Santis Kārskliņš un Sanita Voitenko - Krāpšana

Santis Kārkliņš un Sanita Voitenko - Krāpšana

Santis Kārkliņš (+371 26927699) un Sanita Voitenko (+371 25255846) nodarbojas ar negodīgu komercpraksi.
Pieņem projektus, atrod cilvēkus ss.lv vai FB un piedāvā darbu par 8 euro netto.
(Līgumā tiek norādīts, ka 8 euro brutto, darbs uz puslodzi, lai nebūtu jāmaksā, ja cilvēks saslimst vai gūst darba traumu.)
Santis ir reģistrējies kā pašnodarbinātais, lai būtu jāmaksā mazāki nodokļi, pusi algas maksā aploksnē, pusi algas uz konta (izmanto Lietuvas banku myTU, lai VID nevarētu pārbaudīt ienākošos un izejošos maksājumus).
Personīgi mans gadījums - objekts Vienības Gatve 21, daudzdzīvokļu mājas būvniecība. 3 mūrnieki, es esmu palīgstrādnieks - nēsāju ūdens spaiņus, maisu javu, griežu blokus, padodu paletes, nēsāju armatūru - īsumā - daru visu, lai mūrnieki varētu tikai likt blokus un viss.
Santis algu sola reizi 2ās nedēļās, realitātē sanāk, ka algu samaksā labākajā gadījumā 3. nedēļas beigās. Man nav samaksājis 600+ euro jau vairāk nekā mēnesi. Saka, ka visas darba stundas ir pierakstītas, bet realitātē vienas sarunas laikā saka - tev pienākas 589 neto, 485 brutto, 300 netto.
Darba kolēģim, nebija izmaksājis algu, jo "slikti strādāja" un teica, ka sados pa seju, ja naudu prasīs.
Ja prasa, kad būs nauda, mūžīgās atrunas - viņam nav vēl samaksājuši, viņš pats gaida naudu. Ja saka, ka rakstīs sūdzības par viņu - draud ar policiju par apmelošanu. Uz manis jau ir uzrakstīts iesniegums policijā, bet es par to neuztraucos, jo taisnība ir manā pusē.
Pats vadu WhatsUp grupu Darbs Latvijā, par cilvēku ir bijušas 5+ sūdzības, ka neizmaksāja algu. Kad uzprasīju par situācijām - darbinieki visu ir salauzuši, viņam ir nozaguši instrumentus, atstājuši viņu parādos. Daži ir rakstījuši sūdzības FB, bet izņēma, jo draudēja, ka būs iesniegums policijā.
Sanita Voitenko ir viņa draudzene, kas pārsvarā nodarbojas ar līgumu sastādīšanu, jo Santis pats nav spējīgs sastādīt pareizi līgumus un veikt komunikāciju ar VID un citām organizācjiām, jo gandrīz katru dienu pīpē zāli vai šņauc "vitamīnus". Manā dzīvoklī pusdienu pārtraukumā ne reizi vien ir nācis smēķēt, no rītiem uz darbu nāca ar sarkanām acīm.

P