RIMI latvia SM Eizenšteins - Mobings

Strādāju uzņēmumā Sm Eizenšteins pusotra gadu, šī perioda laikā esmu pierādījusi sevi kā labu darbinieku. Šobrīd esmu grūtniece (5 mēnesis) visi darbinieki un veikala vadība biji priecīgi par manu grūtniecību līdz brīdim kamēr ieradās jaunā veikala vadītāja, kura veikalā nostrādāja 2 dienas izsauca mani uz pārrunām 30.03.2021. Un tiešā tekstā minēja ka esmu liekas stundas veikalā, neesmu strādnieks jo esmu stāvoklī un pateica to ka mana nodaļa ir sliktā stāvoklī vienkāršāk sakot mobings darba vietā! Biju plānojusi strādāt veikalā līdz dekrētam, bet par cik rādās šāda situācija biju spiesta aiziet uz slimības lapas par cik tā saruna mani noveda līdz asarām un ilgu laiku nevarēju nomierināties! Lūgums augstāk stāvošai vadībai atrisināt šo situāciju lai nebūtu jāvēršas pie darba inspekcijas.

T Taisnīgums99 31.03.2021

zhel jolanta, ka jums bija jaaraud, bet tas, ka esat uzzinajusi jaunu vardu "mobings' nenozime, ka pa labi un pa kresi to vajag nepareizi lietot.

J Jolanta Bučmeja 01.04.2021

Kāpēc jūs domājat ka viņš ir nepareizi pielietots?

J Jolanta Bučmeja 01.04.2021

Mobings (angļu: mobbing, no to mob — 'nomākt, uzbrukt') ir psiholoģiskā terora veids. Parasti mobings sākas ar konfliktu. Ja šis konflikts netiek laikus un efektīvi atrisināts, tad tas, kam ir statuss, vara, spēks, citu kolēģu atbalsts, savu oponentu pārvērš mobinga upurī. Ar laiku mobings kļūst apzināts, bet sākums parasti ir spontāns. Mobinga upurim liek noprast, ka ar viņu varētu pārtraukt darba attiecības pēc slavenā teiciena "Ir cilvēks, ir problēma, nav cilvēka - nav problēmas". Konstance Halta, grāmatas „Veiksmīga karjera vai mobings — psiholoģiskais terors darbā” autore, apstiprina, ka mobings ir kā sērga, kas izplatās apbrīnojami ātri. Proti, netiek kritizēta darbinieka rīcība, bet gan pats darbinieks. Notiek arī vispārināšana: „Tu vienmēr kavē, Tu nekad visu neizpildi, kā pienākas” utt. Tas arī var notikt internetā.

R RXX 01.04.2021

Kā tad lai pasaka darbiniekam, ka vins slikti un lēni strādā, un turklāt stiepj gumiju, lai tas nebūtu mobings? :))

G Gulbenietis 01.04.2021

Lai nebūtu mobings, ir jānopērk robots putekļu sūcējs no tvshopextra.lv :D