www.sudzibas.lv Mežavairogi - dzīvnieku patversme Apzināta izvairīšanās no atbildības un sabiedrības maldināšana par veiktajiem pakalpojumiem.

Mežavairogi - dzīvnieku patversme - Apzināta izvairīšanās no atbildības un sabiedrības maldināšana par veiktajiem pakalpojumiem.

Par dzīvnieku patversmes “mežavairogi” sniegtajiem pakalpojumiem!

Pavasarī sastapāmies ar klaiņojošo kaķu problēmu – pie mājas mitinājās vairāki padsmiti nekastrētu/nesterilizētu bezsaimnieku kaķu, tādēļ vērsāmies pēc palīdzības bauskas pašvaldības policijā. Tika sarunāts, ka izķert dzīvniekus palīdzēs “mežavairogi”, ar kuriem ir noslēgts klaiņojošo dzīvnieku izķeršanas līgums.
26. Aprīlī ieradās kaķu ķērājs un tika noķerti 4 kaķi. Tā kā divi no tiem nebija agresīvi, mums ļāva izvēlēties vai pēc operācijas tos atgriezt vai atstāt patversmē. Lēmām, lai kaķus atgriež atpakaļ. Darbinieks uzlīmēja uz būriem lapiņas, lai zinātu, ka tieši šie kaķi ir jāatgriež. Pagāja divas nedēļās, taču nevienu no kaķiem atpakaļ tā arī neatveda. Izmantojām “mežavairogu” pakalpojumus pirmo reizi, tādēļ nolēmām pagaidīt ilgāk. Tā kā klaiņojošo kaķu problēma nebija atrisināta līdz galam, vēlreiz iesniedzām pieteikumu policijai, lai atkārtoti tiek izsaukti kaķu ķērāji. 21. Maijā ieradās tas pats darbinieks. Kopā tika noķerti 2 kaķi un 4 kaķenes. Vienu no kaķiem ilgi mēģinājām noķert, tādēļ beigu beigās izlēmām, ka labāk paši aizvedīsim uz kastrāciju, jo kaķis bija sanervozējies, bet ikdienā nebaidījās no cilvēka pieskārieniem. Taču kaķu ķērājs uzstājīgi lika turpināt ķeršanu – “ķeriet tik, mēs nokastrēsim par velti! ”. Tā nu mēs ar grūtībām kaķi noķērām, taču piekodinājām, lai obligāti viņu atved atpakaļ! Darbinieks sarakstīja papīrus un aizbrauca prom.
Vairāku dienu klusuma periods no mežavairogu puses. Izlēmām paši aizbraukt uz patversmi, lai uz vietas pārbaudīt visu kaķu stāvokli. Ierodoties patversmē mūs nesagaida neviens no pārstāvjiem, vairākas minūtes meklējam kaut vienu darbinieku. Teritorijā ir pilns ar suņiem un tieši viens kaķis. Mežā atrodam strādnieku un sakām, ka gribam paskatīties kaķus. Viņš atbild, ka kaķus nav iespējams apskatīties, jo tie brīvā vaļā staigā pa teritoriju (mežs vairāki hektāri!) un patversmes īpašnieki nav uz vietas. Man tiek iedots “mežavairogu” īpašnieces telefona numurs. Zvanām, lai noskaidrotu situāciju.

! Pirmās sarunas laikā īpašniece saka, ka noķertajiem kaķiem, kurus nav jāved atpakaļ lielākoties veic eitanāziju un neatstāj patversmē, jo pašiem uz vietas ir liela kaķu kolonija, tādēļ fiziski nav iespējams visus paturēt. Par pēdējā reizē noķerto kaķi tiek teikts, ka iepriekšējā dienā ķērājs to esot atvedis atpakaļ. Esmu šokā, jo visa diena tika pavadīta mājās, taču ķērāja auto neviens nebija redzējis. Zvanam ķērājam – jā, kaķi atveda atpakaļ iepriekšējā dienā, taču izlaida nevis pie mūsu mājas, bet citas! Kaķis esot aizskrējis uz netālu esošo grāvi. Gan jau sabijies.
Turpmākās dienas krustu šķērsām izmeklējamies kaķi – nav, taču atrodam ļoti līdzīgu melnbaltu bezsaimnieku kaķi, kuru vietējie iedzīvotāji redz pirmo reizi. Zvanu “mežavairogu” īpašniecei, lai noskaidrotu, vai nepastāv iespēja, ka kaķi sajauca un atveda vietā citu. Aizsūtu bildes un jautāju par pārējo kaķu likteni. Atbilde – “melnbaltais runcis kastrēts un izlaists. Pēc bildēm tas pats. Nevienu citu tur nelaida. Ķērājam izteikts rājiens par to, ka kaķi neizlaida īstajā vietā. Atvainojos viņa vietā. Pārējie sterilizēti un izlaisti mūsu kolonijā. ”. Esmu patīkami pārsteigta, jo no iepriekšējās sarunas varēja noprast, ka kaķi tiek nopotēti. Priecājos un lūdzu, lai atved atpakaļ vēl vienu kaķīti, kurai esmu gatava meklēt mājas. Palūdzu, lai safotografē un atsūta man bildes ar visiem kaķiem, lai man mierīga sirds, uz ko seko atbilde – “mēģināšu atrast, bet solīt nevaru. ”.
Pajautāju par pirmajā reizē noķerto kaķu likteni un kādēļ viņi vēl joprojām nav atvesti atpakaļ, aizsūtu kaķu bildes. Īpašniece saka, ka nav uz vietas un sola pārbaudīt dokumentus. Vairākas dienas gaidu atbildi – klusums. Mums piezvana kaķu ķērājs un saka, ka neatcerās, ka kaut vienu kaķi lūdzām atvest atpakaļ! (negribu teikt neko ļaunu, taču šāds darbs tiek uzticēts cilvēkam gados, kas atgūstās no insulta un kuram ir acīmredzami atmiņas traucējumi) . No īpašnieces joprojām nekādu ziņu.
Esmu uzstājīga un vēlreiz watsapā nosūtu jautājumu par kaķu likteni. Mana ziņa tiek apzināti ignorēta. Intereses pēc palūdzu arī draudzenei nosūtīt ziņu “mežavairogiem” feisbukā (mazums īpašniece vairs nevēlās ar mani kontaktēties) – ziņa tiek izlasīta un noignorēta.

Šobrīd ir pagājušas 17 dienas kopš “itkā” tika atvests atpakaļ melnbaltais kaķis. Diemžēl neviens viņu tā arī nav redzējis. No īpašnieces neesmu saņēmusi nevienu dokumentu vai bildi ar pārējiem kaķiem, tikai skaistu tekstu, ka kaķi ir atstāti patversmē. Mežavairogu īpašnieki klusē un apzināti ignorē mūs.

Sazinoties ar citām patversmēm un vēršoties pēc palīdzības, tiek noskaidrots, ka šis nav pirmais tāds gadījums. Arī ceraukstē nesen tika izķerti vairāki kaķi, no kuriem pilnīgi neviens netika atvests atpakaļ.

Tas ir bizness! Mežavairogi ir vienīgā patversme zemgalē ar kuru noslēgts klaiņojošo dzīvnieku izķeršanas pakalpojumu līgums uz vairākiem tūkstošiem eiro.

Kaķu kastrācija/sterilizācija izmaksā ap 20 eiro, bet eitanāzija ap 5 eiro. Tātad darbības shēma ir šāda – kaķi tiek noķerti un nopotēti, bet papīros smuki rakstīts, ka veikta operācija un dzīvnieks atvests atpakaļ ierastajā teritorijā. Atskāršot situāciju, nebrīnos, ka toreiz kaķu ķērājs mudināja noķert pēc iespējas vairāk kaķu.

Jautājot patversmes īpašniecei par noķerto kaķu likteni, atbilde – izlaisti teritorijā. Lūdzot, atsūtīt bildes ar kaķiem, atbilde – neesmu uz vietas. Tātad – apzināta izvairīšanās no atbildības un sabiedrības maldināšana par veiktajiem pakalpojumiem.

Neizsakāmi nožēloju, ka “sapinos” ar šādu iestādi, taču vēlos brīdināt visus pārējos. “mežavairogi” pelna naudu uz nevainīgu dzīvnieku rēķina!

P. S. Kaķu ķērājs abas reizes atveda krietnus kaķu barības krājumus, sakot, ka viņiem ir daudz sponsori, taču uz vietas patversmē jūs paši varat redzēt kā izskatās dzīvnieki.

K Kristīne Legzdiņa 28.07.2018

Paši atzināt ka gribat lai izķer esot pārāk daudz bet pat nepadomājāt ka kāds varēja pazvanīt un pateikt ka negrib šos kaķus savā teritorijā .Turklāt ja šāds zvans ir bijis un cilvēks gribēja palikt anonīms tad patversmei ir pienākums šo iespēju nodrošināt

K kakumilis123 02.11.2019

Nav pirmā reize, šī briesmīgā iestāde dod ārā slimus un ne līdz galam aizšūtus kaķēnus! Un viņi mirst! Tas nav normāli, viņi aizejot pie ģimenes mirst lēnā nāvē, kura ilgst nedēļu! Nogriezt jums rokas, briesmoņi! Ja nemākat apstrādāt dzīvnieku, lai tas dzīvotu, ņeķerieties klāt!

A Aila 14.08.2020

Arī es saskāros ar šīs iestādes negativitāti, bezatbildību, nolaidību un nežēlīgo attieksmi pret dzīvniekiem un ar darbinieku meliem. Tas ir zem katras kritikas kas tur notiek. Vai pašvaldības neskatās ar ko slēdz līgumus vai tikai izvēlas viss lētāko piedāvājumu un kāpēc šī iestāde var piedāvāt savu pakalpojumu vislētāk...? Kur tiek tērēta pašvaldību nauda. Ka kaķi pēc kastrācijas/sterilizācijas ar lielām grūtībām var dabūt atpakaļ no "Mežavairogiem" un puse no viņiem jau vairs nav izdzīvojuši un nav ko atvest atpakaļ. Savukārt atvestie ir novārdzināti līdz nāvei. Ir tikai jautājums izķepurosies vai nē...