Seces pamatskola - skola

Man ir jautājums vai skolotāji ir tiesīgi pieprasīt naudu no skolēniem par kopēšanu un grāmatu nomu un ja bērns neatnes jau pirmajās septembra dienās, viņam neatļauj piedalīties sacensibās, skolu pasākumos.Vai tas ir likumīgi?

B

L Lolita 28.11.2010

Ne tas nav likumigi un jums ir tiesibas to nedarit, ja skolotaja ko iebilst ejat uz augstakam iestadem ))

M Mumins 29.11.2010

Skolaa nav tiesiigi pieprasiit fonda naudu vai citus maksaajumus, jo visu apmaksaa valsts.Arii nav tiesiigi prasiit paliidziibu vai naudu klases remontam vai uzspiest braukt ekskursijaas un t.t.Ja tiek aizliegts piedaliities maaciibaas, ir jaraksta iesniegums uz izgliitiibas ministriju, lai vini risina probleemu.

L Liene 29.11.2010

Bet tad solotājs lai kopē par savu naudu tos darbus, ai uz citu bērnu rēķina? Ko var kapeikas pist, nu nav skolām budžets, kas ļautu iepirkt visu nepieciešamo, kaut vai kopējamo papīru!!!

J Juris 29.11.2010

Ejat pie direktora un jautājiet! Skolotājs nav spējīgs uz sava rēķina visiem bērniem grāmatas sapirkt vai materiālus sakopēt!

A agnese 29.11.2010

Ja skolotājs grib mācību darbu padarīt interesantāku, radošāku, papildus materiālus, ko bērns patur...tad bez kopijām neiztikt. Ieekonomēt laiku stundā arī var ar kopijām . Parasti jau skolotājs grib to labāko. Nu lai ir tas 1 ls- 2 ls kopijām...nu nekas traks taču.Kādreiz nenopirks pāris aliņus.

R rojs2 29.11.2010

administrācija liek, un skolotāji prasa. paši to neviens neizdomā, tā kā lamājiet skolas vadību.

T To Ferratum 30.11.2010

Tas nav normāli, ka bērnam jāmaksā par kopēšanu.Jūs, kuri aizstāviet tos naudas izspiedējus daru zināmu, ka iepirkuma konkursos tiek iekļautas visas kārtridžu izmaksas un bērnam nav otreiz jāsedz kārtridžu izmaksas.Tīrākā pelnīšana uz mazuļu rēķina.Ahriņeļi bērnus aplaupīt?Noteikti, ka lielie aizstāvīši šeit ir tā saucamie "pedagoģīši".

T To Ferratum 30.11.2010

Vissi jau nav tik turīgi, kā tu .Dažam tie paši 2 sant par lapu ir liela naudiņa. 10 lap. nokopē un ģimenītei nabadzīgākai maizīte nost.

A agnese 30.11.2010

Nu ir taču jāsaprot, ka laba izglītība nekad nebūs par velti .Izglītība par velti nozīmē nemaksāt skolas naudu mēnesī, bet tas, ka būs kādi izdevumi, ar to jārēķinās. Pati kopēju materiālus arī bērna klasesbiedriem, eksāmenu darbus, u.c, jo varu to izdarīt par velti. Paņemu no skolotājas un sakopēju. Izeja jāmeklē...un nav ko te par kapeikām strīdēties...
Tikai tumši ļautiņi var žmiegt kapeikas savu bērnu izglītībai.Nedomāju, ka tai kopēšanai baigās summas aiziet.Droši vien pāris gadījumi bijuši un brēka liela.

L Liene 03.12.2010

Arni, jūs esat strādājis skolā un zināt, kāds ir budžets? Es esmu strādājusi lauku skolā vēl pirms krīzes un zinu, ka budžetā brīžiem vajazdēja izvēlēties - tualetes pāpīrs vai krīts!!! Kopētāju kartridžiem ir nauda paredzēta, bet ne lapām!!! Un nevajag par tām kapeikām, tiešām, pāris aliņi nost, izglītība maksā un nu jau uz'sava bērna taupīt dažus saņķikus, kā nav kauna!!!