Rehabilitologs Līga Kaufmane,Veselības Centrs Biķernieki, SIA. - Pienākumu nepildīšana

Vēlos pastāstīt par savu vizīti pie dakteres Kaufmanes. Manam bērnam ir 6 mēneši, diagnoze muskuļu distonija. Zinot, ka valsts finansējums paredz 1 bezmaksas masāžas kursu bērniem līdz 1 gadu vecumam, ļoti gaidīju nosūtījumu pie rehabilitologa, jo distoniju mums diagnoscēja jau 3 mēnešos. Beidzot, kad bērnam palika 6 mēneši, neirologs iedeva nosūtījumu. Pierakstījos. Rinda pie dakteres viens mēnesis, diezgan "iepriecinoši". Kad pienāca mūsu rinda, piezvanīja reģistratūras darbiniece, atvainojas un pateica ka ir notikusi kļūda pierakstā, un vizīte diemžēl tiks pārcelta vēl uz vienu nedēļu. Labi, gaidam.
Atbraucu ar bērnu uz vizīti. Pirmais iespaids par dakteri- enerģisks un smaidīgs cilvēks. Pajautāja man par bērnu, es sāku stāstīt, ka bērnam muskuļu distonija (tas tika piefiksēts arī nosūtījumā), nav vienas krociņas uz kājas un ka ķirurgs apskatīja, bet nepieciešams arī rehabilitologa viedoklis, jo tomēr rehabilitologs ir pēdēja instance. Piedāvāju izģērbt bērnu lai daktere varētu bērnu apskatīt .Atbilde bija tāda, citēju: "Jā, jā, nu gan jau, būs labi, ja nu ķirurgs neko neatrāda. Nē, bērnu es neskatīšos, man to nevajag."
Es biju maigi sakot pārsteigta par atteikumu apskatīt bērnu. Nākamais pārsteigums bija kronis visam. Daktere man sāka aktīvi piedāvāt apmeklēt ar bērnu pērļu vannas un baseinu, protams par naudu. Es pajautāju par masāžu, kas pienākas bērniem līdz 1 gadu vecumam. Daktere jautājumu ignorēja, un piedāvāja pierakstīt bērnu uz fizkultūru, citēju:" Nu gan jau paspesīm izdarīt fizkultūru bezmaksas līdz gadiņam, kaut arī tur baiga rinda". Tas nekas, ka tās fizkultūras bezmaksas kurss pienākas bērniem līdz 3 gadu vecumam. Bet mani interesēja masāža nevis fizkultūra, tāpēc pajautāju vēl reiz. Tad daktere izdarīja lielas acis un pateica sekojošo, citēju: jūs neesat nekāds ekskluzīvs gadījums, tāpēc jums nekādas bezmaksas masāžas nepienākas! Ja vēlāties masāžu, ir jāmaksā naudiņa. Mums ziniet, kāda rinda! Un valsts nedod mums tik daudz naudas." Es pajautāju, a kas tad ir ekskluzīvs gadījums? Un kā var būt ka bērnam ar tādu diagnozi atteic saņemt pakalpojumu, kas viņam pienākas?!! Jautājumus daktere atkal ignorēja, un ar smaidu piedāvāja aiziet un apskatīt baseina telpu. Man ir daudz paziņas, kas iet ar bērniņiem uz Valeo polikliniku, un saka ka tur masāžas taisa ar valsts finansējumu pilnīgi visiem bērniņiem līdz 1 gadu vecumam, proti, ar vai bez diagnozes. Tātad nezinu kur tieši ir problēma, vai nu Biķerniekiem ir tāda politika, vai dakterei ir vienkarši tāda attieksme, bet es precīzi zinu, ka nevienam nerekomendēšu iet uz vizītēm pie dakteres Līgas Kaufmanes. Vizītes ilgums bija 6 minutes.

L ligotajs 10.06.2013

Diemžēl medicīnai mūsu valstī ir ierobezots finansējums, tāpec arī Jums rehabilitologs nevarēja uzreiz bezmakas nozīmēt Jūsu iedomāto procedūru.Jūs sūtīja neirologs, tātad bija mm.distonijas problēma un varbūt asimetrija, tapēc arī daktere Kaufmane Jums nozīmēja vingrošanu pēc Bobata un ieteica ūdens procedūras(bet viņa jau nenosaka rindas vai maksas iespējas). Jūs rakstāt emocijās, bet laikam jau realitāte nav tik nopietna.Diemžēl mēs vecāki gribam visu bez maksas un tūlīt..nu tad jāpaver maciņi, kamēr pienāks bezmaksas rindas.Esmu dzirdejis, ka dr.Kaufmane ir viens no labākiem bērnu rehabilitologiem, jo viņa ir gan ambulatori, gan stacionārā strādajusi un viņas pieredzei pietiek ar skatienu lai izvērtētu bērna attīstības, asimetrijas, stajas traucējumu vai citu problēmu un viņa visus apmāca, iesaka profilakses pasakumus(ko citi nedara), jo viņa cik zinu pec izglītības ir pediatrs.
Miļo māmiņ, emocijas paturiet pie sevis.Nevis, ja nedabūjat, ko gribat, -nav uzreiz jasūdzas.
Lai Jūsu bērnam laba veselība!

M molja 12.06.2013

Spriežot pēc teksta un Jūsu reģistrēšanas datuma, cien.ligotajs, es apmēram saprotu, kas man tik skaisti oponē, labdien:) Cik labi Jūs esat lietas kursā...
Nepatīk manas emocijas un sūdzība? A man nepatīk, neprofesionālie medicīnas darbinieki! Es atnācu pie speciālista un viņai bija VISMAZ jāapskata bērns, tas ir viņas tiešs pienākums, bet viņa atteicas to izdarīt. Pat, ka Jūs rakstāt, skatienu uz bērnu nebija uzmetusi. Tomēr dziesmas dziedāja par maksas pakalpojumiem ļoti aktīvi. Un nevajag skaitīt svešo naudu, es savu maciņu biju verusi vaļā jau 3!!! reizes, mēs izgājam jau 3 masāžas kursus, un būs jāiziet vēl viena reize vismaz. Jo diemžēl realitāte ir daudz nopietnākā nekā biju domājusi.
Ja Kaufmane saucas par pediatru, tas vēl neko nenozīme. Izglītots tas vēl nenozīme, ka labs speciālists. Mums tagad to pediatru ļooti daudz, bet ej nu un atrodi to labāko un tiešam zinošo. Interesanti, kāpēc citās iestādes tad var saņemt to bezmaksas masāžu, bet tieši Biķerniekos nevar? Valsts finansē visas iestādes vienādi.
Emocijas es paturēt netaisos, un šī sūdzība rakstīta tikai lai brīdinātu citus vecākus, lai viņiem netrapītos tāda "jauka un profesionālā" daktere Kaufmane, bet īsta sūdzība jau aizgāja attiecīgajā institūcijā!
Lai Jums veicās!

I Inesa Bor 07.11.2013

Моему ребенку 6 лет, визит длился около 30 минут, осмотрела полностью, направила куда надо, все бесплатно, (кроме perlu vanni), осталась довольна, а очереди везде

M mamma_ 10.04.2014

molja - paldies par atsauksmi, tieši pašlaik meklēju labu rehabilitologu, jo pieredze ar tādu pat rehabilitologu (Nataļja Lavrentjeva Kengaraga bērnu poliklīnika) jau bija, kura mīļi smaidot piedāvāja tikai un vienīgi maksas pakalpojumus, stāstot ka tikai slimiem bērniņiem pienāks tās bezmaksas procedūras..., kaut gan mums ortopēds teica iziet masāžas un fizioterapijas kursu, rehabilitologs teica nekas jums nav vajadzīgs tikai ja paši gribat pa maksu... biju ar savu otro bērnu pie rehabilitologa, pastāstīju par vecākā bērna problēmu, teica obligāti jāiziet masāžas kursu un fizioterapiju, jo tas ir nopietni it īpaši ja ieteica ortopēds, bet pie viņas liela rinda kamēr sagaidīšu laiks paies...

A Absolventsrtu 10.12.2015

Neiesaku Kaufmani. Dažus mēnešus veciem zīdaiņiem iesaka zivju eļļu, izstājīgi uzbāžas ar maksas procedūrām veseliem bērniem, ir pavirša un haotiska. Sūdzība pieteikumā ļoti izklausās pēc tās ārstes-ar mani līdzīgi runāja.

A angeleyes 25.06.2016

Man atkal ļoti pozitīva pieredze. Ar pirmo bērnu pie viņas jau no 2/3mēnešu vecuma. Nu jau vecākajam 6. Ejam katru gadu. Novērtē cītīgi un nosūta uz visu nepieciešamo. Gan bobots, gan masāžas, ja tādas nepieciešamas. Pērļu vannas bija tiešām nepieciešamas un gājām, jā , diemžēl par maksu.. :)

P plumesoga 17.08.2016

Man ar nepatika Kaufmane, bāzās virsū ar savām pērļu vannām. Tagad meklēju rehabilitologu meitai, pie šīs speciālistes ar līkumu. Smieklīgi, ka ligotajs raksta, ka pietiekot uzmest skatienu, lai noteiktu bērnam vainas. Ne jau par šķielēšanu vai nepareizu sakodienu te iet runa, bet par muskuļu distoniju. Lai apstiprinātu vai noliegtu šo diagnozi, ir tak ar mazuli drusku jāpadarbojas.

L Linky 13.04.2023

Arī es saskāros ar rehabitiologu Līgu Kaufmani.Dēlam 7 gadi.devāmies ar ķirurga nosūtījumu.Bērnu apskatīja pavirši,ha ķirurgs teica par stājas vājumu in x veidā kājām.tad pēc regabitiologa vizītes sanāca,ka bērns ir greizs un nepareizs ,sākot no acīm un valodas,oponē maksas pakalpojumus,ar tekstu,Jums tak VID atmaksās.Rezultātā devos par naudu uz fiziocentru,kur speciālists apskatīja bērnu no pēdām līdz kaklam,un izrādās ir šis tas jālabo..vis ir izdarāms ar vingrojumiem.,kurus jau sākām pildīt.Oarasti nesūdzos,bet nu šis bija pat daudz,.

E Ettana20 26.06.2023

Sūdzība rakstīta sen, bet aizvien piekrītu, ka daktere ir neprofesionāla. Bērnu tiešām neapskata, svarīgāk viņai ir sarakstīt papīrus. Turklāt visiem kā no galvas skaita vienu un to pašu pantiņu. Nosūtījumus gan laikam var dabūt pie viņas, bet, ja gribas, lai bērns tiek arī novērtēts, tad nebūs īstā ārste pie kuras vērsties. Nav brīnums, ka pie visiem rehabilitologiem, arī pa maksu ir jāgaida n-tos mēnešus, bet pie Kaufmanes var tikt ātri.