Sia Sigro - Krāpšana

'Biezo' visatļautība.

Mēs ar sievu gadus desmit atpakaļ iestājāmies darbā Sia 'Sigro', kas atrodas Siguldas novada Allažu pagastā, firmas direktors v. Krūmiņš. Firma nodarbojās ar lauksaimniecību, audzē dārzeņus veikaliem latvijā. Pāris gadus abi strādājām bez dokumentiem, saņēmām algas tā Saucamajās 'aploksnēs', tad sieva iestājās oficiāli un es turpināju strādāt bez dokumentiem vēl aptuveni trīs gadus un, tad arī es sāku strādāt oficiāli. Darbs fiziski ļoti smags, ļoti bieži rudenī un vasarā palikām bez brīvdienām. Jāstrādā gan lietu, gan svelmē, gan arī nācās strādāt puteņos un apsaldēt locekļus. Pirmajā gadā vēl jautāja vai var atnāk sestdienās pastrādāt un par to attiecīgi arī piemaksāja pēc tam jau vairs nejautāja, jo uzskatīja, ka tas ir mūsu pienākums un nekādas piemaksas jau vairs neeksistēja. Veselība abiem tika smagi iedragāta par šiem desmit gadiem. Sieva šī gada februārī saslima ar tuberkulozi nenormālo darbu apstākļu dēļ pateicoties aukstajām un slapjajām darbadienām, kuras bija ļoti bieži. Mēnesi pavadīja slimnīcā un pēc tam ārstējās ambulatori līdz šī gada septembrim. Man pateicoties šim darbam arī ir vairākas arodsaslimstības saistībā ar skeletu, kuru dēļ man medikamenti būs jālieto līdz mūža galam. Pēc manu dokumentu iesniegšanas oficiāli mūsu ģimene, kurā pašlaik atrodas divi nepilngadīgi bērni deviņus mēnešus gadā bijām oficiāli atzīti par maznodrošinātajiem. Trīs mēnešus gadā strādājot bez nevienas brīvdienas saņēmām pietiekamus ienākumus, lai mūsu ģimenei netiktu piespriests maznodrošinātas ģimenes statuss. 2013. Gada vasarā radās spēcīgas problēmas ar dzīvesvietu un, tad firmas direktors v. Krūmiņš piedāvāja pateicībā par labu darbu iegādāties mūsu ģimenei dzīvokli, kuru arī nopirka uz firmas grāmatvedes ļ. Tenisones vārda ar kuru mums tika noslēgts pirkuma līguma priekšlīgums par dzīvokļa izpirkšanu. Mēs maksājām katru mēnesi par dzīvokli 150, par elektrību, par ūdeni, zemēs nodokli sākot no 2013. Gada 17. Oktobra izņemot 2014. Gada aprīli un martu, ka bija noteikts līgumā, jo šajos mēnešos v. Krūmiņa uzņēmums nebija spējīgs maksāt man un sievai normālu atalgojumu. Tad pienāca 2015. Gada janvāris, kad nomainījās vadība, konflikta dēļ ar jauno vadību es aizgāju no darba no 1. Februāra. Kā jau iepriekš minēju februārī arī saslima mana sieva un tika ievietota Rīgā tuberkulozes slimnīcā kā rezultātā nebijām spējīgi veikt ikmēneša maksājumus, jo jauna darbā varēju iestāties tikai martā un līdz tam brīdim jau bija sakrājušies ļoti lieli parādi. Līdzekļu bija tikai tik daudz, lai spētu pabarot ģimeni tāpēc pa dzīvokli sakrājās četri mēneši parāds 600 eiro apmērā. Sī gada augustā sieva veselības problēmu dēļ arī nolēma, ka atteiksies no šī darba, lai nesaslimtu atkal. Tad pēc pāris dienām pie mums ieradās v. Krūmiņš un viņa grāmatvede ar jaunu līguma pielikumu, kurā bija minēts, ka parāds 600eiro apmērā jāsamaksā līdz 21. Septembrim un plus vēl tekošie maksājumi 150 eiro mēnesī neņemot vērā to, ka vēl joprojām esam maznodrošinātie. Tad šī gada 17. Septembrī es tikos ar v. Krūmiņu un viņā grāmatvedi Allažu pagastā pie pasta nodaļas, lai atdotu parādu 600eiro. V. Krūmiņš kategoriski atteicās pieņemt parādu, paņēma 150 eiro par tekošo mēnesi un pārējo naudu atmeta atpakaļ, kas skaidri norāda uz viņu nodomiem lauzt līgumu. Līgumā minēts, ka, ja nav samaksāts par dzīvokli vismaz par diviem mēnešiem, tad var lauzt līgumu. Ja v. Krūmiņa kungs būtu pieņēmis manus 600eiro, tad parāds būtu tikai par tekošo mēnesi un ne vairāk, kuru es arī gatavojos samaksāt līdz šī mēneša beigām. Tieši šis fakts arī pierāda, ka v. Krūmiņam bija mērķis panākt līguma laušanu. Šī gada 22. Septembrī ieradās v. Krūmiņš un viņā grāmatvede ar līguma laušanas dokumentu, kura laikā es arī ierakstīju sarunu, krā tiek atzīts fakts, ka šīs personas nepieņēma naudas summu 600eiro apmērā. Tad, kad es pateicu, ka sūdzēšu tiesā man liecinieku klātbūtnē tika piedraudēts ar tūlītēju izmešanu no dzīvokļa.
Lūdzu godprātīgos cilvēkus Latvijā, kuriem nav vienaldzīgs nabadzīgo cilvēku liktenis paust savu viedokli šajā jautājumā un iespēju robežās palīdzēt ar padomu kā īsti, lai šajā situācijā rīkojas. Atgādināšu arī to, ka ģimenē ir divi nepilngadīgi bērni un arī sieva bezdarbniece. Šobrīd arī pats atrodos uz slimības lapas veselības problēmu dēļ.