valstī jādzīvo!Psihiski slimu vadoņu valstī,kurā-kā tas ar mani pašlaik- štempelē ''un izsniedz ''zilās'' lapas kuras citi tādi paši neapmaksā!Tādas tās ''štelles''

S Sandis Jefimovs 04.07.2016

man bija lidziga situacija ar audzutevu, vinam bija vezis, metostazes un viss kas vien var but saistiits ar to.. iedeva 2. grupu.. stradat nevareja, par cik pat majas un slimnicas knapi kustejas.. un tad nu beidzot dzivojot savu pedejo menesi, mirstot sanem vestuli ka pienakas 1. grupa.. ka ta var vispar.. vieniem atieksme ta ka konfekshu fabrika skirojam konfektes...

P puke35 12.10.2016

Labdien ,man gruti ir atrast vardus par so nodalu ,it seviski ar bernu nodalu ,man nacas ar to saskarties ,bernam pec auto avarijas kura cieta bija sakusas lielas problemas ar veselibu it seviski ar mugurkaula un kakla dalu ,atzita tika kakla dalas nestabilitate ,kura paliksot uz visu muzu ,un lidz ar to sakas citas veselibas problemas .bet musu arstu komisija neuzskata par vajadzibu iedzilinaties berna nosutitajos dokumentos ,bet gan rupji par tiem iznirgaties,un nepieskirt invaliditati ,nedot dievs ka pasiem tiem cilvekiem nevajzdzetu saskarties ar launajam slimibam un ar tadu pat attieksmi ,ar kadu vini izturas pret citiem cilvekiem kuri ir slimi.Es zinu ka citas nodalas strada cilveki ar sapratni,bet saja nodala vards sapratne,ir SVESA ,loti zel.

H Hunter Meadow 16.10.2016

Nja, pastastiishu par sevi, man ir grupa no bernibas, iedzimtaa skolioze, bija operaacija. Atceros katru reizi kad gaaju uz komissiju budama vel berns, bija tik liels stress jo attieksme bija vienkaarshi drausmiiga, viniem ir pilniigi vienaalga kaadaa stavoklii tu esi. Un paris meneshus atpakal atkal gaju atdot dokumentus un iedeva tikai uz pusgadu...cilveam kursh pat pats apgerbties nevar normali del sapeem + veel gariigie traucejumi. Driiz par manim vairs neviens nevaress paruupeties un ko tad? Iet uz ielas dziivot? es domaaju ka viniem ir vienalga, kas ar tevim buus. Es vnk briinos kaa pret slimiem cilveekiem taada attieksme...

L Lauriks 16.10.2016

Es domāju , ka ir par daudz simulantu saradies, kuri grupu saņem nepelnīti, man rados, ir 2 cilvēki, māte ar pieaugušu dēlu, kuri dabūja 3.grupas, bez redzamas, taustāmas vainas, vienkārši apnika strādāt simtniekos... paši par to lielījās mums, cik viegli bij nokārtot grupu, un lūk šādu cilvēku dēļ, ir jācieš cilvēkiem, kuriem tiešām ir problēmas ar veselību un ir patiešām smagi dzīvot, un izdzīvot.

Latviešu tautas 16.10.2016

Вот это верно: у нас все латыши, которые не хотят работать, а увлекаются распитием алкогольного суррагата в виде тройного алкоголя, давно оформили первую, ну в крайнем случае - вторую нерабочую группу инвалидности с диагнозом "эпилепсия" или "инсульт". А в день получения пенсии напиваются "до свинячьего визга"...