Paus Konsults - izspiedēji

Gribu pastāstīt par savu pieredzi.. Biju 2012.gadā parādā vairākiem kreditoriem, ar citiem kreditoriem sarunāju atmaksas grafikus un sāku pamazām dzēst saistības..vienas saistības ko nenokārtoju un finansiālu trūkumu dēļ nevarēju nokārtot saistības ar kreditoru, bet maksāju kreditoram minimālus naudas līdzekļus, kas apliecināja, ka zinu par savām saistībām un neesmu nekur pazudusi. Šis kreditors mani nodeva Paus Konsults, lai no manis piedzītu parādu. kam viņi man prasīja arī apmaksāt zaudējumus, kas bija 49,42Ls uz doto brīdi 70,32 euro. nedaudz tā kā par daudz priekš zaudējumiem, kaut gan arī neredzu kādus zaudējumus esmu radījusi viņiem - nekādus. tā viņi man 2012 gadā piezvanīja, ļoti nepieklājīga sieviete ar mani runāja, apvainoja, norunājām, ka maksāšu noteiktu summu mēnesī, bet es domāju, kādēļ man viņiem ir jāmaksā tāda naudas summa, ja pati knapi varēju tajā gadā savilkt galus kopā un viņiem bija tik pretīga attieksme. tādēļ neveicu maksājumus viņa kompānijai. tā viņi vēl piezvanīja kādas 3-5 reizes, bet es vairs nerunāju ar viņiem, jo ar tādu attieksmi es nevēlējos kontaktēties ar viņu darbiniekiem. tā pagāja pusotrs gads, kad man piezvanīja pats kreditors un ar viņu sarunāju atmaksas grafiku, 2x mēnesī par pieklājīgu summu. šo parādu kreditoram esmu jau apmaksājusi, kā arī parāda summā bija iekļauts līgumsods, kas tika pilnībā apmaksāts un uzskatu, ka par radītajiem zaudējumiem viņiem, jau esmu segusi samaksājot līgumsodu. kreditors uzrakstīja, ka viņiem pretenziju pret mani nav saistībā ar esošo kredītu, bet esot jāsazinās ar Paus Konsults, protams, es ar viņiem nevēlos sazināties. tad pats Paus Konsults pēc kāda laika man nosūtīja uz e-pastu Brīdinājumu, ka saistībā ar to parādu, kas bija nodots piedziņai Paus Konsults, man esot jāatmaksā zaudējumi Ls49,42 jeb 70,32 euro. es atbildētāju Paus Konsults, ka uzskatu viņu norādītos zaudējumus par nepamatotiem un neatzīstu tos vispār un to, ka esmu apmaksājusi parādu pašam kreditoram. tad pēc nedēļas atsūtīja vēstuli, kurā esot pārskatījuši manu lietu un samazinājuši zaudējumus līdz Ls 24,42 jeb 35,74 euro. es norādīju viņiem par MK noteikumiem par atlīdzināmajiem izdevumiem pirmstiesas piedziņā, bet man norādīja CL normas un to, ka līgums noslēgts 2012 gadā, bet MK noteikumi stājušies tikai pēc tam. Es zinu tiesu darbību un tiesa strādā pēc jaunajām likuma normām un tās piemēro neviss piemēro 2012 vai 2013 gada tiesību normas. Pusotru gadu viņi man ne zvanīja ne rakstīja, viņiem, tad nevajadzēja zaudējumus piedzīt, bet, kad nokārtoju saistības ar pašu kreditoru, tad pēkšņi viņi ir pamodušies un atsāk piedziņu. smieklīgi. vēlos vērsties pie PTAC, lai izvērtē esošo situāciju un, ka PTAC norādīs, ka man ir jāmaksā šie zaudējumi, tad atmaksāšu, ja ne, tad, lai iet ieskrieties, jo dēļ viņiem man neizsniedz kredītu bankā, jo redziet tipa esmu parādā Paus Konsults un viņi to ir ievadījuši savā datu bāzē. Kas ir Paus Konsults salīdzinājumā ar bankām?? Nekas, tikai naudas izkrāpēji un nekas vairāk!!!!!

D

Likumsargs 09.05.2014

Ja mēs skatāmies tīri juridiski, tad piedzinējam zaudējumi ir jāmaksā tikai no lietām, kas piedzinējiem nodotas pēc 2013.gada 1.februāra un zaudējumu summa nevar būt lielāka par 7 EUR! Piedzinējs drīkst pieprasīt zaudējumu segšanai papildus vēl 10 EUR, bet par šiem 10 EUR piedzinējam ir jāiesniedz parādniekam rakstisks pamatojums!
Uz visās lietām, kas piedzinējam ir nodotas līdz 2013.gada 1.februārim attiecas Latvijas Republikas Civillikums un Civillikumā NAV neviena panta, kas uzliktu parādniekam segt trešās personas (piedzinēja) izdevumus, bet gluži otrādi CIvillikums nosaka, ka visus izdevumus sedz pakalpojuma pasūtītājs, tātad kreditors! Tāpat Civillikums neuzliek pienākumu maksāt piedzinējam, bet gan kreditoram un ja piedzinējs pieprasa maksāt viņam, tad šāda prasība ir nelikumīga! Tāpat Civillikums nosaka, ka piedzinējs nedrīkst gūt labumu sev!
Pareiz darījāt, ka nemaksājāt piedzinējam!
Par ievietošanu datu bāzēs:
MK noteikumi nosaka, ja parādnieks tiek ievietots datu bāzē, tad šī informācija ir rakstiski jāpaziņo parādniekam 30 dienas iepriekš!