www.sudzibas.lv RIMI Valsts valoda

Rimi - Valsts valoda

22.03.2013 biju iegājies iepirkties Rimi, kurš atrodas tirdzniecības centrā ZOOM, salasījis visus nepieciešamos pirkumus devos uz kasēm, lai norēķinātos par tiem. 12 kasē bija vis īsāka rinda, bet laikam tā bija slikta doma turp doties. Norēķinoties sanāca domstarpības par preci, kuras norādītā cena plauktā neatbilda reālajai cenai, vēlējos noskaidrot, kāpēc tā, kasē strādāja kasiere Jeļena, kura izrādās neprot runāt un šķita, ka arī nesaprot vispār Latviešu valodu. Lūdzu viņai komunicēt ar mani latviski, taču viņa turpināja tikai krievu valodā! Protams, es sapratu, ko viņa saka, bet uzskatu, ka strādājot tādā darbā, kasierei jāprot valsts valoda? Nesaprotu, kā drīkst pieņemt darbā tādus cilvēkus, kuri vispār neprot mūsu valsts valodu. Skumji.

Ausainītis 24.03.2013

Nabadziņš, laikam pirmo reizi mūžā aizbraucis uz Rīgu no saviem pāķiem, un nu tik vaimanā.

Y YoYo 24.03.2013

Ausaini tavs komentārs nevietā!
Dīvaini kāpēc Rimi nepārbauda valodas prasmi pieņemot šādus tumsoņas!
Es arī uzskatu, ka savās mājās man NAV obligāti jālieto svešvaloda!
Nez kāpēc tev nerodas jautājumi, ka norēķini šeit notiek Latos nevis Rubļos!

L Latio Fox 24.03.2013

Taadus cilveekus darbaa pienem taadi pasi cilveeki, kas neprot valsts valodu!!!Un, visticamaak, ka valodas paarbaudes darbavietaas netiek veiktas, jo arii valodas inspekcijaa(vai kaa vinu tur sauc), straadaa taadi pasi!!!Diemzeel

D d.Sanita 24.03.2013

Jums ir foobija par valsts valodu? Tas ir viss par ko jus varat domat?Diemzeel.

Ausainītis 24.03.2013

Kādi saimnieki, tādi arī darbinieki. Pēdējos 10 gados Rīgā latviešu valodas pielietojums ir samazinājies vismaz 2 reizes.

sanene 24.03.2013

Dievs visus ar vienu valodu radīja! Beidzat taču šajā jaukajā pūpolu swētdienā strīdēties!

M marisabelj 25.03.2013

Tapēc, ka visi Latvijas patrioti pirmie bēga no LV citos valstīs un tagad nav kam strādāt))) tāpēc nomierinieties jau

Ausainītis 25.03.2013

Kas pārsvarā dzīvo Latvijas laukos? Protams ka latvieši. Smīkņa, paskaties cik bija cilvēku laukos 30 gadus atpakaļ, un cik ir palicis tagad? Veselas apdzīvotas vietas stāv tukšām mājām. Kur tad ir šie neveiksminieki? Protams ka Rīgā un ārzemēs.Toties visi sevi cienošie krievi turas pilsētās tik stipri, ka pat afrikāņu desants tos nevarētu dabūt no turienes laukā.

Ausainītis 25.03.2013

Smīkņa, tu laikam esi kopš dzimšanas visu laiku pālī! Neviens sevi cienošs urrla laukos pēdējos 20 gadus nav manīts. Visu vecumu urrlas ir vienīgi lielpilsētās.

L leoo 25.03.2013

Varbut Anglijaa jums atbildes latviski:D

S sanene 25.03.2013

Nupat bijām kopā ar smīkņu -izdzērām vietējo dziru - un vis okey- mūs saprata un mēs sapratām

N Nikusja 26.04.2013

Ja cilveeks runaa ar pardeveeju latviski, tad pardevejs atbildes arii latviski, bet, ja klients sak runashanu krieviski, tad pardevejs jums atbildes krieviski, un nevajag te diskuseet.

F Frančeska. 14.09.2013

А может девушка знает лабатый, но ей удобней говорить на русском!
А Вас я не понимаю, что у Вас все облмилось услышав русский?

G ggggggggg 04.01.2015

Vaina jau nav darba devējos ne arī darba ņēmējos, vaina ir bezmugurkaulnieku valdībā. Nav ko brīnīties, ka Latvijā nerunā latviski. Iztirgo pilsonību apmaiņā pret īpašumu. Tā nu arī visas krievuškas dabū darbu apkalpojošajā sfērā, jo latvietis jau pielāgosies un runās krieviski, ja ar viņu uzsāks sarunu krieviski, priekš kam latv. val. . Vienīgi krievs pastāvēs uz to, ka ar viņu jārunā viņa valodā, jo dzīvojot Latvijā, visu mūžu, nebūs elementāras lietas iemācījies. Palasiet sludinājumus, ja esi latvietis tad jāmāk arī krievu valoda, tai pašai firmai - ja ir ielikts krievu valodā sludinājums tad prasības uz valodu vispār nekādas.

K konturino 24.03.2016

Если вы так умны, дорогуша, то идите сами на кассу и говорите по латышски столько, сколько вам заблагорассудится. А если вы не согласны за такие деньги работать, то и не обвиняйте человека. Она вас прекрасно поняла, а как мне кажется, это самое главное.