SC "Kleisti" - treniņi

Ar ko lai sāk, ir tik daudz sakāmā par treniņiem sporta centrā "Kleisti". Sāksim jau ar to, ka Latvijas Jātnieku federācijas mājaslapas informācija ir klaji maldīga. Tur rakstīts, ka "Kleisti" uzņem jaunus audzēkņus jāšanas treniņiem un piedāvā zirgus, kuri ir apmācīti strādāt ar maziem bērniem, kas notiek realitātē - treniņos iedod zirgus, kuri boksā sper, kož . Ja uz laukuma zirgs paceļas pakaļkājās vai aiznesās, tad vainīgais vienmēr ir jātnieks, neskatoties uz zemo pieredzes līmeni. Uz bērniem tiek kliegts ļoti agresīvā tonī. Ziemā treniņi notiek ļoti mazā angārā kur knapi var ielīst 8 zirgi un visi piedalās treniņā, vecākās grupas tiek arī 1x nedēļā uz lielo manēžu, kura dažreiz ir pilna ar citiem jātnikiem, kuriem tur nebūtu jāatrodas, jo tas manēžas laiks ir domāts tieši mācībniekiem. bet treneri, ļauj citiem arī jāt šajā laikā. Treniņš parasti norisinās kādas 30 vai 25 min, reti kad ir pilna stunda. Grafikā norādīts- treniņa laiks- 14.00-15.00. Kā notiek reāli- 14.05 bērni beidzot sagaida treneri un viņa izdala zirgus, 14.15- dodas sedlot zirgus, 14.25 - esam uz laukuma, 14.35- beidzot atnāk trenere un varam kāpt zirgos, 15.05- treniņš jau ir beidzies. Vislielākie smiekli nāca ieraugot jauno rakstu LJF mājas lapā par jauko talku. Kā tas notika manā laikā Kleistos- tu esi samaksājis par treniņiem, bet kad atbrauc- tev pasaka-šodien tu nejāsi! Tīrīsi stalli, mazgāsi stadiona solus utt, nekas ka tu esi samaksājis par treniņu, bet tev viņš nebūs- nāksies vien tīrīt. Ja tavs treniņš iekrīt sacensību dienā un tu piedalies sacensībās Kleistos uz vietas, tavu treniņu nepārceļ vai neatgriež naudu, tev viņš vnk nenotiek un nauda aiziet vējā un tev vel jāmaksā tiem pašiem Kleistiem atsevišķi par dalību sacensībās.
PIRMS VEDIET SAVUS BĒRNUS UZ KLEISTIEM- NOPIETNI APDOMĀJATIES, JO TUR VIŅI VAR SASKARTIES AR RUPJU UN AUGSTPRĀTĪGU, NOLAIDĪGU ATTIEKSMI NO TRENERU PUSES.

M

Komentāri (5)

M Maddalena 22.04.2013

Zirgs jau jūt zosi un debīli, tad arī kož, sper utt. Zirgu neapmānīsi! Tā kā guli uz dīvāna un netuvojies zirgiem, tur zosīm nav ko darīt.

Ausainītis 22.04.2013

Tiešām zirgi mīl cilvēkus, kuriem vēl ir saglabājušās mātes Dabas dotās īpašības?atceros kā bērnībā dragājām ar kolhoza perdeļiem. Zirgs nav mašīna un sūds nav zapte!

K KARLASONS 24.04.2013

zirgi tiešām jūt cilvēkus, bet ir zirgi, kuri ir nomocīti un dzīve viņus padarījusi agresīvus, tāpēc arī kož un sper. Nav jābūt zosij, lai zirgam būtu vēlme iekost vai iespert!

Z Zaira 09.11.2014

Pievienojos - vecāki, Kleisti tiešām NAV ĪSTĀ VIETA, kur vest savas atvases, lai iepazītos ar šo brīnišķīgo nodarbi un zirgiem! Un patiešām, izbaudīts uz savas ādas viss augstākminētais. Ērtā piebraukšana un atrašanās vieta neatsver to, kas notiek šī kantora "virtuvē".
Jau ieejot stallī, cilvēks (bērns, jaunietis, arī pieaugušais), kam nav bijusi iepriekšēja saskarsme ar zirgiem, iegūst radikāli nepareizu priekšstatu par to, kā un kur zirgiem jādzīvo, kā ar tiem jāapietas un jākomunicē. (Respektīvi, šī dzīvnieka fizioloģija nosaka, ka ir nepieciešamas daudz, daudz brīvas kustības (ganības ar sugasbrāļiem) un lēna barības (siena) uzņemšana - nevis dzīve vienatnē, garlaicībā, tumsā vai pustumsā, šauros boksos, ar normētām siena devām, bez komunikācijas ar apkārtējiem zirgiem (jo zirgs ir ārkārtīgi sabiedrisks dzīvnieks!)). Nerunājot jau nemaz par to, kas notiek treniņos un kā notiek šī "jauniešu apmācība"...
Kleisti ir labs piemērs tam, ka viss ir pakārtots tikai un vienīgi cilvēka vajadzībām, par zirga labklājību patiesībā domāts netiek vispār - šeit figurē TIKAI cilvēks un nauda! Un tieši šī absolūtā neieinteresētība zirga pamatvajadzībās rezultējas augstākminētajā piemērā - "zirgi, kuri kož, sper" - tie patiešām ir zirgi, kurus tieši dzīves apstākļi padarījuši šādus - iespējams, vienam problēmas ar gremošanas sistēmu, otram - ar locītavām. Tādas lietas rada konstantas sāpes. Tālāk katrs var izsecināt pats - vai gribētos iet paskriet krosiņu ar sāpošām kājām vai kuņģa čūlu...
Atgādināšu, ka šī ir dalīšanās manis pašas ļoti rūgtajā pieredzē, nevis "viena tante teica". Spriežat paši - kas labs, kas slikts - lēmums jau jūsu rokās!

K KleistuJātnieks 28.10.2016

Tas ir GALĪGI aplams apgalvojums, jo es Kleistos trenējos pietiekami ilgu laiku lai saprastu ka tur cilvēki ir komunikabli un zirgi tur visi kā viens ir ļoti labā stāvoklī... katru sestdienu pie viņiem (vismaz manas treneres zirgiem) nāk masieris un kārtīgi izmasē tāpēc viņiem nekas nesāp... ja kāds vēl vēlas kaut ko uzdirst par Kleistiem tad dariet to citā vietā!!!????

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes