www.sudzibas.lv Valentīna Briška Neprofesionāla ginekoloģe

Valentīna Briška - Neprofesionāla ginekoloģe

Pēc gara antibiotiku kursa ārstēju piena sēni pie savas ginekoloģes, bet pēc laika nelūgtā viešņa atkal atgriezās, pie savas ginekoloģes pierakstīties nevarēju - atvaļinājums. Zvanīju uz mfd dziedniecība reģistratūru, tā kā citas ginekoloģes tur nezināju, mani pierakstīja pie valentīnas briškas, par labu viņai nospēlēja tas, ka varēju pierakstīties 17: 20 (uzreiz pēc darba tieku) . Ierados norādītajā laikā, pirms tam griežoties reģistratūrā, kur mani informēja, ka šī ārste savus pacientus reģistrējot pati. Viens no pirmajiem jautājumiem sastādot pacienta kartiņu - vai man ir apdrošināšana, uz ko atbildēju apstiprinoši, papildus pajautāju vai ārstei ir līgums ar manu apdrošināšanu. Palīdze anna teica, ka, jā, esot, viņa speciāli paskatīšoties, lai man nav no savas kabatas nekas nav jāmaksā, jo viņai ir katras kompānijas cenrāži, un, ja kaut kas būs tāds, ko neapmaksā, tad uzrakstīšot tā, lai apmaksā. Bet viņa gan darot tā, ka jāmaksā uz vietas, un tad es pati čeku sniedzu kompānijā, lai iegūtu atlīdzību. Piekritu, jo izvēles jau nav. Beigu beigās samaksāju no savas kabatas 45.00 eur, kur apdrošināšana sedza tikai 15.00 eur, uz ko man palīdze atbildēja, ka pirmo reizi kaut ko tādu redz, lai eju pie savas kompānijas, ja kaut ko neatmaksā, nākamreiz tad uzrakstīs tikai 15 eur. Samierinājos, jo kompānija atbildēja, ka analīzes neatmaksā, bet analīžu rezultātos, ko saņēmu, maksātājs bija norādīts nvd, kas mani samulsināja, tāpat arī tas, ka gan ārste gan palīdze mani mēģināja atrunāt no hiv aids pārbaudes, kad par to apjautājos, jo tam jau nav jēgas.
Mani ilgi un dikti izprašņāja par nebūtiskiem jautājumiem, piemēram, kādā uzņēmumā strādāju, kāds mans amats, pienākumi, uz ko atbildēju ar pretjautājumu - vai manā situācijā ir svarīgi, ko es strādāju, ja jau pateicu, ka strādāju birojā pie datora. Izvairījās no atbildes, bet visas vizītes gaitā ik pa laikam uzdeva jautājumus par privāto dzīvi, kas nu nepavisam neskar ginekoloģiskas tēmas.
Pajautāja par kontracepcijas veidiem, ko lietoju, nosaucu savu hormonālās kontracepcijas veidu, piebildu, ka esmu ļoti apmierināta, par to man nav jautājumu, jo nekad nav pievīlusi. Cītīgi izprašņāja, kas ir mana ginekoloģe, kāpēc tad neejot pie viņas, izteica savus komentārus par manu ārsti. Un tad jautājums - ja iestāsies grūtniecība, ko tu darīsi? …manuprāt, nekorekts jautājums, jo tieši tāpēc es savā ģimenes plānošanas procesā izvēlos kontracepcijas metodes, lai nedomātu par grūtniecību.
Pa vidu vizītei kabinetā nāca iekšā citi apmeklētāji, ko nesūtīja ārā, bet lika nosvērties, pajautāja kā norit barošana ar krūti, kā vēders pēc dzemdībām savelkas.. Stāstīja par citiem pacientiem, viņu individuāliem gadījumiem, kas uz mani neattiecas, skatīja citu pacientu kartiņas, konsultēja runājot pa savu privāto telefonu..
Vizītes laikā rādīja paraudziņus dažādiem intīmās higiēnas līdzekļiem, ko piegādājot viņiem bez maksas, esot labi, nezin cik maksā aptiekā, bet man var pārdot uz vietas par 2.00 eur.
Kopumā vizīte ilga 1h 10 min, kas bija zemē nomests laiks, jo vairāk ņēmās ar pļāpāšanu, uztriepes ņemšana un fiziskā apskate bija ilga un neiejūtīga, strostēja mani par to, ka man redz, esot šaura maksts, ko es raustoties, esmu taču dzemdējusi, vai tad ir tik sāpīgi.
Nākamo vizīti arī pierakstīja 17: 20 pēc 3 dienām, kad analīzes gatavas, atnāku laikā, bet tur pie ieejas paciente savu pierakstu gaida jau 1h: 40 min, tas esot normāli, jo vizītes ir garas. Man rodas jautājums - vai ir jāpieraksta cilvēks, ja zini, ka viņš laikā netiks kabinetā? Tāpēc jau ir pieraksts, lai plānotu savu un citu laiku. Nogaidīju pie durvīm 40 minūtes un tad piecēlos un aizgāju, jo uzskatu, ka tā ir ņirgāšanās, jo ir jāuzspēj uz bērnudārzu pēc bērniem, nevaru atļauties stundām gaidīt pie durvīm un vēl stundu kavēties kabinetā. Tikusi jau bērnudārzā saņēmu zvanu no dakteres, kur es esmu, tad nu es paskaidroju, ka nevarēju tik ilgi kavēties, lai izraksta man e-recepti, ja ir nepieciešams. Pēc ilgas tielēšanās un cenšanās pierakstīt citā dienā uz vizīti, tomēr piekrita, kas lika manīt, ka tomēr viņai svarīgi paņemt naudu par vizīti un nekas cits, lai tikai pēc ārstēšanas kursa atnāku uz vizīti, paskatīties kā iet. Pēc pusstundas atzvanīju palīdzei, apjautājos, vai manam vīram nevajag arī kaut ko izrakstīt, jo baktērija arī ir skārusi viņu, uz ko man atbildēja, ka ja jau ir simptomi, tad izraksīs, bet pirmdien, jo esot jau aizgājusi, vienojāmies, ka atzvanīšu pirmdien. Tā arī darīju, man atbildēja, ka pirmo reizi kaut ko tādu dzird, ka vīram jāraksta, viņas vīriešu zāles vispār neizraksta, lai viņš pats iet pie sava ārsta un taisa pats analīzes un tad viņam izrakstīs. Esmu sašutusi, kāpēc tad ceturtdienas vakarā bija jāsola, ka pirmdien izrakstīs?

Tas īsumā..
Nemūžam vairs…