www.sudzibas.lv Rīgas vārti daudzdzīvokļa nama projekts Regulāra termiņu kavēšana, noslēgtā līguma ignorēšana un komunikācija.

Rīgas vārti daudzdzīvokļa nama projekts - Regulāra termiņu kavēšana, noslēgtā līguma ignorēšana un komunikācija.

Vēlos laicīgi brīdināt visus dzīvokļu projekta "Rīgas vārti" potenciālos pircējus par attīstītāja SIA Interbau un sadarbības partneru nekustamā īpašuma aģentūras "Arco Real Estate" nekompetenci un apzinātu melošanu jau vairāk kā 2 gadu garumā.

Neesmu no pirmajiem "pircējiem", bet, cik zināms, projekts nonāca priekšpārdošanā 2020.g. rudenī ar solījumiem nodot ekspluatācijā 2021. g. vasarā / rudenī. Kopš šī brīža projekta nodošanas ekspluatācijā termiņš ir ticis pārcelts aptuveni 5 reizes (tā joprojām nav nodota), gan attīstītājam, gan mākleriem visu laiku solot "tulīt, tulīt jau būs, pāris mēneši un varēsiet ievākties" jau gandrīz 2 gadus. Tomēr lielākais šoks bija uzmetiens visiem esošajiem klientiem š.g. pavasarī, kad pavasarī mākleris atsūtīja ziņu (pēc aptuveni 3 mēnešu pilnīgi nekā nedarīšanas objektā) - par oriģinālo cenu dzīvokli pārdot vairs nevarēsim, piemaksājiet vidēji 20-30 tūkstošos un tad jau gan varēsiet rudenī ievākties, nodošana ekspluatācijā līdz augustam, neko pierādīt nevar, bet jātic, jo, nu, attīstītājs tiešām cenšas. Ja kas nepatīk - varat lauzt līgumu, jebkādi zaudējumi (nekustamā īpašuma cenu celšanās gaidīšanas periodā par vismaz 30%, īrē izdotā nauda, zaudējumi, kas radušies tagad kā izrādās nepareizi pieteiktā bērnu dārza dēļ utt.), protams, nav saistoši - dzīvē taču visādi gadās, nekļūstiet emocionāli.
Cenu celšana tika pamatota ar karu Ukrainā (tas nekas, ka karš sākās gandrīz gadu pēc sākotnēji solītā nodošanas laika) un Covid (tas nekas, ka sen jau bija, kad dzīvokļi nonāca pārdošanā).

Kas piekrita, kas nē, bet arī uz doto brīdi, protams, ekspluatācijā nekas nodots nav, ir tikai kārtējie solījumi, ka drīz jau būs, tikai nedaudz vēl jāpagaida. Bet projekts būs ļoti labs, Jūs esat ieguvēji (tas nekas, ka, piemēram, solītā parketa grīda kļuva "nu, iespējams, būs augstas klases lamināts", tas nekad, ka 2 gadus un vēl kādu gadu esat un būsiet bez dzīves vietas).

Tiem, kas nepiekrita piemaksāt, arī pirmās iemaksas atgūšana neiztika bez galvas sāpēm - regulāri tika kavēti termiņi, kam sekoja solījumi, ka "tulīt, tulīt būs". Cik zinu, par laimi, šobrīd visiem nauda ir izmaksāta, bet pilnīgi visiem tā tika kavēta, tikai kā kārtējais pierādījums par attieksmi pret nu jau izbijušajiem klientiem un jebkādu saistību pildīšanu.

Gan attīstītājs SIA "Interbau" (tas gan īpaši vispār nerunā), gan mākleri (Arco Real Estate) aktīvi nodarbojas ar makaronu kāršanu ausīs, melošanu un nulles toleranci pret jebkādu kritiku. Tiklīdz kāds uzraksta ko negatīvu (es šeit nerunāju par emocionāliem dusmu uzplūdiem, bet konstruktīvu kritiku un situācijas izklāstu) "Rīgas vārti" FB lapā, komentāri tiek dzēsti, to autori - nobloķēti. Nobloķēti pat tiek cilvēki, kas komentāriem ir uzspieduši "Patīk", pat, ja tā ir viņu vienīgā aktivitāte tajā lapā.
Ja šis vēl neliek saprast, ka labāk turēties pa gabalu, vēlos piebilst, ka attīstītājs būs arī apsaimniekotājs, līdz ar to noteikti varat rēķināties ar dīvainām izmaksām, neeksistējošu komunikāciju un turiet īkšķus, ka garantijas ietvaros nebūs nekas jālabo (no "Tūlīt, tūlīt salabosim" līdz "Ā, bet jau 2 gadi pagājuši, būs jāremontē pašiem" ir tikai pāris solījumi).

SIA "Interbau" ir finansiālas problēmas - tieši tādēļ darbs projektā ziemā / pavasarī tika pilnībā apturēts uz vairākiem mēnešiem, līdz attīstītājs saņēma papildus aizdevumu. Mēs nezinām kāda ir finansiālā situācija šobrīd, tomēr vienmēr pastāv risks arī, ka projektu nemaz nepabeigs, jo attīstītājs vienkārši bankrotēs (tad varam necerēt arī uz pirmās iemaksas atgūšanu). Tas gan neliedza Arco vēl nedēļu pirms cenu pacelšanas esošajiem klientiem apgalvot, ka viss notiek, būvmateriāli tika sagādāti laicīgi un karš Ukrainā noteikti nekādi neietekmēs šo brīnišķīgo projektu. Bet dzīvē jau gadās visādi, nestresojiet, taču!

A Aldis 11.12.2022

Zelta vārdi autoram.Es arī esmu gājis tam cauri.Protams šobrīd esmu bloķēts FB rīgas vārtos,jo negrib uzklausīt kritiku,komentāri dzēsti.Es protams neieteiktu vairs nevienam veidot saistības ar tiem kantoriem.

Piekrītu visam teiktajam un sajūtas ir vienādas. Vilšanās tikpat liela,jo arī mēs esam zaudējuši gan laiku,gan naudu,gan cerību,ka šis projekts beigsies ar laimīgām beigām. Arī es esmu "bijusī" rīgas vārtu pircēja,kas nu jau ir nobloķēta. Nauda ir atgūta,taču tās vērtība vairs nekāda.. kad rezervējām 2020.g rudenī dzīvokli,tad zinot,cik ilgi viss vilksies un nebeigsies,jau sen būtu dzīvojuši savā plāna B īpašumā,ko šobrīd atļauties ir kļuvis neiespējami. Nožēlojami no INTERBAU puses un vēl nožēlojamāk no Arco Real puses,jo tikai pateicoties viņiem,mēs sākumā ticējām,ka viss būs ok,jo pats INTERBAU jau no pirmās dienas nešķita drošs kantoris. Un mēs domājām pareizi! Nekad nevienam nenovēlu ar viņiem satikties!

Paldies autoram par situācijas aprakstu. Pievienojamies nelaimīgo "laimētāju" klubiņā, jo arī iegādājāmies dzīvokli 2020. gada sākumā ar sapni par savu ligzdiņu.
Cik ātri mums pārdeva, tik ātri arī pēc līgumu slēgšanas un naudas aizskaitīšanas, aptrūkās visa komunikācija ar Arco Real Estate mākleriem.
Mēs naivi pozitīvi domājoši cilvēki 2021. gada vasarā vēl tikām pārliecināti, ka viss notiek un tūlīt jau varēsim ievākties, bet decembra sākumā pašiem zvanot māklerei un prasot kas notiek, mums neoficiālu ziņu nodod, ka projekts kavēsies. Šī saruna izvērtās briesmīga, jo pēc sarunas Arco Real Estate valdes locekle Ieva Jansone man atzvanija un klausulē paaugstinātā tonī (es pat teiktu bļaujot) paziņoja par līguma punktiem un vai esmu tos lasijusi, ka viņu pienākums nav mums paziņot par projekta gaitu un viņi to nedarīs. Komunikācija no Arco Real Estate - 0 kaut pēc solijumiem, ka tiksim informēti par projekta gaitu katru mēnesi pēc šīs asās vārdu apmaiņas.

2022. gada pavasarī cerība bija, tomēr liela nauda iemaksāta un bijām gaidībās ar otro mazuli, līdz ar to centāmies sevi lieki nestresināt. Diemžēl gan kad mums atnāca "laimes vēstule" mēs nevarējām atļauties gaidīt kad līgums pats izbeigsies un cerība uz mājas pabeigšanu šajā gadā vairs jau nebija. Ieskatam - par naudu ko bijām iemaksājuši dzīvoklim (kas nebija arī minimālā summa), vairs nevarējām ne Rīgā, ne tās apkārtnē atļauties nevienu 3 istabu dzīvokli.

H Hector Raizer 13.09.2023

Be careful, Real estate developer SIA interbau' who is in charged of this project is in default of payement !

V Valdis.Raizens 20.09.2023

SIA "INTERBAU" un SIA "Salaspils industriālais parks" - īpašnieks Gints Frēlihs, kurš nepilda saistības, ir parādā piegādātājiem, baro ar solījumiem, izvairās no komunikācijas un slēpjas. Uzmanieties no šī krāpnieka, jo Salaspils pusē viņš ir labi zināms.
Pielikumā sižets:

V Valdis.Raizens 20.09.2023

SIA "INTERBAU" un SIA "Salaspils industriālais parks" - īpašnieks Gints Frēlihs, kurš nepilda saistības, ir parādā piegādātājiem, baro ar solījumiem, izvairās no komunikācijas un slēpjas, ja komunicē, tad tikai izmanto juristes un trešās personas, parādā ļoti daudziem. Uzmanieties no šī krāpnieka, jo Salaspils pusē viņš ir labi zināms.
Pielikumā sižets: