Parādu piedziņa

Jautājums zinošajiem - ja kredītiestāde paziņo, ka parāds tiks nodots parādu piedzinējiem - cik ilgu laiku tas aizņem, līdz parādu piedzinēji sāks uzdarboties? Un ja pieder nekustamais īpašums - cik ilgs laiks paiet, pirms parādu piedzinēji to var atsavināties? Interesējos, lai zinātu, cik ilgā laikā var sakrāt nepieciešamo summu parāda segšanai (tie ir kādi 5000).

Iepriekš pateicos.

Atbildes (7)

S Spotylv 25.05.2021

Tie pat var būt vairāki gadi. Kamēr tiesā iesniedz, kamēr tiesa izskata utt. Paziņam tas vilkās četrus gadus. Tiesa nesteidzās ar tādām lietām.

K Klientamnavtaisnība 25.05.2021

Liels paldies par atbildi, mani jau te biedē, ka mēneša laikā var. Bet, iespējams, situācijas ir dažādas.

K Klientamnavtaisnība 25.05.2021

Oj jā, un kā beidzās galu galā
Jūsu paziņai?

Life_is_life 27.05.2021

Sazinies ar paradu piedzineju un sastadi parada atosanas grafiku ibio

I Ieva Pēda 28.05.2021

Ja ir neatmaksāts parads,lieta ātri nonāk pie tiesu izpilditāja.Savukāt tiesu izpilditajiem ir kanāli zemesgrāmatā,ātri var atņemt īpašumu,un pārdot.

Jānis Resnais 29.06.2021

Ja ir uzticami tuvinieki, īpašumus var pāŗrakstīt uz viņiem. No darba algas var izskaitīt visu kas būs virs 500 eur. (minimālā alga). Par katru apgādājamo klāt nāk 64.04 Eur neaizskaramā summa. Respektīvi ja ir 1 apgādājamais, tad jums jāsaglabā 564,04 eur uz konta.

Jānis Resnais 29.06.2021

Ja tavs parāds ir virs 5000 eur. apsver iespēju ierosināt maksātnespēju. Bet tas process nav bezmaksas, apmēram kādu tūkstoti dabūsi samaksāt juristiem. Ja tavs parāds ir zem 5000 eur tad nedaudz jāpaciešas līdz jaunajam gadam. Valdība apsver pieņemt likumu par parādu no 500 - 5000 eur norakstīšanu. Vienīgā prasība būs uz iesniegšanas brīdi jābūt 3 mēn. mazturīgā statusam.
Ar šo jautājumu pēc konsultācijas vari griezties pie jurista: [slēpt]@temida.lv - tas ir bez maksas.

Pievienot atbildi