www.sudzibas.lv Paus Konsults Parāda piedziņa

Paus Konsults - Parāda piedziņa

"Paus Konsults. Profesionāli risinājumi parādu piedziņā".
Vēstules āriene jau uzdzen dažiem pazīstamo sajūtu. Parāda piedziņa. Kāda gan? Veru vaļā vēstuli. Tajā atrodas "brīdinājums" vērsties tiesā, pie visas manas kustamās un nekustamās mantas, ienākumiem, utt., ja līdz parītdienai netiks nomaksāts parāds AR SODA PROCENTIEM akciju sabiedrībai "Latvijas Gāze". Izbrīnos, jo parāds, nedaudz pāri 30 latiem, jau divas nedēļas ir nokārtots. Izbrīnu izraisa soda procenti, kas sastāda gandrīz tikpat, cik pamata parāds - 30 Ls. Zvanu uz uzziņu tālruni, kas atrodams 'brīdinājuma' vēstulē. Tur man paskaidro, ka, neskatoties uz manu sociālo statusu, kā arī sen nokārtoto maksājumu, man obligāti jāmaksā šī 'soda nauda'. No a/s LG debitora parāda piedziņas pieteikums pienācis jau teju mēnesi atpakaļ, tad it kā esot izsūtīta jau viena cita vēstule (KO NEESMU REDZĒJIS SAVĀ PASTKASTĒ, KAS IR SLĒDZAMA), un vienīgais, ko izdodas panākt, ir visžēlīga maksājuma termiņa pārlikšana no parītdienas uz datumu pēc divām nedēļām.
Tad nu saplēšu aploksni un vēstuli, bet vēlāk kas 'nošancē' - salikta atpakaļ kopā, tā mani informē, ka vēstule izsūtīta TAJĀ PAŠĀ datumā, kad ticis nokārtots parāda maksājums a/s LG.
Un kāpēc man nav tikusi sūtīta ierakstīta vēstule? Un no kurienes uzaudzēta tāda 'soda nauda'? Pie velna, man trīsdesmit latu zemē nemētājas!

stephany 01.07.2012

Ko tad tu vēl gaidi? salīmē vēstuli un uz PTA! sods par izspiešanu viņiem. tikai zv.tiesu izpildītājs pēc tiesas lēmuma var piedzīt tiesas izdevumus

S santaklauss 01.07.2012

Varbūt vienkārši ignorēt?

stephany 02.07.2012

nu ja jau reāla parāda nav LG, tad jau var arī ignorēt
tikai man pārstāja zvanīt, kad vairākas reizes visa mana atbilde bija: sūdziet mani tiesā, lai tiesa izvērtē vai man jums jāmaksā vai nav

izlasi šeit, šajā portālā, Likumsarga izvilkumus no civillietu likumiem, tad Tev būs skaidrs, ka nekādi piedziņas izdevumi mūsu valstī nav likumīgi, tā ir šantāža un izspiešana

Likumsargs 02.07.2012

Jums nav nekas jāmaksā parādu piedzinējam, jo:
1) parāds ir nomaksāts;
2) jums nav juridisku attiecību (līguma) ar piedzinēju;
3) LR likumdošana neregulē piedziņas izdevumus.
Paņemiet no kreditora, Jūsu gadījumā no LG izziņu, ka parāds ir nomaksāts un kopiju aizsūtiet piedzinējam. Protams viņi sāks Jūs biedēt, tad pasakiet, ka rakstīsiet iesniegumu PTAC un policijā par izspiešanu.

Šeit ir daudz komentāri kā "nolikt" pie vietas šos parādu piedzinējus, tāpēc sīkumos neielaidīšos. Palasiet!

JŪSU PIENĀKUMOS NEIETILPST MAKSĀT TREŠĀS PERSONAS IZDEVUMUS!

Pēc Civillikuma vai jebkura cita normatīva akta kreditņēmēja pienākumos neietilpst atmaksāt piedziņas izdevumus.
Civillikuma 2307.pants nosaka, ka piedziņas izdevumi jāsedz pilnvarotājam.
Civillikuma 18.nodaļas 1.apakšnodaļā par pilnvarojuma līgumiem, 2304.pants nosaka, ka pilnvarnieks nedrīkst gūt peļņu no lietas sev pašam.
Pieprasot no kredītņēmēja, kā trešās personas kaut kāda veida samaksu par parādpiedzinēja pakalpojumiem, kurus piedzinējs sniedz aizdevējam, ir uzskatāms kā mēģinājums gūt papildus peļņu no pilnvarojumā dotā uzdevuma izpildes, kas kā jau pieminēju ir pretrunā ar Civillikuma normām, līdz ar to prettiesisks.

Un vēl:
Mūsu valstī ar inkaso darbībām drīkst nodarboties:
- Valsts ieņēmumu dienests;
- Zvērināti tiesu izpildītāji pēc tiesas lēmuma!
Viss, vairāk nevienam nav tiesības pieprasīt no jums kaut kādas samaksas!