www.sudzibas.lv "Pie sprīdīša" Par bērnu nometni

"Pie sprīdīša" - Par bērnu nometni

Visiem Labdien!
Bijām aizbraukuši līdz šai nometnei! Dzīvošanas apstākļi šausmīgi! Bērni guļ uz koka gultām, veciem plāniem matračiem! Un ja nav paņemta līdz gultas veļa, sega, tad un to arī nedod nometnes organizātori!
Tualete pie meža, mazgājās no kannas, tur pat bļodās pie meza mazgā kājas, līdz virtuvei iet kilometru. Odu tur ir tik daudz, ka bērni visi sakosti! Un par to visu virs 110 ls nedēļā. Kaut ko tādu, līdz šim neesam redzējuši! Bērni 2 studas pat strādā, ravējot saimniekiem dārzu! Un pārsteidza tas, ka nometnē, šajās koka būdinās, citādi nevar nosaukt, bez apsardzes dzīvo virs 40 bērniem!

D D 14.07.2009

Nesaprotu, kur skatās konrolējošās institūcijas- vai tiešām nav vajadzīga licence un atļaujas šādu nometņu organizēšanai? Lielas problēmas ir ar ēdināšanu šādās vietās- infekcijas slimības ir reta parādība, bieži vien sekas parādās tad, kad nometne jau beigusies un pierādījumu jau nav, bet bērni guļ mājās un ārstējas no visādiem vīrusiem...zinu piemērus

K kristy 15.07.2009

Smieklīgi, redz bērni guļot koka gultās.Kas vainas koka gultām?
Mazgāt kājas bļodā ar nav nekas traģisks! Vienkārši vecāki ir izlaiduši savas atvases tā, ka viņi normāli laukos vairs nespētu dzīvot! Un pēc tam brīnās, kad bērns atbild, ka piens rodas lielveikalā tetrapakās, jo nav jau dzīvu lopiņu redzējis, ja nu vienīgi zoo.
Nometnes ir tāpēc, lai bēŗni iemācītos dzīvot normālā vidē, nevis sterilā vidē pie mammas svārkiem!
Patstāvība jāaudzina!

š šeherezade 15.07.2009

Piekrītu Kristy, ka mūsdienu bērni ir izlaidušies un patstāvība ir jāaudzina, ne jau visu laiku māmiņa stāvēs blakus un slaucīs muti, bet tie 110ls nedēļā...nu tas par šādām ''ekstrām''tiešām ir par daudz, samaksai jābut adekvātai attiecibā uz nometnē piedāvātajām ērtībām un komfortam, tādas ir manas domas:))

D Daiga 16.07.2009

Protam, ka bērniem jāprot izdzīvot!:)))) Bet, ja jums Kristy ir bērni, tad es gribētu redzēt, kādas jūtas būtu jums, ja pirms 1 septembra jūsu bērnam būtu muguru sāpes, uz kermeņa nebūtu brīvas vietas no pumpām, bērns dēļ tām neizguļētos! Nervozs, un ja tā ir meitene, tad atvainojiet, nav jāmazgā tikai rokas un kājas!!! Varbūt jums tie bērni ir daudz, bet naktī iet uz tualeti mezā, ar lūkturīti, ekstremi pieaugušam, nerunājot mūsdien par bērniem! Tagad es saprotu kāpēc vecākiem pazūd bērni! Pēc tādas nometnes bērns jūtas varens, bet pilsēta sagaida viņu pavisam ar citu glāstu!:)))) Es saprotu labāku variantu, ar draugiem, teltīs, kur nu lābāk! Un ne mazāk iespaidu!
Piekrītu šeherezadai, par to vēl tādu naudu maksāt!:((((Arstējot bērnus būs vairāk vēl jāpieliek!!!

E Endija 16.07.2009

Vajag pašiem nodarboties ar bērniem, nevis nogrūst no acīm nost, uz nometnēm.Atradušies pastāvības audzinātāji.

D Daiga 16.07.2009

Piekrītu! Bet citreiz arī tam pašam bērnam gribās būt attālumā no vecākiem!

E Endija 16.07.2009

Mani bērni tad brauc ciemos uz laukiem vai pie draugiem, ne uz nometni.

D Daiga 16.07.2009

Labi kad ir jums tie draugi vai radi laukos! Bet man nav! Un iespēja pavadit laiku ārpus pilsētas ir tikai nometnēs!

E Endija 16.07.2009

Man pašai nemaz radu un lauku nav, ir tikai ģimenes draugi.
Uz nometni nesūtītu, jo nezinu, kas notiek, kad manis nav klāt, otrkārt maksāt bargu naudu par to, lai mans bērns ietu n tos kilometrus uz ēdnīcu viņu sakostu odi un vēl nebūtu kur nomazgāties, piedodiet...
Draugiem es tomēr uzticos.Svešiem gan nē.

U Uģis riktigais 16.07.2009

Nebrauciet pie karatiškas, brauciet pie garajiem ciemos:)
Ja izvēlamies extrēmu gulešanu, tad ir jāpacieš;)

D Daiga 16.07.2009

Labāk jau mums pašiem jāorganizē 2 dienu pārgājienu ar bērniem!:))
Kā jums vispār tāda doma!? Bet sūtīt bērnus uz tādām nometnēm nedod dievs!

L lilita 21.08.2009

Trakākais, ka nometnē nav arī elektrības, naktī bērnam jāiet uz tualeti mežā pilnīgā tumsā.Mūsu mazajam bērnam bija reāli bail, jo būdiņas ir meža vidū, gaismas nav un bieži naktī arī audzinātājas bija pazudušas .Un tās guļvietas vispār zem katras kritikas-netīras, mitras (laikam ziemā turpat būdiņās tie matrači un skaidu spilveni ir mitrumā stāvējuši).Mazgāšanās ledainā ūdenī-visiem-puikām un meitenēm kopā zem klajas debess .Bērni sala kā nabadziņi aukstajās, mitrajās būdās.
Nometnes mājas lapā par šādiem sadzīves apstākļiem nav minēts neviens vārds.

I Ilze 21.09.2009

Es pati biju sajaa nometnee ...
Tacu tas bija pirms wairakiem gadiem un kaa saprotu tur nekas naw mainijies ...
Bukletinaa rakstiitais loti atsciraas no tur piedziwotaa...
Rakstiitas bija disenes un izbraucieni ar laiwaam bet taa wietaa mes dabuujaam mazu "balliti" pie balta wolkswagen busina :D
laiwu wieta - malkas kraameesanu ...
Nu nezinu tas sabojaaja wisu manu priekstatu par wasaras nometneem taapeec wairaak uz taadaam nebraucu !