www.sudzibas.lv Terehovas RKP ierēdņu patvaļa

Terehovas RKP - ierēdņu patvaļa

Labdien Latvija un mūsu tauta!

Esmu tālbraucējs šoferis un bieži šķērsoju valsts robežu. Esmu daudz redzējis un dzirdējis, vienā otrā vai kādā citā robežkontroles un muitas pārejas vietās gan uz Latvijas – Krievijas robežas, gan citu valstu robežās!
Esam Eiropas savienības valsts ar visiem no tās izrietušajiem principiem, likumiem un morāles! Tikai kad nonāku mūsu Valsts un Krievijas robežkontroles punktā Terehova, izveidojas sajūta, ka esam nonākuši citā valstī! Kur pret cilvēkiem ierēdņi izturas ar nicinājumu! Iespējams šis raksts nebūtu tapis ja vien par savas tautas brāļiem nekļūtu kauns! Respektīvi, situācija izveidojās jau Krievijā, kad kārtojot dokumentus iebraukšanai Krievijā nejauši sadzirdēju cilvēku grupas sarunu un ieklausoties tiku iesaistījies sarunā kuras laikā Kazahu tautības vīrietis ar asarām acīs stāstīja kā ticis aplaupīts Latvijas pusē! Un šo stāstu gribētu atspoguļot un ievietot internetā lai visa tauta sadzird un zin cik veiksmīgi izvēlētā profesijā darbojas un savu labumu vairojot grauj mūsu zemes tēlu daži mūsu valsts robežsargi un muitnieki!
Visam pamatā, kā tiek izspiesta nauda ir tas, ka šie cilvēki ir no tālas zemes, vēl aiz Krievijas robežas un viņu brīžiem analfabētisms vai neizglītotība mūsu robežas ierēdņiem ļauj nesodīti šos ļaudis aplaupīt! Robežas sķērsošana sākas ar iebraukšanu robežkontroles teritorijā aiz barjeras uzrādot personas apliecinošu dokumentu – pasi un atļauju iebraukt citas valsts pilsonim – vīzu! Šiem Kazahu, Moldāvu un citu dienvidu tautu cilvēkiem šobrīd ir veiksmīgs peļņas avots uzpirkt automašīnas Lietuvā un transportēt uz savām valstīm! Lielākoties šie cilvēki ir algoti šoferīši kas pelna iztiku ar savu nodarbi un nopelna tik daudz cik lēti atgādā automašīnu līdz savai valstij! No viņu stāstītā nedzirdēju, ka jebkur citur tiktu tik nekaunīgi pieprasīta un izspiesta nauda kā Latvijas robežā – Terehova! Pase tiek paņemta uz kontroltalona izrakstīšanu pie iebraukšanas robežā ar ievietotu tajā 100Eiro banknoti, pretējā gadījumā tiek rupji pateikts, ka neesat situācijā lai tirgotos! Tālak dokumentu TIR CARNET noformēšanai jādodas pie muitniekiem kuri šiem ļaudīm pieprasa bezproblēmu un ātras noformēšanas stimulēšanai 200 Eiro vai 300Eiro attiecīgi no sarežģītības pakāpes un dokumentu daudzuma! Tad viņi it kā var doties uz Krievijas pusi! Bet viņu gadījumā cilvēki nav zinājuši kā aizpildīt dokumentus un noformēti ar Krievijas pusei nederīgiem dokumentiem! Mūsu LV muitmieks to nav redzējis vai negribējis redzēt 16.08.2011. izlaida automašīnu ar nepareizi noformētiem dokumentiem! Sekojoši Krievijas muita šo cilvēku ar visu automašīnu atgriž Latvijai! Bet atgriežoties pie Latviešu barjeras izrādās, ka šim cilvēkam ir vienreizējās iebraukšanas atļauja – vīza! Kas liek domāt, ka šīs darbības no Latvijas muitnieku puses tika izplānotas!Kad minētais cilvēks atgriezās pie LV barjeras, robežsargs piprasījis 100Eiro apsolot, ka nebūs problemu! Bet pec brīža devies pie cita ierēdņa kur notikusi neilga saruna kuru nav ļauts dzirdēt minetajam Kazahu pilsonim! Pēc kā, pie viņa pienākusi sieviete tērpusies robežsargu formas tērpā ar melniem matiem! Un skaidrojot, ka esot pārkāpts robežkontroles likums un ieceļošanas kārtība, piedraudejusi novietot viņa automašīnu aizturēšanas laukumā un aizturēt minēto pilsoni par nelikumīgu robežas šķērsošanu kas vēlāk tikšot noslēgta ar deportāciju un liegumu ieceļot LV uz diviem gadiem!Kuru laikā viņš par savu automašīnu varēšot aizmirst jo tā tikšot izņemtai lai izsolē pārdotu! Vai arī ja Kazahs viņai samaksās 500Eiro, dokumenti tiks sakārtoti un problēmu nebūs! Kazahs ar viņu mēģinājis tirgoties uz ko saņēmis atbildi, ar nicinošu izturēšanos, ka Jūs neesat situācijā lai diktētu noteikumus! Cilvēkam piespiedu kārttā nācies šķirties vēl no 500Eiro! Nav īpašas matemātikas spējas vajadzīgas lai spriestu cik lielu naudas summu mūsu ierēdņi ieguva no viena Kazahu tautības, LV robežas šķērsotāja! Bet šobrīd šie cilvēki pie mūsu robežas stāv garā rindā uz izbraukšanu no Eiropas Savienības!
Šis ir tikai viens stāsts par citas tautības pilsoni! Bet nekas labāks nav tālbraucēju šoferiem! Par šo nozari arī ir vesls un garš stāsts par naudas līdzekļu apjomu un ieguves veidiem savam labumam bet valsts un tautas tēla pazemojumam! Protams ar tālbraucējiem ir mazliet savādāk.Mēs tiekam šķiroti citu valstu un savējos! No savējiem naudas līdzekļi tiek pieprasīti ja ir kāda redzama problēma vai pārkāpums kravas izvietojumā vai dokumentu noformējumā!Bet arī tad tas tiek darīts uzmanīgi un vairāk it kā uz labprātības principa! Cita situācija ir ja muitnieks automašīnu, pamatojoties uz kaut ko aizdomīgu nosūta uz uz atsevišķu kontroli, angārā kurā tiek krava atvērta un veikta apskate!Ar to tiek atsevīšķi norādīts, ka bez naudas līdzekļu neiemaksāšanu attiecīgajam darbiniekam kas veic apskati tiks rasta kāda problēma kuras rezultātā automašīna tiks ilgāk aizturēta! Tādēļ tiek pieprasīts jsamaksāt no 20Ls līdz 500RBĻ! No šās procedūras var izvairīties 500Rbļ samaksājot muitniekam, jau noformēsanas laikā un ātri noformējot dokumentus izbraukt no valsts!

Visu šo, stāstu tādēļ, ka ir ļoti nepatīkami tas ko par mūsu bāliņu domā un runā citu zemju ļaudis! Jo šo robežu šķērso neskaitāmu tautu un tautību automašīnas!Tie daži ierēdnīši kas ar to nodarbojas grauj mūsu attiecības jau tālāk citur pasaulē! Un šobrīd ja man būtu ar kravu jādodas uz Kazahiju vai Moldāviju, droši vien atteiktos! Jo cilvēki savā starpā runā visās zemēs un iespējams, ka mūsu pārvadātāju pie viņiem ja jau ne tagad, tad drīz sagaidīs tāpat kā pie mums! Šeit nerunāju par Krievijas ierēdņiem kam jāSSliek nauda dokumentos jo korupcija ir ļoti augstā līmenī un lai fūre ar parastu bezproblēmu kravu iebrauktu Krievijā ir jārēķinas ar vismaz 4000Rbļ! Tad ar ko mēs atšķiramies no lielā kaimiņa? Vai mēs neesam gribējuši būt labāki par viņiem? Izrādās, ka esm kļuvuši pat sliktāki! Par to ir kauns !

Domāju viss mans teiktais ir viegli pārbaudāms un izsecināmi tie cilvēki kas grauj mūsu tautas uzticību viņiem!Vai tiešām tas nebeigsies? Kā arī robežkontroles kopējais dienestu darbs ir neapmierinošs! Spriežot pēc milzīgi garās rindas kas veidojas Krievijas pusē! Krievija dara daudz lai paātrinātu automašīnu caurteci! Noņen dažādus dienestus, veic dažādus eksperimentus mainot kārtību kādā tiek šķērsota robeža, bet tas neko nedod ja automašīnas bez kravas stāv rindā pirms LV robržbarjeras!Jo mūsu bāliņš ir par slinku pastrādāt nedaudz atrāk lai šoferītis tiktu mājās pie gimenes mazliet ātrāk! Vien apstākļu sakritība dažreiz ļauj nokļūt mājās nedaudz ātrāk kā parasti! Automašīnai bez kravas pie LV robežas šķērsošanas apgaitas kontroltalonā jāiespiež tikai divi zīmogi! Bet tas aizņem milzīgi ilgu laiku!Un liecina par mūsu ierēdņu neprofesionalitāti, kas mijas ar mantkārību! Varbūt tas ir savstarpēji saistīts?

Diemžēl esmu spiests savu vārdu neatklāt jo šī robežas šķērsošana ir mans darbs! Baidos par iespējamām mūsu ierēdņu represīvām darbībām! Ko arī šis fakts nozīmē par neuzticību savas valsts ierēdņiem!

Ar cieņu autovadītājs.

T Tālbraucējam 21.08.2011

Tādēļ jau arī esam slaveni, kā ubagu tauta, kuri visu laiku diedelē naudu. Valdība taču arī visu laiku aizņemas, sākot ar G-24 kredītiem.

D DADŽULIS 21.08.2011

Jā, diemžēl jāpiekrīt kolēģa teiktajam, tāda nu tiešām ir tā skarbā patiesība!Robiņi gan mūsējos pagaidām neslauc, kaut arī bija gadījums-smagajam nedega piekabei 1 lampiņa, kā rezultātā tika sastādīts akts uz 20.Ls!!!Nekur nav tāds bezpriģels, ja nevar novērst kļūmi, tad serviss, ja atsakies, tad var sodīt..Kā ar šitādu herņu cīnīties?!Atbilde gluži vienkārša-uzzinam dotā cilvēciņa vārdu, uzvārdu, sarunājam ar pāris pazīstamiem cilvēkiem, un ar nedaudz starplaiku visi zvanām uz attiecīgā dienesta galveno pārvaldi, tikai RĪGĀ!!!, un sakam, ka dotais cilvēciņš prasa kukuli, nevajag uz vietas skandalēt, apsveicam ar panākto efektu, no ļoti godīgā likuma kalpa, kurš dzenas pēc paaugstinājuma un prēmijas, stundas laikā tiks uztaisīts ĀZIS, kurš vienkārši pēc max 2 nedēļām stāsies bezdarbnieku rindā pēc pabalsta...Darbojas uz visiem dienestiem 100%!!!Nummurus var uzzināt uzziņu dienestā, tipa-1188..Pokedovo!T.I.R...

D DadŽulim 21.08.2011

Tad jau tu arī drīz papildināsi cietumnieku rindas, jo tavā automašīnā atradīs narkotikas un ieročus.

T toDadŽulim 21.08.2011

Kāpēc gan? Viņš neskandalēs, jo ar šiem lopiem uz vietas skaidroties ir bezcerīgi.100% piekrītu, tā ir vienīgā iespēja kā no tādiem maitām atbrīvoties.Darbojas ar garantiju.Lai tev veicas, DadŽuli!