www.sudzibas.lv Tatjana Škerberga Dokumentu zagšana

Tatjana Škerberga - Dokumentu zagšana

Tatjanu Škerbergu Dks stars noalgoja par grāmatvedi 2016. Gadā. Darba sākumā viņa parādīja sevi kā aktīvu un iniciatīvu darbinieci, kas pārzin savu amatu un likumus, taču pēc kāda laika sākās problēmas. Personai ir slikti ieradumi, viņa ievēro amorālu dzīvesveidu, kas galu galā negatīvi ietekmē veiktā darba kvalitāti. Pret savu darbu izturējās bezatbildīgi, nevilcinājās šantažēt un aizstāt dokumentus. Pametot dks stars, vienkārši neatgrieza daudzus grāmatvedības dokumentus, iepriekšēja gada virsgrāmatu, tekošā un iepriekšēja gada kontējumus, kas radīja papildus izdevumus un slodzi citiem darbiniekiem.
Ļoti problemātisks darbinieks, neiesaku.

D

Komentāri (2)

Работяга 11.09.2020

nedomajat sist to noalgoto bugaltieri? zinu darbadevejus kuri ta palielina uznemuma apgrozijumu :)

DKS Stars priekšsēdētājs Juris Kārkliņš mani uzaicināja veikt grāmatvedības uzskaiti šajā kooperatīvā, jo viņam nepatika iepriekšējās grāmatvedes darbs - viņa tika atlaista ar skandālu. Diemžēl tajā brīdī es nepievērsu uzmanību šim trauksmes zvaniņam. Rezultātā papildus grāmatvedībai es veicu visas funkcijas - visa iekšējā un ārēja dokumentācija tika izveidota no nulles, projekti, saziņa ar iestādēm, tulkojumi (priekšsēdētājs neprot valsts valodu vajadzīgajā apjomā), līgumu, vēstuļu, juridiskās dokumentācijas sastādīšana, likumu izpēte, revīziju veikšana - pilnīgi viss.

Laika gaitā priekšsēdētāja darba un komunikācijas stils ar mūsu dārzkopības kooperatīva iedzīvotājiem no konstruktīva pārvērtās par uzraugošu / sodošu - neskaitāmas vēstules iedzīvotājiem ar draudiem, nepamatoti zvani un iesniegumi policijai, šantāža ar ūdens atslēgšanu, dubultu maksājumu izspiešana, dokumentu viltošana - valdībai izdevīgi lēmumi tika sastādīti ar atpakaļejošu datumu ar mērķi uzlikt iedzīvotājiem maksāt vairāk. Tas viss tika, un joprojām tiek, darīts, lai nodrošinātu sevi ar papildu ienākumiem - papildus algām tiek sastādīti un izmaksāti uzņēmuma līgumi ar fiziskām personām par dazādiem darbiem, piemēram, zāles pļaušanu, likmes šajos līgumos pārsniedz vidējas un pat maksimālas tirgū (nopļaut 1 hektāru pēc sludinājumiem maksā no 45 līdz 90 EUR, bet mūsu budžetā ir ielikti 195 EUR par ha). Noteiktā brīdī es sāku atteikties piedalīties tādās "aktivitātēs" kā iedzīvotāju iebiedēšana un šantāža un palīdzēt tās noorganizēt.

Nav grūti uzminēt, ka kļuvu par sliktu darbinieku :) Darba jautājumos sākas pastavīga kritika un neapmierinātība. Rezultātā es pati laicīgi uzrakstīju atlūgumu - lai dotu laiku jauna cilvēka atrašanai, mierīgi iesniegtu gada pārskatu un nododu lietas jaunajam grāmatvedim. Bet priekšsēdētāja kungs vienkārši pārtrauca man maksāt algu, bez brīdinājuma, bez pretenzijām, bez kādiem nosacījumiem - vienkārši pakluso :) Tāpēc 2018. gada beigās es nodevu kooperatīva priekšsēdētājam Jurim Kārkliņam visus esošos dokumentus un grāmatvedības failu, palūdzot tos nodot viņa labu draugu, un pārtraucu savu darbību. Šis fakts ir fiksēts, un jūs, Karkliņa kungs, taču neapmelosiet savu labāko draugu?

2019. gada 2. janvārī man piezvanīja ar informāciju, ka nevar atvērt grāmatvedības failu. Kā jūs saprotat, sava "amorālā dzīvesveida" dēļ tieši 2.janvārī es kaut kā vispār negribēju nodarboties ar šādiem jautājumiem :))) Un 3.janvārī man jau atsūtīja vēstuli ar draudiem. Vai tas mudināja mani palīdzēt ar failu? - es domāju, ka atbilde ir acīmredzama.

Pēc ta visa tieši līdz šim gadam es nekādi neiejaucos kooperatīva darbībā, negāju uz darba inspekciju izsist nesamaksāto algu, neafišēju pārkāpumus. Taču no savas puses kooperatīva vadība mani neinformēja par plānotajām sanāksmēm un citu svarīgu informāciju, lai gan esmu kooperatīva biedrs, un to prasa likums.

Šogad kārtējā sanāksmē es uzdevu kooperatīva vadībai jautājumus par skaitļiem budžetā un gada pārskatā, par kuriem man bija jautājumi un pretenzijas, jo pakalpojumu izmaksu pieaugums acīmredzami ir veidots, lai nodrošinātu vadībai papildus ienākumus, kā arī es paudu kritiku kooperatīvastatūtu grozījumiem, kuri neatbilst likumam un neaizsargā biedru intereses. Jautājumus rada arī abpusēji izdevīga sadarbība ar advokātu Lauri Birgmani, kurš viņam palīdz cīņā pret iedzīvotājiem, šogad no mūsu kabatām viņam tiek nodrošināti pat 6300 EUR. Atbildes netika saņemtas.
Starp citu, es rakstīju par šīm problēmām attiecīgajās Plakanciema grupās feisbukā.

Pēc ta visa manā virzienā tiek veikta mērķtiecīga vajāšana: tiek izsaukta policija sakarā ar nepastāvošiem pārkāpumiem (priekšsēdētājs pat neslepj, ka tas ir, lai veidotu neērtības un pakutinātu nervus), ir atnākusi vēstule ar draudiem par manis izslēgšanu no kooperatīva, priekšsēdētājs uzrauga manus personīgos procesus, lietas un dzīvi, naktīs staigā gar māju, mani bērni jau baidās braukt uz vasarnīcu, jo viņš kaut ko kliedz viņiem pakaļ, kad pastaigājas, priekšsēdētājs atslēdza kopējo ūdeni visam kooperatīvam un izplata melus, ka es uzrakstīju paziņojumu varas iestādēm, lai to izslēgtu - pēdējā sanāksmē es publiski lūdzu nosūtīt visiem iedzīvotājiem šo neesošo "paziņojumu", sūta joprojām. Un tagad šie "skribelējumi" ir šeit. Turklāt tas viss ir aiz muguras - neviena saruna acīs vai zvans nenotika.

Šāda vājāšana tiek veikta ne tikai attiecībā uz mani - arī uz daudziem citiem iedzīvotājiem, kuri mani atbalstīja vai kuri ar ko kaut ko nav apmierināti, kooperatīva priekšsēdētājs raksta par viņiem iesniegumus par neesošiem pārkāpumiem visās iespējamās instancēs - valsts ieņēmumu dienestā, būvniecības departamentā, policijā, veterinārajā dienestā, vides dienestā.

Ne jau es atvēru šo pandoras kasti, un es domāju, ka var parunāt par morāli bez jebkādas sirdsapziņas raustīšanās ... - Juris Kārkliņš ļoti lepojas, ka dienēja ВДВ spēkos, tikai viņš tur nodrošināja virtuves darbību... Piederēja iekšejām struktūrām, vienlaikus ņēma "maksu" tirgū. Alkohola reibumā izraisīja smagu autoavāriju, kā rezultātā gāja boja cilvēks, soda nebija - viņš atpirkās. Bija daudz intīma rakstura attiecību ārpus laulības (laulību). Starp citu, šāds piedāvājums tika izteikts arī man - varbūt mans atteikums arī ir visa šī stāsta pamatā? :)))) Cilvēks čupām dienā sūta saviem draugiem/paziņām izvirtības materiālus (man nekas nav pret šo žanru un tas ir katra cilvēka lieta, bet priekš kam sūtīt citiem cilvēkiem šādos apjomos un tur tiešam ir tādi video...) Un šis cilvēks vēl kaut ko spriež par manu dzīvesveidu?

P.S. vīrieši - palieciet vīrieši

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes