Tūrisma firmas

Daudzās tūrisdma firmās strādā cilvēki - neprofesionāļi, kuri nekad nav strādājuši tūrismā un domā ka nu ar to varētu nodarboties. Ir jābūt kaut kādai pieredzei un erudīcijai Tikko braucu uz Palangu. Brīnišķīgs brauciens profesionāls gids haralds Puriņš, kurš jau no bērnības pa autobusiem vadāts Daudz redzējam un dzirdējam un fantastiski laipna attieksme Tādiem cilvēkiem jāstrādā tūrismā nevis gidiem, kuri nav Latvijas Tūrisma gidu asociācijā. Labi gidi strādā labās firmās un tāda ir Fortuna Travel. paldies gidam un firmai! izmantojiet arī Jūs šīs firmas pakalpojumus tel 7813291

A anonīmi 25.10.2010

Tas vai gids ir vai nav gidu asociācijas biedrs gan neliecina par viņa darba kvalitāti.

Pirms kāda laika apmeklēju gidu kursus, kas tika organizēti sadarbībā ar vienu no mūsu gidu asociācijām. Tie bija zema līmeņa kursi, kurus organizēja šīs gidu asociācijas biedre, kuru neieteiktu par gidu.

Vairākus gadus apmeklēju gidiem paredzētos seminārus. Kāda muzeja iesāktā prakse gidu sertificēšanā tika nomainīta uz kādas Latvijas gidu asociācijas vēlmēm balstītu, kas šobrīd nozīmē, ka šajā muzejā gidi vairs netiek pārbaudīti, tātad neviens vairs nepārbauda gida zināšanas un profesionalitāti.

Turklāt tas, kas tagad notiek ar gidu "sertificēšanu" ir pilnīgi nepieņemami. Vairāki objekti, pilsētas brutāli cenšas iedzīvoties uz gidu rēķina. Nepietiek ar to vien, ka gids viņiem atved klientus. Ne vienmēr aģentūra ir tā, kas nosaka vest uz šo vietu viesus vai nē. Tātad sanāk, ka objekti/pilsētas tagad saņem (pieprasa) naudu ne tikai no aģentūras, tūrista, bet tagad arī no gida. Galu galā par to visu taču maksā tūrists! Te es runāju konkrēti par Rīgas pilsētas pseido sertificēšanu, kur gids par prasīto naudu nemaz netiek apmācīts. 100 Ls gadā ir par daudz! Man nav nekādas garantijas par to, ka šo naudu spēšu nopelnīt. Ja es šo summu sadalu uz prognozējamo tūristu skaitu, mani māc šaubas par to, ka viņi spēs un gribēs to maksāt.

Gidam ir pastāvīgi jāseko līdzi norisēm, daudz jālasa un jāmācās. Tas ir pilnas slodzes darbs. Diemžēl pārāk daudzi šobrīd maldīgi uzskata, ka gids strādā tikai konkrēto ekskursijas laiku. Tāpēc tiek maksāts nesamērīgi maz un tagad papildus visām kursu/semināru maksām vēl gidam jāmaksā par to, ka viņš ved grupas uz Rundāli (kaut arī ir sertificēts gids) un 100 Ls gadā! par atļauju vadīt ekskursijas Rīgā.

Saku, ka gidam tiek maksāts par maz, jo nav iespējams segt izdevumus, nemaz nerunājot par to, ka gidam vajag ģērbties pieņemami (un te es nedomāju dārgus zīmolus).

Sertifikācija un kontrole ir nepieciešama, tomēr šo pseido sertifikāciju autoriem vispār nav nekādas izpratnes par gida darbu, ne teoriju līmenī, ne praksē.