www.sudzibas.lv Natālija Kuļikova ginekoloģe Jelgavas pilsētā Amorāla un aizvainojoša attieksme pret grūtnieci

Natālija Kuļikova ginekoloģe Jelgavas pilsētā - Amorāla un aizvainojoša attieksme pret grūtnieci

Vēlos pastāstīt par Dr. Natāliju Kuļikovu, kas strādā par ginekoloģi Jelgavas pilsētā. Esmu jaunā māmiņa sestajā grūtniecības mēnesī. Pārvācoties no Rīgas uz Jelgavu nācās mainīt ginekologu pie kā būt uzskaitē grūtniecības laikā. Par cik Jelgavā dzīvoju nesen, tad personīgi nebija viedokļa vai izteiktas simpātijas pret kādu konkrētu ārstu un lai sekotu sava mazuļa attīstībai ilgi nevilcinoties meklēju ārstu pie kā stāties uzskaitē. No nelielās ārstu grupas Jelgavā, ko piedāvā interneta forumu iztirzājumi, par labu esam atradu ārsti ginekoloģi Natāliju Kuļikovu, par kuru bija mazāk sūdzību un popularitātes ziņā daktere bija ļoti atpazīstama kā profesionāla un uzmanīga ārste. Pierakstoties pie ārstes uz vizīti sastapos ar diezgan nelaipnu attieksmi, bet par cik turpināju strādāt un laiks mainīt un atkal meklēt citu ārsti nebija tad nodomāju, ka varbūt N. Kuļikovai slikts garastāvoklis, vienīgais kas ļoti izbrīnīja bija fakts, ka samaksājot 11.00 Latus par konsultāciju čeks netika izrakstīts ar piebildi, ka pirms dzemdībām viņa izrakstīšot kopēju čeku par visām vizītēm. Dīvaini.
Uz nākamo konsultāciju ierados kopā ar savu vīru uz ko ārstei Kuļikovai bija akūti noliedzoša attieksme ar frāzi: " ko tad viņš šeit darīs? " Cik zinu no paziņām, tad tas nav nekas īpašs, ja vīrs vai draugs kopā apmeklē gan konsultācijas, gan kursus, lai sagatavotos ģimenes dzemdībām. Radās sajūta, lai ko arī nejautātu viss bija slikti. Konsultācijas laikā uzdodot jautājumus par dzemdību procedūru tika atcirsts, ka šādu informāciju pastāstīšot vecmāte un viņai neesot laika atbildēt uz šādiem jautājumiem. Tad man nav skaidrs viens, ja ārste mani tikai nomēra, nosver un rādītājus ieraksta mātes pasē, tad kāpēc šādi ārsti vispār ir nepieciešami? Jautājot par sonogrāfiju tika strikti noteikts, ka to nav nepieciešams atkārtoti veikt no pirmā skrīninga līdz 38 grūtniecības nedēļai. Zinu, ka citi ārsti, lai gan par maksu, bet neatsaka, ja māmiņai ir aizdomīgas sāpes vai diskomforts. Par 4D sonogrāfiju ārste Kuļikova nievājoši pasmaidīja un noteica, ka tas esot absolūti muļķīgs frīkšovs un ja neesot kur likt naudu, tad to varot darīt, bet, ka tas kaitējot mazulim. (Vēlāk izpētot informāciju, fakti liecina, ka tas mazulim nekaitē un to var veikt Veselības centrā 4 un tas nav nekas nedabisks)
Lielākais aizvainojums bija par to, ka 4 dienas pēc vizītes modos no ļoti stiprām sāpēm un par cik esmu pie N.Kuļikovas uzskaitē nolēmu piezvanīt un pajautāt kā labāk rīkoties uz ko saņēmu ļoti rupju atbildi:" Ko Tu man zvani - šodien ir svētdiena, sauc ātros" Biju absolūtā šokā. Izsaucot NMP mani nogādāja Jelgavas dzemdību nodaļā, kur attieksme bija vēl šausmīgāka. Sākumā man tika pateikts, ka sākušās priekšlaicīgas dzemdības, pēc tam kad ļoti satraukta sāku prasīt pēc vīra, vai viņš drīkst ienākt, tad vīru gandrīz nelaida pie manis ar piebildi:" Jūsu sieva taču ir kaila!!!" Pēc 4 aizvadītām stundām un pret-spazmu sistēmām ārsti nespēja neko konkrēti pateikt, jo svētdienās dzemdību nodaļā sonogrāfu nevarot veikt. Kāpēc? Netika paskaidrots.
Speciāli nācās braukt uz Rīgu, lai pārliecinātos, ka bērnam viss labi. Speciālisti ļoti laipni nomierināja, veica USG un viss beidzās labi. Bet par N. Kuļikovu stāsts nav galā.
Nākamā konsultācijā bija norunāts, ka ārste N.Kuļikova izsniegs man Darba nespējas lapu dekrēta atvaļinājumam. Dienu pirms vizītes - vēlu vakarā saņemu no ārstes sms, kurā tiek paziņots, ka viņa mani nepieņems un vizīte tiek pārcelta uz nākamās nedēļas vidu. Zvanot, lai pavaicātu kā paliek ar Dekrēta lapu(par kuru pēc sarunas varēja nojaust, ka ārste vispār bija aizmirsusi), kas jāiesniedz darba devējam kopā ar iesniegumu- ārste Natālija Kuļikova histēriski sāka uz mani runāt paaugstinātā tonī sakot- ka viņa ar mani nevēlas vairs ielaisties nekādās sarunās, jo dekrēta lapu darba devējam varot iesniegt 15 dienu laikā, un ka es esmu tik problemātiska paciente, ka viņa nevēlas pat mani vairāk redzēt un ka man esot nepieciešama psihiatra palīdzība. Biju pilnīgā apjukumā. Rodas jautājums, kā ārsts var atvērt dekrēta lapu ar atpakaļejošu datumu,ja būtu pie viņas ieradusies uz pārcelto konsultācijas laiku? Kad jautāju par čeku ko bija solījusi izsniegt pie pēdējā apmeklējuma, tad jau pilnīgā nesavaldībā teica, lai ierodos pēc 3 dienām un čeku par apmeklējumiem viņa atstāšot, blakus privātpraksei esošajā, frizētavā.
Tā kā brīžiem atliek vien nobrīnīties, kā pret grūtniecēm izturas ārsti, kuri ir devuši Hipokrāta zvērastu. Neprasu jau nekādu extra super truper attieksmi, bet tikai cilvēcīgu un saprotošu, kā nekā pirmā grūtniecība.

C