www.sudzibas.lv SIA "Dēli" Līgums,alga,attieksme

SIA "Dēli" - Līgums,alga,attieksme

Sveiki!
Nostrādāju šajā kafejnīcā gandrīz trīs mēnešus, bet nu beidzot līdz kaklam. Tātad no sākuma-darba intervijā un arī līdz pat pirmajai algai sola minimālo algu, kāda tā ir likumā. Nekas daudz nav, bet vairāk kā nekas uz to brīdi. Pieņēmu šo darbu. Pirmajā algas dienā atnāk lapiņa ar aptuveni,ja pareizi atceros, tad 150Ls (50ls avansā) Nopriecājos,ka viss kārtībā. Vēlāk atbrauc saimnieks un izmaksā 65ls (kopā ar avansu tas sastāda 115ls) Kad jautāju kāpēc kaut kādi mistiski skaitļi, man tika atbildēts,ka algā saņemu 10% no konkrētās kafejnīcas ieņēmumiem. Lieki piebilst,ka tas nav atrunāts līgumā. Līgumā melns uz balta rakstīts- 1.20 stundā, 6 stundas dienā. Bet kad 10reizes uzdevu vienu un to pašu jautājumu,kas tie par 10% uz to man tika atbildēts,ka ja es nopelnītu ar ieņēmumiem 1.20ls tad būtu lats divdesmit. Uz jautājumu par to,kāpēc tas nav atrunāts līgumā un kāpēc tādā gadījumā cilvēkiem tiek melots atbilde bija šāda. Citēju "Tam nav jābūt līgumā.Mans vārds ir likums" Normāli?
Par grafiku arī īsti nav saprotams. Kad man bija jāsūta grāmatvedei savs grafiks, man obligāti jāraksta darba laiks no 8.45-15.45 ,bet reāli no manis tika pieprasīts būt 8.00 darbā un minimums līdz 16.00 jāstrādā.
Jebkurā gadījumā alga par šādu amatu - struktūrvienības vadītāja/pārdevēja/trauku mazgātāja/apkopēja/struktūrvienības grāmatvede nav cilvēcīga.
Un vēl- man salūza darba telefons un man iesaldēja aprēķinu un vēl nodokļu grāmatiņu. Es kļūdos va iarī tas par nodokļu grāmatiņu nav īsti likumīgi? Jā-līgumā ir pieminēts,ka esmu materiāli atbildīga, bet nekur nebija jāparakstās par kaut kādām materiālajām vērtībām. Tik pat labi man ejot prom varēja pateikt,ka tur bija 5 televizori un vēl visādi brīnumi. Kaut kas tur nav kārtībā.

Silti iesaku- UZ KAFEJNĪCU "DĒLI" STRĀDĀT NEEJIET! Esmu laimīga,ka tiku prom. ir daudz citas cilvēcīgākas vietas.

Eseseseseseseses 27.01.2012

paklau, tu izklausies peec inteligjenta, sakariiga cilveeka. vai tiesaam tev taadaa suuda kafejniicaa jaastraadaa, tak' jau vari kaut ko labaaku atrast...

S S12 30.01.2012

Vairs jau tur nestrādāju un šeit ierakstīju tāpēc, lai pabrīdinātu citus.

Z zeldra 24.10.2012

nu ja jau tu tik pūkaina, ko tad tik ilgi cieti?kāpēc jau sākumā parakstīji līgumu, kāpēc rakstīji, kā it kā grāmatvede lika, nevis, kā strādāji?pati raksti-salūza "darba telefons", tātad tomēr atzini, ka bija materiālās vērtības!varbūt tādām kā tev jāuzskaita visi galdi, krēsli, karotes u.c. kas varētu atrasties kafejnīcā?īsti neizpratu grāmatvedības pienākumus, vai tas, ka grafiks jāpilda? ar tevi pašu kaut kas nav īsti loģiski...