Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas Centrs - Ārstu nolaidība

Labdien!

Daktere Beāte Šternberga ieslodza pacientus Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā. Daktere izmanto metodi, pamatojoties uz ārstniecības likuma 68 pantu, šī likuma ietvaros ārsts var ievietot pacientu psihiatriskajā slimnīca kā piespiedu ārstēšana līdz diviem mēnešiem. Daktere Beāte Šternberga neizprot likumu, precīzāk, šis likums attiecas uz cilvēkiem kuri nav spējīgi par sevi parūpēties, kuriem patiešām ir psihiskās Veselības traucējumi, piemēram, pacients dauza krēslu, nesaprot ko runā. Tas nenozīmē, ka ārsts patvaļīgi var ievietot jebkuru cilvēku psihiatriskajā slimnīcā, jo tam šķiet, ka cilvēkam ir nepieciešama ārstēšana. Šādā veidā ārste ir ievietojusi psihiatriskajā slimnīcā nevienu vien pacientu. Šāda veida slimnīcā pacientiem tiek dotas lielas zāļu devas, kas var būt bīstamas cilvēka veselībai. Jaunai meitenei 27 gadus vecai tika dotas 5-7 tabletes vienā zāļu devas reizē, šādas zāļu devas kopā ir trīs pa dienu un papildus tiek veiktas injekcijas muskulī. Uzskatu, ka tas ir par daudz. Vajadzētu mūsu valstī izkārtot, ka ir iespējams psihiatriskajā slimnīcā vienkārši pagulēt un atpūsties pilnībā bez zālēm, ja pacients tā vēlas, piemēram, gadījumā, ja pacients ir noguris no darba un jūtas pārstrādājies. Šim likumam vajadzētu veikt izmaiņas, proti, ja pacients ir pats spējīgs uzrakstīt iesniegumu, ka nevēlas ārstēties psihiatriskajā slimnīcā, tātad viņš ir vesels.

05.05.2022

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

S

Komentāri (4)

B Bez vārda vārds 05.05.2022

piespiedus ārstēt var tikai ar tiesas lēmumu.

Life_is_life 05.05.2022

+

S Sussy 16.06.2022

Vienkārši pagulēt var viesnīcā. Nevis tērēt nodokļu maksātāju naudu.

R Rets lasītājs 27.06.2022

Vienkārši pagulēt un atpūsties - jebkurā viesnīcā vai kādos rehabilitācijas centros, kas piedāvā speciālus pakalpojumus. Piemēram, https://rehcentrsligatne.lv/pakalpojumi/spa-3/

Krēslu dauzīšana nav indikācija stacionēšanai. Jums, acīmredzot, nav izpratnes par psih.saslimšanām un ārstēšanu.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes