www.sudzibas.lv p.i.i. Atsaka vietu bērnudārzā bērnam diabētam

p.i.i. - Atsaka vietu bērnudārzā bērnam diabētam

Mums ir divi bērni un jaunākajam ir 3 gadi un 10 mēneši. Jau gandrīz gadu ir 1 tipa cukura diabēts. Pirms slimības viņš no 1, 5 gada vecuma apmeklē bērnudārzu "PASAKA" Arturs, ir ļoti jautrs un dzīvespriecīgs. 10 mēnešus pēc diagnozes viņš apmeklēja šo pašu dārziņu un viss bija ok, bet tagad sākās problēmas ar berna apmeklēšanu dārziņā, jo viņam drusku "lēkāja" cukurs(uz augšu, bet tas ir normāli).Viņu dārziņā vairs negrib vienkarši redzēt. Dārziņa vadītāja tā mums arī pateica - lai mēs meklējam bērnam citu speciālo dārziņu, bet tas atrodas otrā pilsētas pusē un tur arī nav speciāli viņam piemērota grupiņa. Tajā dārziņā ir bērni pārsvarā ar psihes, sirds un kustību traucējumiem. Līdz dārziņam vajag braukt apt 40 min. Mūsu dārziņš ir 5 minūtes no mājam un to apmeklē arī lielā māsa (6 gadi).
Dārziņa vadītāja apgalvo ka viņu dārziņš nevar rūpēties par SLIMO bērnu un dārziņa medmāsai nav(?!) tiesības parbaudīt cukuriņu un špricēt insulīnu. Mes jau vairāk kā mēnesi cenšamies risināt mūsu problēmu, braucam vairākkārt uz Rīgu, tiekamies ar ārstiem, zvanījam uz vairākām organizācijām un iestādēm. Mums visur saka, ka dārziņam nav nekāda pamata mums atteikt, apsola, ka kaut ko izdomās un palīdzēs risināt mūsu problēmu ar darziņu, bet laiks iet, bērns sēž mājas. Dārziņa vadītāja tik atrunājas ka nav tiesību, nevaram uzņemties atbildību, medmāsai nekur nekas nav rakstīts utt. Dēļ tā sieva arī nevar tikt uz darbu un sēž mājas, pārdzīvo. Nezinu, ko darīt tālak ? Kā mums tikt dārziņā? Un kas mums varēs palidzēt risināt mūsu problēmas. Visur saka, ka dārziņā jāņem, bet patiesība ir pavisam cita...
Ir vel Latvijā cilvēki ar tadām problēmām?
Ar cieņu. Igors .Ventspils.22.02.2010.

I

H Hrjusha 22.02.2010

Kā Bērnudārzā var nebūt nebūt medmāsa????
To lietu atrisināt apsola rakstiski vai mutiski? Ja rakstiski ir apsolīts, bet nav izdarīts, tav vajag iesūdzēt tiesā to b- dārza vadītāju.

B Belinda 22.02.2010

Manam bērniņam astma, arī nepieņēma bērnudārzā . Tā arī vadāju katru dienu uz darbu. Kad sūdzējos bērnu aizsardzības instancēs man atbildēja- noalgojiet aukli. Kā lai to izdara cilvēks kam alga ir mazāka par aukles izmaksām?

E Eseseseseseseses 22.02.2010

ja darbinieki nav pietiekami kvalificeeti, vinji nevar uznjemties risku pieskatiit slimu beernu, lai cik jums buutu izdeviigs daarzins 5 minuusu attaalumaa. cik saprotu, tad 1. pakaapes diabeetam var buut arii letaals iznaakums, ja laikaa un pareizi netiek ievadiits insuliins..audzinaataajaam daarzinjos ir jaatbild par 20-30 beerniem grupinjaa, no vinjaam vienkaarsi nevar prasiit atbildiibu par tik riskantu beerninju, pasi sakiet, ka vinjam ir saakusaas probleemas ar paaugstinaatu cukura liimeni asiniis.
mekleejiet alternatiivas; tagad ir tik daudz profesionaalu mediciinas darbinieku-bezdarbnieku, kuri vareetu mazo pieskatiit...

B Burunduks 23.02.2010

Nu tieši tā. Arī medmāsām ir kvalifikācijas un arī bērnudārza audzinātajām ir savi pienākumi. Šeit ir jāpiekrīt Eseseseseseseses.
Ir specializētas iestādes utt. .
Vēl jau tādu kontroli var nodrošināt privātājā bērnudārzā - ta teikt par jūsu naudu - visas jūsu velmes.
Nu un jā - algot med. darbinieku par auklīti.

A Andra 23.02.2010

Man jau nu liekas, ka b/d medmāsai pietiekami laika un kvalifikācijas, lai pieņemtu arī šādu bērniņu.

J Jānis 25.02.2010

Jā, diemžēl tā ir skarba realitāte. Ja es būtu bērnudārza audzīte, droši vien arī attiektos uzņemoties tādu atbildību, jo tas ir nopietni un ir bijuši precedenti, par pilnīgi negaidītu letālu iznākumu, kur pat ārsti neko nespēja glābt. Un kurš tad grib pēc tam tik smagu morālu nastu nest. Te jāmeklē cits risinājums, kaut gan zinot cik mūsu Valstī viss ir dziļā pa...ļā.

K koko 18.03.2010

Nu ziniet diabēts nav mmirstama vaina un nav nekāds mežonīgs risks bērnam pirms ēšanas iedurt vajadzīgo devu. Ziniet nav jau vēnā jādur vau vēl nez kādās baisās vietās! Piekam nav jāmokās ar stikla spriču steralizēšanu un citām briesmu lietām, kas bija padomju laikos! Smieklīg. Tad jājautā nafiga tajābēnudārzā ir medmāsa, ja viņa nedrīkst veikt zemādas injekciju???

T t 22.05.2010

Tas, ko drīkst un ko nedrīkst darīt bērnudārza medmāsa, ir stingri noteikts instrukcijās. Un šādas augstāk minētas manipulācijas viņa NEDRĪKST veikt. Diemžēl.