www.sudzibas.lv Nekustamā īpašuma pārvalde LR MK Noteikumu un namu pārvaldnieka pienākumu pārkāpšana

Nekustamā īpašuma pārvalde SIA - LR MK Noteikumu un namu pārvaldnieka pienākumu pārkāpšana

Mūsu namā (Lačplēša iela 23, Aizkraukle, namu pārvaldnieks SIA ”nekustamā īpašuma pārvalde” / SIA Nip/, pvn lv40003238943) ūdens starpība pastāvīgi pārsniedz 20%. Piemēram, 2023. Gadā: janvāris=48,86%, februāris=47,42%, marts=30,70% aprīlis=36,55% maijs=41,77% jūnijs=43,04% jūlijs=60,86% augusts=64,82% septembris=54,49%. Tas nozīmē vai nu ļoti lielu ūdens padeves darbības traucējumu un noplūdi, vai arī ļoti lielas zādzības.
Es iesniedzu iesniegumu sia nip 19.03.2023, pēc tam 30.03.2023 sētniece ar vīru pārbaudīja un nofotografēja ūdens skaitītājus dzīvokļos. Netika veikta analīze, izmeklēšana vai kopīga rīcība ar dzīvokļu īpašniekiem. Bez jebkāda pamatojuma sia nip izteica priekšlikumu uzstādīt elektroniskos ūdens skaitītājus. Sia nip darbinieki nepaskaidroja, kā tas varētu novērst iespējamo noplūdi. Neviens no sia nip darbiniekiem uz vietas neieradās un ar dzīvokļu īpašniekiem nav ticies.
Jūlija sākumā sia nip atkal pieprasīja dzīvokļu skaitītāju fotogrāfijas. Pēc tam nekādi ziņojumi vai darbības nesekoja, iespējams, sia nip vienkārši ielīmē fotogrāfijas albumā kā piemiņu. Bet avārijas situācija turpinās, ūdens turpina kaut kur plūst, sia nip turpina ignorēt savus pienākumus un ministru kabineta noteikumus nr. 524 p.14: "pārvaldnieks, ja viņam dzīvojamo māju pārvaldīšanas līgumā ir uzdots veikt dzīvojamās mājas uzturēšanu, divu mēnešu laikā noskaidro ūdens patēriņa starpības rašanās iemeslus, rakstiski informē dzīvojamās mājas īpašniekus par nepieciešamajiem pasākumiem ūdens patēriņa starpības samazināšanai un kopā ar dzīvojamās mājas īpašniekiem izvērtē iespēju tos īstenot, ja ūdens patēriņa sadales aprēķinā trīs mēnešus pēc kārtas veidojas ūdens patēriņa starpība, kas lielāka par 20 %, un ja ir saņemts dzīvojamās mājas īpašnieka iesniegums. "

J

Velvetpopstar 22.10.2023

Kāds zog ūdeni.

J JevMaks 23.10.2023

Jā, tas ir pilnīgi iespējams. Bet pārvaldniekam jāveic izmeklēšana, jānoskaidro iemesli un kopā ar dzīvokļu īpašniekiem jārīkojas. SIA NIP ignorē iesniegumus un MK noteikumus un vienkārši sadala starpību starp visiem dzīvokļiem. Godīgie Ipašnieki ir spiesti maksāt par negodīgiem.

L l=LAila 13.12.2023

Tieši tāda situācija ir arī Rīgā, Artilērijas ielā 3 k.1, kad jau vairāk par gadu ūdens starpība pārsniedz 20%..SIA NIP gada laikā neko nav izdarījusi, lai ūdens starpība nebūtu tādos apmēros. Vairākārt esmu rakstījusi SIA NIP iesniegumus, nekas nemainās. Namu pa'rvaldnieks ar iedzīvotājiem necenšas tikties, lai risinātu šo problēmu. Dzīvokļu īpašnieki savos īpašmos ir atkarīgi no šādiem pārvaldneikiem, kuri ir pilnīgi nekopetenti atrisināt tik sarežģītus jautājumus. Speciāli apmačītus cilvēkus, SIA NIP neiesaista. Saruna ar SIA NIP darbiniekiem nav iespējama, jo uz telefona zvaniem atbild personas, kuras nespēj atbildēt uz jautājumiem, kā arī ir rupjas, nesavaldīgas un tām ir problēmas ar valsts valodas saprašanu.