www.sudzibas.lv Sarnate apgrūtināta komunikācija

Sarnate - apgrūtināta komunikācija

Rīkojām Sārnatē kāzas.Uzsākot sarunas ar viesu nama saimnieku, nevarējām iedomāties, ka nobeigums būs tāds, kā tas iznāca. Attieksme bija ļoti pretīmnākoša un daudzsološa. Daudz kas no apsolītā arī īstenojās, tomēr komunikācija noslēdzošajā posmā izvērtās stresaina un nepatīkama. Neizprotami,ka komunikācija ar virtuves saimniecēm notika ar viesu nama starpniecību, kā dēļ radās milzums pārpratumu. Problēmas radās arī dažādu maksājumu dēļ. Tāpēc: Noskaidrojiet līdz pēdējam sīkumam,cik un par ko ir jāmaksā, lai neiznāktu pārsteigumi, kā gadījās mums. Ir nepatīkami, ja tevī redz nevis viesi, bet vispirms naudas maisu, no kura par katru cenu jāizspiež vēl kāds lats. Neminēšu visu, jo saraksts ir diezgan garš, bet "kronis visam" bija tas, ka mums pieprasīja samaksu par viesu līdzpaņemtajām medus burciņām, ko saimnieki pirms tam bija izreklamējuši viesiem kā suvenīrus, neminot nevienā vārdā, ka tie ir jāpērk ( ko cilvēks, kurš atstāj pāris tūkstošus kā samaksu, varētu iztēloties kā mazu pateicību par viesu nama izvēli). Un par galdu sanešanu telpās (pasākums notika ārā) bija jāmaksā papildus, jo esot bijis jāalgo speciāls darbinieks galdu ienešanai. Arī samaksu par zemenēm - tās lūdzām sagādāt- (tas maksāja 5 Ls kilogramā! -zemeņu laikā-jūlija vidū) saimnieki pieprasīja viesību laikā skaidrā naudā. Kad par šo radās neizpratne uz pārrunas, saimnieks piedraudēja izsaukt apsardzi un "šo ballīti" slēgt. Biju jau ar visu iepriekš samierinājusies, bet tieši šīs situācijas dēļ rakstu, jo ir robežas, kuras vienkārši nedrīkst pārkāpt. Ceru, ka bijām izņēmums, un ka mums radās īpašas dvēseļu nesaskaņas,kas citiem negadīsies. Vienkārši gribu brīdināt pārējos: slēdziet līgumus tikai rakstiskā veidā un sekojiet līdzi līguma saturam pa punktiem! :(

E

P Pingvins 07.08.2013