Privātpersona Viktors Soikāns (Rēzekne-Rīga/Mārupe/TC Spice) - Naudas izkrāpšana, krāpšana

Tika ievietots sludinājums ss.com par Harija Potera grāmatu iegādi.
2019. Gadā 3. Jūnija viktors soikāns uzrakstīja ziņu whatsup par grāmatu piedāvājumu par 70, - € plus izdevumi omniva sūtīšanas izmaksas.
Viktors minēja, kā esot rēzeknē (grāmatas arī esot Rēzeknē) , bet par cik es dzīvoju rīgā, neizdevās sarunāt ar uzticamu personu par grāmatu saņemšanu klātienē, tāpēc tika panākta vienošanās par grāmatu piegādi, izmantojot omniva pakomāta pakalpojumus.
Viktors minēja, kā latvijā bankas konts ir bloķēts, tāpēc iedeva kontu vācijas bankā, uz kuru tika pārskaitīta nauda par grāmatam un piegādi 74, - €. Saņemot naudu, viktors it kā izsūtīja grāmatas piektdien, 07.06.2019, tomēr sūtījuma izsekošanas kodu neatsūtīja.
Es palūdzu atsūtīt sūtījuma izsekošanas kodu, uz ko saņemu ziņu, kā sutījumu sūtīja draudzene, un vēlāk viņš "dabūs" to čeku nobildēt un atsūtīt. Tas netika izdarīts. Grāmatas gaidīju 10.06.2019. Viktors teica, kā sūtījums tiks atvests uz tc spices pakomātu (to sūtītājs izdomājis pats, jo viņam nebija ziņas, kur sūtīt, un viņš arī neizdomāja painteresēties, uzzvanot vai uzrakstot, uz kurieni sūtījums jāpiegādā (no viņa teikta, tā bija draudzene) .
Pirmdien, 10.06.2019 nesaņemu nevienu paziņojumu no omnivas par sūtījuma piegādi.
Zvanīju omniva klientu servisam, uz ko saņemu atbildes: 1.) uz manu mobila tālruņa numura nav neviens adresēts sūtījums un 2.) bez izsekošanas koda viņi nevar neko vairāk komentēt.
Kad uzrakstīju par šo Viktoram, viņš atkal attaisnojas kā draudzene ir nosūtījusi paciņu uz savas mammas numuru, nevis manējo. Pēc tam pat atsūtīja durvju atvēršanas kodu.
Kad aizbraucu uz vietas tc spice, durvju kods nebija derīgs.
Kad zvanīju Viktoram, nevarēju sazvanīt. Uz ziņam whatsapā viņš arī neatbildēja.
Palūdzu atgriezt naudu atpakaļ, ja tas netiks izdarīts, tiks iesniegts iesniegums policijā par krāpšanu.
Es atradu Viktora soikāna profilu facebookā, un sazinājos ar viņu ar facdbook messenger starpniecību, izklāstot visu situāciju, manas bažas par netīru un maldinošo darījumu, ar iespēju risināt situāciju, atgriežot naudu kontā.
Pēc dažam stundam starp mani un Viktoru notika saruna facbookā, kuras laikā Viktors Soikānsvisu noliedza, uzsverot, kā viņš nezin, par ko ir runa, uzsverot, ja tas būtu viņš, vai viņš ar manj pašlaik komunicētu, attiecīgi, tēlojot cilvēku, kam nav nekāds sakars ar notikušo.

Lūdzu, uzmanāties no darījumu veikšanas ar Viktoru Soikānu, kā arī ziņojiet šeit vaj policijā par citam krāpšanas situācijām ar šo personu, ja tādas ir bijušās.

N

Miss_Kaprīze 13.06.2019

Sakiet lūdzu, vai Jūs personīgi neuztrauca tas, ka konts Latvijas bankā ir bloķēts un ir jāsūta uz kkādu Vācu banku?

N No Rīgas 13.06.2019

Pilnīgi nē, jo jā tas konts ir vienā no ES valstīm, tad tas ir līdzīgi kā tas ir tepat vienas valsts ietvāros. Konts ir IBAN konts, tad tie ir līdzvērtīgi.
Privātpersonai var gādīties, kā ir konti dažādās ES valstīs, galu galā maksājums aizgāja, kas liecina par to, kā konts ir aktīvs un "dzīvs". Protams, to var arī bloķēt, bet tam vajadzīgs ilgāks laiks, neka tiem kontiem, kuri reģistrēti vienas valsts ietvāros.
Tas, kā konts ir citā ES valstī, šajā gadījumā tā ir Vācija, jebkādus darījumus ir viegli izsekot un, jā ir vajadzība, arī atcēlt un atgriezt līdzekļus atpakaļ.
Vadījos no šāda principa.
Jā konts ir ārpus ES - ofšori, 3. valstīs utml., tas ir gan pamats uztraukumam, jo risks kā līdzekļi var neatgriezeniski pazust pieaug, gan lielas izmaksas.

Man žēl, kā cilvēks, kas nodarbojās ar krāpnieciskiem darījumiem, šādu faktu par kontu līdzvērtību ES neapzinās.

Miss_Kaprīze 13.06.2019

Ja naudu, pēc Jūsu vārdiem, ir tik viegli atgriezt, tad kam ir visas šīs sūdzības un izsekošana Facebook lapā? Paņemiet un atgrieziet. Ka cilvēks negrib kontaktēties, tad arī nav ko no vinja gaidīt.

X xctaps 13.06.2019

Izkatās, ka esat trāpījis uz viltvārdi, iespējams vārds un uzvārds nav norādīts īstais. Iespējams pat FB esošais cilvēks nav saistīts ar grāmatas pārdevēju .. Piereģistrēt kontu vācijas INTERNETbankā attālināti ir vienkāršāk par vienkāršu un parasti šie konti tiek izmantoti lai mūsu VIDs un iekšējie orgāni nevarētu tik viegli atgūt un redzēt tur uzkrātos godīgi/negodīgi sakrātos peso.

N No Rīgas 13.06.2019

Tā izskatās. Lieta tāda, kā ir gan vārds, uzvārds, gan personas kods, gan tālruņa numurs. Tas ir pirtiekoši, lai atrast galus. Fakts arī, maksājums notika. Tajā galā Vācijā konts ir reāls, jo savadāk nauda tiktu atgriezta atpakaļ sūtītājam. Banka netur naudu, kurai nav adresāts.0

N No Rīgas 14.06.2019

Bankas komisija par maksājuma atgriešanu ir 50,- €
Tas ir izdevīgi, ja būtu, piem. 1000,- un vairāk pārskaitīti.
Par 74,- € paši rēķiniet, nav izdevīgi, tāpēc jāizmeklē. Tapat jāsauc šādi pilsoni pie atbildības.

N No Rīgas 19.06.2019

Naudu tā arī nav atsūtījis atpakaļ, ja būtu sirdsapziņa cilvēkam, varētu atskaitīt atpakaļ, bef nav jau viņam surdsapziņas.

N No Rīgas 22.06.2019

Iesniedzu iesniegumu Valsts Policijai

V Viktors 22.06.2019

Vienīgie Jums pieejamie dati, kas sakrīt ar maniem, Viktora Soikāna, datiem (tā, kuru atradāt Facebook un apmelojāt) ir vārds un uzvārds. Ne telefons, ne banka, ne personas kods nav uz attiecīgo personu. Arī ir iesniegts iesniegums policijā par apmelošanu un goda aizskaršanu. Patiesais vainīgais tiks meklēts turpmāk policijai sazinoties ar cietušo, savukārt, par apmelošanu arī draud atbildība.

A AegrescitMedendo 22.06.2019

Kā var sūtīt naudu svešām personām uz privātu čatu kautkādā tērzētavā!? Kā var būt tik lētticīgs? Jau bērniem māca to vecāki, ka der iegaumēt, ka tur ārā mēdz būt personas arī ar ļauniem nolūkiem.