www.sudzibas.lv St. Peter's Boutique Hotel Darbiniece labprātāk runā angliski nekā latviski...

St. Peter's Boutique Hotel - Darbiniece labprātāk runā angliski nekā latviski...

26. aprīlī īsi pirms 12.00, kas ir noteiktais viesu izrakstīšanās laiks, latviski pieteicos darbiniecei reģistratūrā. Darbiniece, kas pirms tam ar kādu paziņu runāja krievu valodā, man angliski pajautāja, vai esmu lietojis minibāru. Neizpratnē par angļu valodas lietošanu latviski atbildēju, ka neesmu. Uz to viņa atbildēja angliski ar paldies! Mans skatiens tajā brīdī noteikti izteica daudz ko... Tādēļ, pateicis "visu labu!" vēl paliku, skatoties uz darbinieci, kas tomēr, paskatījusies man acīs, atbildēja ar "visu labu!" latviski.

Es ļoti ceru, ka šis incidents ar latviešu valodas apzinātu nelietošanu un "vietas ierādīšanu" latvietim nav daļa no viesnīcas politikas, bet bija vienīgi pajaunās darbinieces-ar-attieksmi pašdarbība.

V Viesnīca 28.04.2014

Cienījamais viesis,

Lūdzu ļaujiet man izskaidrot...Viesnīcā ir daudz viesu un visi runā sava valoda, tāpēc, diemžēl es ne vienmēr varu pēc sejas pateikt, kurā valoda runā konkrētais viesis. Jūsu gadījumā, kad Jūs pienācāt recepcijā, Jūs teicat - check-out, tāpēc es uzreiz domāju, kā Jūs labāk sapratīsiet angļu valodā, jo parasti viesi no Latvijas saka "izrakstos no numurā". Pēc mana jautājuma, vai Jūs izmantojat minibāru (angļu valodā) Jūs atbildat "Ne", bet šīs vārds tiek uztverts ar auss tapāt, kā "Nē" uz Lietuviešu, Slovaku, Islandes, Polijas un tt. valodā. Tāpēc es mehāniski pateicu "Thank You". Tikai pēc tam, kad Jūs pateicat "Visu labu", es sapratu, kā mazliet kļūdījos.
Manas latviešu valodas zināšanas ir nav perfektas, bet es nekad nerunātu ar viesī, lai viņu kaut kā apvainot. Es mīlu savu darbu!
Lūdzu, atvainojiet ja pārpratuma dēļ es Jums apvainoju.
Ar cieņu,
Viesnīcas administratore.

P Pēteris777 28.04.2014

Arni, tas esi tu?
Ko tu šeit dari?
Svētdienā ir jābūt Dieva namā, bet tu sēdi pie datora un aprunā cilvēkus.
Dievam, tas nepatiktu...