LV RU
www.sudzibas.lv RPIVA studiju kvalitāte augstskolā Eiropas līmeņa studiju maksa, bet kāda ir lekciju kvalitāte ?

RPIVA studiju kvalitāte augstskolā - Eiropas līmeņa studiju maksa, bet kāda ir lekciju kvalitāte ?

Diploms un reālais darba tirgus
Tieši izglītības saturs un kavalitāte ir tas par ko cīnīties, atbilstoši milzīgajām studiju maksām un salīdzinoši niecīgajām latvijas strādājošo cilvēku aldziņām, ko visbiežāk saņem students, ja atrod darbu Latvijā pēc augstskolas! Vai pasniedzējiem ir tiesības aizbildināties ka dekāniem un prorektoriem ir milzu algas, bet lektori saņem kapeikas.Kur tad paliek milzīgās studentu mācību maksas summas?
Jau vairākus gadus augskola nenodrošina studentiem prakses vietas. Ir Izstrādāti Eiropas līmenim akreditēti programmu apraksti.Tomēr un diemžēl, kāds ir šo profesionālo lekciju saturs, un vai tas atbilst darba tirgus prasībām.Tiek prasmīgi nomaskēts zem iespaidīgā programmas apraksta.
Sapulcē tika izskatīta lieta par nesen pabeigušo LU STUDENTU Indras Freimanes Kūmiņas un Anša Jurģa Stabinga neprofesionālo un nepedagoģisko attieksmi lekcijās pret RPIVA studentiem .
Atbilstoši iesniegtajiem ziņojumiem un priekšlikumiem (Iiecinātāji protams paliek anonīmi)
ANSIS Jurģis Stabiņģis Lekcijās demonstrē neirotisku, slimīgu varaskāri, kas ļoti negatīvi ietekmē mācību motivāciju. Cenšas uzspiest savu vienīgo patiesību augstākajā instancē .Bieži parādot savu augstprātīgu attieksmi pret studentiem cenšas ignorēt studentu tiesības. Veikt diskusijas un uzdot jautājumus. Ir Aizvainots un dusmīgs, kad studenti izsaka savu viedokli, tad kad tas nesakrīt ar paša Stabinga domu un ticību.
Lekcijās sniegtā informācija ir zema līmeņa kura bieži ir pretēja tam, kas ir nepieciešams profesionālajā darbībā. Praksē tik pat kā šādai informācijai nav atrodams pielietojums. Pirms Putnieces vadītajām praksēm netiek pat domāts par to, ka būtu jānodrošina studentus ar atbilstošam prakses vietām. Pēc eksāmeniem, tiek diskriminētas studentu tiesības labot un kārtot eksāmenu atkārtoti, tas tiek aizliegts. To liek darīt nākošajā gadā un par studiju maksu, pieprasot to pilnā gada apmērā, arī par nokārtotajiem priekšmetiem. Kaut kādā ziņā tas izskatās un ir līdzīgi pēc 90.gadu haritončika reketa, tikai šinī gadījumā tie ir finansiālā krīzē nonākuši studenti.
Rodas iespaids, ka „viltus pasniedzēji” cenšas cīnīties šādā veidā ar saviem nākamajiem konkurentiem.
NEMOT VĒRĀ TO, KA TIEŠI LEKCIJU KVALITĀTE UN PASNIEDZĒJU LĪMENIS, IR AUGSTSKOLAS POZITĪVĀS REPUTĀCIJAS RĀDĪTĀJS.
Saistībā ar to, ka bieži pasniedzējs sevi ir parādījis kā, nekompetents, neprofesionāls un nav centīgs. Iesniedzām senātam Izskatīt jautājumu par A.Jurģa Stabinga neatbilstību maģistratūras pasniedzēja un supervizora amatam un prasībām augstskolā. Fakultātes vadība ir ļāvusi šādiem vājiem mācību spēkiem veikt lekcijās, „iestrādāšanos” uz profesionālās maģistratūras studentiem.Tikai, kā šādā veidā ja bijušajiem LU studentiem ir jāiestrādājas var nodrošināt Eiropas līmeņa profesionālās izglītības kvalitāti?
Labākais risinājums senātā ir pārtraukt šādu pasniedzēju „iestrādāšanos” par, maksas studentu lielajām studiju maksām.
Atstādināt Ansi Jurģi Stabiņgi no iestrādāšanās uz maģistratūras studentiem. Labākajā gadījumā pārceļot uz 1.kursa bakalauriem uz kuriem atļaut šāda līmeņa pasniedzējiem iestrādāties. Kura jau ir turpinājusies vairākus gadus bez acīmredzamiem pozitīviem rezultātiem. Tomēr ņemot vērā ka arī bakalauru programmā ir jāmaksā milzīgas studiju maksas par mācībām studenti uzskata, ka diez vai gribētu studēt pie šāda līmeņa lekciju kvalitātes.
Ņēmot vērā to, ka aptauju anketu materiāli neievērojot konfidencialitāti tika izdalīti pasniedzējiem
Studentu sapulču dalībnieki paliek anonīmi, jo ir iebiedēti ar šādu pasniedzēju viltu un atriebīgumu. Kurš bieži parādās gala eksāmenu pārbaudījumos!(pēc kuriem var nokāst naudu no studentiem.)

J

Vairāk sūdzības par RPIVA studiju kvalitāte augstskolā

Komentāri (11)

M maģistrs 12.04.2011

Nu nezinu! Esmu apmierināta gan ar I. Krūmiņas, gan ar A. J. Stabinga pasniegšanas stilu. Protams nēesam mēs visi ideāli, bet ir ok Īpaši jau I. Krūmiņa! Lekcijās viņa darbojas profesionāli, ar ārkārtīgi lielu atdevi studentiem!!!

A arī studente 16.04.2011

Nav taisnība. Arī esmu RPIVas psiholoģijas maģistrantūras studente un jāatzīst, ka tieši A.J.Stabingis ir tas pasniedzējs, no kura visvairāk esmu ieguvusi gan teoriju, gan praksi savai profesijai.
Sūdzība ir uzrakstīta ar neskaitāmām gramatiskām un stilistikas kļūdām, un neatbilst priekšstatam par cilvēku ar maģistra grādu psiholoģijā.

Ir ļoti interesanti lasīt šādu (anonīmu) tekstu par sevi :)
Jāsaka, ka šajā sūdzībā ir bezgala daudz faktu kļūdu.
Varu tikai izteikt minējumus par acīmredzami neapmierinātā anonīmā studenta motivāciju un mērķiem, bet citādi - skumji.

E evita 10.05.2011

Esmu ne tikai pārsteigta, bet šokēta par rakstīto. Cilvēks raksta par pasniedzējiem, kuri tieši ir pienesums studijām. Ne tikai ar savām zināšanām un darba pieredzi, bet arī ar precizitāti un attieksmi. Gan izpētes prakses, gan konsultēšanas prakses, ko vada šie pasniedzēji, ir devušas reālu pamatu un zināšanas turpmākajam darbam. Es savukārt gribu pateikt paldies šiem pasniedzējiem, ka izvērtē to, vai visi studenti, kas iedomājas, ka var būt speciālisti - psihologi, patiešām ir apveltīti ar šādām prasmēm, intelektu un personības īpašībām.Tas būtu traģiski, ja visi, kuri maksā, noteiktu toni un iegūtu speciālista diplomu, kas dod tiesības strādāt ar citiem cilvēkiem.

I invers 13.06.2011

ko var gribēt no šīs privātās skolas?

Z Zemenite 16.01.2013

Es vēlos izteikt savu viedokli par RPIVA, taču par pedagoģija nozari . Esmu pirmā kursa studente, bet nejūtos kā augstskolā . Naturāls bardaks it visā, lekcija neizsakāmi garlaicīgas, kad pienāk eksāmeni, notiek zili brīnumi .Lektori ar vai cik agstākajām izglītībām, nevar strādāt par lektoru, ja tas nemaz nepatīk, nepmierina un vienkārši nav dotības. Tas ir tikai mans viedoklis un gan jau ir arī daudz pozitīvu atsauksmju par šo augstskolu .

S Sieviete46 25.06.2013

Tikai mans viedoklis...
Ir jāsaprot, ka RPIVA ir cēlusies no PROFENES un to nekad neizmainīt. Tā vienmēr būs un paliks otrā ranga augstskola. Izcilība nekad neietu tur studēt...
Nevar pēkšņi profene kļūt par akadēmiju! Tur vajadzīgi vismaz 100 gadi, cita reputācija, citi pasniedzēji. Tur vajadzīga KONKURENCE.
Domāju, ka A.J.Stabingis ir pilnīgi O.K.

P pupsik 26.06.2013

Pasniedzeeja I.Kruumina ir viena no manam miljakajam pasniedzeejaam, ar lielu pieredzi un prasmi pasniegt. Pie vinas lekcijaas pilniigi noteikti garlaiciigi nebija. Un vispar parraadi kaut vienu augstskolu vai pat veel elementaraak, jebkuru skolu (vidusskolu, pamatskolu), kur maciiti, teorijas var 100% pielietot dziive un tas pilniigi atbilst darba tirgus prasiibam. Sheit probleema jau ir valstiskaa liimenii. Aizej pamaacies Risebaa, tad tev neliksies, ka Rpivaa ir zems liimenis. Nezinu par citam programmam, bet psihologijas programma ir fantastiska, ar interesantiem un pretimnaakoshiem pasniedzejiem.

I Inesemazule 24.07.2013

Aizejiet uz Latvijas Universitāti pamācīties psiholoģiju, ja neesat šīs augstskolas produkts no bakalaura programmas, tad varēsiet izjust visu žulti no daudziem pasniedzējiem un redzēt tādus brīnumus attieksmē, kādu nebūsiet redzējuši nekur. Tas ir tikai mans viedoklis. Taču studenti LU Psiholoģijas programmā bieži vien izvēlas klusēt, jo, ja neklusēsi pret Tevi tiks vērstas represijas, tāpēc nemētājieties ar saviem viedokļiem tik klaji par privātajām augstsolām.

J Janis A. 30.07.2013

1

J Jan4ukins 02.10.2013

Nav taisniiba. macos jau otra kursa un skola if forsa, ideala... ja nepatiik, nemacies - ej projam uz LU VAI RTU, tur tevi izdrazis pa pilnu programmu.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes