www.sudzibas.lv Tehnodar Nekvalitatīva datora apkope

Tehnodar - Nekvalitatīva datora apkope

Sveiki visiem!
Neiesaku Jums veikt sava datora apkopi Āgenskalna datorservisā "Tehnodar" uz Mazās nometņu ielas, netālu no bijušās "Aurora" fabrikas.
Aiznesu savu portatīvo datoru, kuram reāli bija jāparbauda sistēmas kļūdas un jāiztīra no putekļiem, jāiepilda termopasta. Viss sākās ar to, ka mans hp dv6000 sāka karst un kārties (kas šiem modeļiem ir bieži). Turklāt bija gļuki ar teksta redaktoru - kad rakstīju (vienalga - wordā, internetā u.c.), kursors mēdza patvaļīgi lēkāt - tāpēc rakstīšana bija apgrūtināta. Kā arī Windows XP bija problēmas ar "apdeitiem".
Kad iegāju mazājā kantorī - mani, kā jau klasiski, pieņēma krievvalodīgs darbinieks kuram bija nelielas latviešu valodas problēmas. Kaut arī krievvalodu pārvaldu izcili, tomēr pieturējos pie principiem un skaidri izklāstīju sava datora problēmas. Man viņš teica, ka visu saprot un apsolīja, ka dators tiks savests kārtībā pirmdien (jo nodevu piektdien).
Sagaidīju pirmdienu un zvanīju vai kārtībā, uz ko man atbildēja, ka vēl 4 stundas jāpagaida - tapēc datoru izņēmu pēc salona slēgšanas vakarā - teica, ka trūka draiveri, tāpēc sistēmā gļuki.. Atnesu datoru mājās - pieslēdzu pie vada - strādā klusi, nekarst, bet internets neiet (pirms aiznešanas gāja). Atkal zvanīju, teica lai atnes atkārtoti - bez maksas man klāt esot savedīs kārtībā. Nākamajā dienā 40min nogaidīju viņu kantorī, līdz man pateica, lai es ejot mājās - jo dublē failus un tad pārbaudīs tīkla karti.. vakarā atzvanīs. Veicamie darbi gaidīja un viņi tā arī neatzvanīja.
Nākamās dienas vakarā saņēmu datoru - džeks, kas veica apkopi teica, ka viņam pirmo reizi pa 15 gadiem bija jārisina šāda sarežģītības problēma ar sistēmu, tāpēc tāpēc tas viss ievilkās (lai gan cēloni man viņš tā arī neatklāja .. tik stulbs jau neesmu, pats arī kaut ko saprotu :) ). Teica, ka datoram tagad nebūs problēmas ar rakstīšanu tekstā, apdeiti ies labi u.t.t. Man pēc viņa stāstījumiem viņu palika žēl, jo kas zin - varbūt tiešām cilvēks rāvies sviedros, lai atkārtoti bez pēcapmaksas savestu kārtība nepilnības. Tāpēc iedevu viņam personīgi piečuku un ar pateicību atvadījos.
Otrreiz atnesot mājās datoru man atlika secināt acīmredzamo:
Atrisināta tikai viena problēma no trim. Jā, dators tagad nekarst un nekarās. Internets kā bijis vienmēr nu beidzot ir arī tagad, bet joprojām tekstā kursors lēkā (iemesls, kāpēc šo ziņojumu Jums uzrakstīju veselās 50 minūtēs..), Windows joprojām nespēj apdeitoties, Windows Explorer karās atkal.. Bet samaksāju pēc pilnas programmas un ar "astīti". Tagad pašam būs jādublē faili un vienkārši jāpārinstalē OS - būtu zinājis pats to būtu izdarījis, neļaujot viņiem vilkt laiku.
Tagad uz visu atskatoties, atceros tikai reti neatsaucīgu uzņēmumu, kam man visu laiki bija jāzvana pašam un kura darbinieki man nezvanīja ne reizi, lai informētu par notiekošo.
Ja gribat saglabāt savus nervus, laiku un naudu - lūdzu, neejiet uz turieni :)

Q QWE 15.02.2011

Tekstā kursors visticamāk "lēkā" tādēļ, ka rakstot, tu ar īkšķiem vai rokām pieskaries touchpadam, gudriniek. Savukārt Windows'a nespēja apdeitoties pārsvarā liecina tikai par pirātisku tā instalāciju.

L Lancis 19.02.2011

Esmu pārinstalējis OS - tagad ar rakstīšanu viss ir kārtībā. Rakstot nenolaižu rokas, tāpēc, Qwe, tas nav iespējams.
Jā, protams izmantoju nelegālo OS, jo uzskatu, ka cena par programmu, kuru var kopēt n-tajās versijās, lai pārdotu, un darbā ar kuru obligātā kārtībā notiek apmācības ar datoru skolās, - uzskatu, ka oficāla Windows OS cena ir samērā augsta. + Nav noslēpums, ka tikai katram padsmitajam Wimdows lietotājam ir pirkā versija. Tam visam piedevām nav nekāds noslēpums, ka oficiāli Latvijā visi datorapkopes kantori jau no sākta gala pārkāpj likumu, veicot manipulācijas, kas pārkāpj autor- vai tirdzniecības tiesības. Un liekot punktu uz "i", varu piebilsts, ka labs speciālists var atrisināt šādu nieku kā ar esošas OS versijas apdeitu problēmām.
Ja Qve lieto legālo programmatūru, tad varu apsveikt tevi ar nelietdierīgu finansiālo līdzekļu izčiešanu. Bet jebkurā gadījumā - paldies par viedokli.
(PS: šī atbilde aizņēma tikai 1min :) )

J JR 19.02.2011

Tu esi stulbs zaglis, Lanci! Un ja zagli kāds ir pačakarējis tād pareizi ir izdarījis! Tā tev arī vajag!!!

Es nezogu.
Tikai paņemu to ko cits jau "nospēris".
Cik var piekasīties? Neesmu jau izņēmums. Tie kas šādus komentus liek vai nu jūtas biezi, vai vienkārši dzīvo uz Mēness.

L Lancis 19.02.2011

PS: Ieliku ziņojumu, lai cilvēki zin par šo uzņēmumu un to darbības principiem, nevis, lai tagad te visi apspriestu, ka man ir nelegālais Windows.
Šis uzņēmums tāpat kā daudzi citi arī nav svētnīca. Kā jūs muļķīši domājat - kā viņi visi Jums saved arī šīs te legālās sistēmas kārtībā? Pērkot draivus un citas palīprogas?
Daudzi tiešām kā no Mēness nolaidušies.

D dpd 15.03.2011

lol ---- tew gljuki ar netu bija tikai tapeec - ja taws pc ir blokjeets - tas noziimee ka winjsh ir nosperts kkur anglija wai wienalga kur - tu wnk esi nopircis zagtu preci LOL ... tew wnk wajadzeeja atblokjeet winju ...

L Lancis 26.03.2011

Dpd, dators pirksts officiālā veikalā ar garantiju.

Z zinātājs 03.05.2011

Duriks, pilnīgi nepamatota sūdzība.
Savaldi īkšķus vai izslēdz padu, kamēr raksti.
Un par sūdzību, ka neupdeitojas nelegāls windulis, vispār ar čaiņiku pa galvu. Gribēji lai tev kantoris met krakotu windu virsū un pats sev sūdus taisa?
Un pastāsti kā cilvēks nezinot tavu provaidera tipu/piedāvāto pakalpojumu specifikācijas var izzīst netu kamēr pc pie cita provaidera, paņem līgumu un skaties kas jāievada, ja nepieciešams.

L Lancis 05.12.2011

Zinātāj, ne jau apdeiti bija problēma, kapēc nesu kopi uz turiemi, bet gan karšana, gļuki ar explorer.exe un internetu, kurš pēkšņi pazuda pēc pirmās datora pārnešanas mājās pēc tā kantora.
Turklāt manas sievas draudzenei arī bija problēmas ar tīkla karti pēc sava datora aiznešanas uz putekļu apkopi tieši pēc šī paša kantoru, bet manai sievai viņi sačakarēja touchpad..
PS: pads vienmēr izslēgts, jo lietoju tikai peli.
PPS: Krakotie Winduļi visur kur paskaties - t.skaitā arī veičos.. Jo tieši ar šo Windowsu pirkts mans kompis - tākā tikai nevajag..