Paus Konsults - Padoms?

Labvakar!Situācija sekojoša- kādu laiku atpakaļ, ES izīrēju telpas vienam SIA, līgums par elektrību bija uz mana vārdā, tā nu sanāca, kā pēdējo rēķinu SIA nenomaksāja(kad SIA izvācās ES lauzu arī līgumu par elektroenergiju). Pēc pāris mēnešiem no Latvenergo pienāca e-pasts par to, ka ja nenomaksāšanu viņi nodos parādpiedziņas firmai, par atmaksas grafiku lai zvanu un vienojos pie Latvenergo, sazvanīju SIA viņi pateica, ka diemžēl uzreiz visu summu nomaksāt viņi uz to brīdī nespēšot, tad nu zvanīju uz Latvenergo, man pasaka, līgumu esmu lauzusi, viņi vairs nevarot palīdzēt, lai gaidu ziņu no parādpiedzinējiem, tā nu pagāja vēl 3mēneši, kad draugiem.lv pienāca vēstule, lai piezvanīja Parādpiedzinējiem.Sazvanīju, vienojāmies, ka mēneša laikā segšu pusi no summas, mēnesis pagāja, SIA naudu man nepārskaitīja un pašai arī liekas naudas nebija, lai pusi nomaksātu, tad nu atlikām maksājumu uz vēl vienu mēnesī. Pagāja otrs mēnesis un SIA man ieskaitīja visu summu, tad nu priecīga beidzot nomaksāšu, pārskaitījumu caur e-latvenergo "pa taisno". Tajā pašā dienā bija neatbildēts zvans no VIŅIEM, atzvanu- tad nu viņa dusmīga pārmeta, ka nav saņēmuši maksājumu, paskaidroju, ka samaksāju, jā labi, viņi noskaidros- pados ziņu. Pēc pāris dienām atnāk rēķins par viņu pakalpojumiem 17euro, tad nu pieprasīju rakstisku paskaidrojumu, kāpēc šāda summa, jo iepriekšējā rēķinā viņu pakalpojumu maksa bija 7EUR. Tā nu paskaidrojumā tika citēti MK noteikumi un kā 7EUR ietilpst tikai vēstule, kuru nesaņēmu, un zvani, kurus arī veicu ES. Papildus 10euro ir par Sastādīto grafiku. Tad nu jautājums, kāpēc tad, kad vienojāmies par grafiku, iedevu viņiem savu e-pastu, lai viņi atsūtītu rēķinu, tad par viņu pakalpojumiem bija tikai 7euro, bet tagad papildus 10euro ir par to, ka viņi uz e-pastu man atsūtīja jaunu rēķinu?Vai tiešām drīkst pieprasīt papildmaksu? Gaidīšu kādu gudru ziņu.Paldies!

N

Likumsargs 18.08.2015

Sveicināti!
Uzmanīgi izlasot ārpustiesas parādu piedziņas likumu un MK noteikumus Nr.62 sapratīsiet, ka Paus no jums drīkst pieprasīt 7 EUR un ne centa vairāk!
Grafika sastādīšana nav pamats pieprasīt vēl 10 EUR!
Samaksājiet 7 EUR un viss. Ja viņi pieprasa vēl, tad lai pamato savus izdevumus, kā to prasa MK noteikumi, turklāt rakstiski. Domāju, ka ar to šī izspiešana beigsies, ja nē, tad rakstiet sūdzību PTAC!