www.sudzibas.lv ND METALIKA Minimālās un aplokšņu algas maksātājs.

ND METALIKA - Minimālās un aplokšņu algas maksātājs.

Lai izvairītos no nodokļu nomaksas, Sia "Nd Metalica" saviem darbiniekiem algu daļēji izmaksā aploksnēs - vidēji 1000 eur (aploksnē) un pārējo daļu oficiāli, kas aptuveni ir 400 eur. Aplokšņu algu saņem visi darbinieki bez izņēmuma. Līdz ar to darbinieks ir pakļauts lielākiem riskiem saņemt mazākas sociālās garantijas no valsts. Pati algu maksāšanas shēma ir ļoti labi izstrādāta, oficiālo daļu pārskaita uz darbinieka kontu, savukārt aploksnes algu SIA "Nd Metalica" īpašnieka sieva Inga Dzelze iedod darbiniekam uz rokas aploksnē, uz kuras ir rakstīts attiecīgā darbinieka vārds un uzvārds. Dodot aploksni rokās I. Dzelze no tās norauj darbinieka vārdu un uzvārdu. Netiek arī izsniegti izraksti ne par oficiālo algu, ne par aploksnes algu, ne par kopējo algu. Katru mēnesi katrs darbinieks savas nostrādātās stundas fiksē tabelēs.
Ņemot darbiniekus darbā SIA "Nd Metalica" īpašnieks Normunds Dzelze paziņo, kāda alga būs oficiāla un kāda alga būs aploksnē. Viņš arī norāda, ka viņam vispār esot vienalga, viņš varot maksāt arī nodokļus no visas algas un gulētu mierīgs, taču viņš cenšas shēmot ar algām dēļ darbiniekiem, lai viņiem vairāk tiek naudas un dzīve rādās krāsaināka. Lai saņemtu lielāku algu darbinieki spiesti piekrist šādiem noteikumiem. Kādā no sarunām N. Dzelze palielījās, ka viņam vidā esot savs cilvēks, kurš palīdz ar padomiem, shēmošanu un kā izdevīgāk noformēt darbiniekus.
Cits stāsts ir par SIA “ND Metalika” krāsotāja nodarbināšanu, oficiāli viņiem tāds amats vispār nav, nav arī izveidots krāsošanas cehs oficiāli, jo krāsošanas cehs (kamera) neatbilst prasībām, krāsošana tur notiek nelikumīgi, tādējādi notiek vides piesārņošana nekaunīgā un cūciskā veidā. Savukārt krāsotāji tiek pieņemti darbā uz pārbaudes laiku - 3 mēnešiem, bez darba līgumiem. Krāsotājam apsolītā alga netiek maksāta, N. Dzelze aizbildinās ar muļķīgiem iemesliem (vienkārši čakarē smadzenes) . Īsāk sakot izmanto meistaru (krāsotāju) un kad meistars vairs nav vajadzīgs, tad pasūta vienu māju tālāk, arī nauda nopelnītā netiek izmaksāta. Kopš SIA “ND Metalika” pastāvēšanas neviens krāsotājs nav noturējies ilgāk par 3 mēnešiem. Ik pa laikam ss.com varam lasīt, ka SIA “ND Metalika” piedāvā labi apmaksātu krāsotāja vakanci. Ierodoties uz pārrunām pirmais iespaids ļoti patīkams - līdz pirmajai algas dienai, tad sāk parādīt savu īsto seju. Reāla krāpnieku iestādītie, esiet modri neuzķeraties uz šo bezkaunīgās ģimenītes vilinājumiem! Neskaitāmi krāsotāji (to skaitā profesionāli) jau vīlušies!

č

Komentāri (5)

č Čornij voron 18.01.2020

Parasti aplokšņu algas tiek maksāta katra mēneša 15. datumā!

č Čornij voron 18.01.2020

SIA “ND METALIKA” apkures katlu un iekārtu ražošana Tukumā, Stacijas iela 12B, Tukums, Tukuma nov., LV-3101 www.ndmetalika.lv/lv

BondsBonds 18.01.2020

Ja tu saņem aploksnē, tu jau de facto esi līdzatbildīgs - krimināllikums. Sūdzību nepieņemu.

č Čornij voron 20.01.2020

Piekrītu. Negodīgais/viltīgais darba devējs savu darbinieku - naivo/kalpu latvieti pataisa par līdzdalībnieku..

K Kings kongs123 14.02.2020

Pilnigi muļķigas safantazetas apsudzibas pats čalis kas sudzas par uzņemumu ND metalika nemaksa nodokļus un neoficiali kraso nepiemerota garāža automašīnas. Pats nekads godigais cilveks nau un apsudza cilvekus kas dod daudziem cilvekiem darbu

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes