www.sudzibas.lv Meta veikals Vadības sliktā attieksme pret latvietēm, alga skaidrā naudā, nenomaksātu nodokļi

Meta veikals - Vadības sliktā attieksme pret latvietēm, alga skaidrā naudā, nenomaksātu nodokļi

Latviešu meitenes nekad neejat strādāt uz meta veikaliem, jo agri vai vēlu jums palūgs aiziet. Vadība ir tikai krievi un lielākā daļa pārdevēju arī, tādēļ necieš latviešus. Mans pārkāpums viņuprāt bija, ka neatbildēju krieviski klientei, par ko tiku izsaukta uz pārrunām. Veikala vadītāja pati negribēja runāt, atsūtīja pārdošanas menedžeri man pateikt, ka man jāaiziet. Kā kaut kas tāds var būt Latvijā, kur valoda ir latviešu? Algu maksā tikai skaidrā naudā, nodokļus maksā tikai no minimālās algas. Veikala inventarizācija ja iekrīt brīvajā dienā, vienalga jānāk, bet par to dienu nemaksā.

12.02.2020

Li Linda_J 12.02.2020

Pieklājība nav atkarīga no tautības.

Tu Turkey901 12.02.2020

Katrs darba devējs var izvirzīt valodu prasmi kā obligātu prasību darba ņēmējam, jo īpaši apkalpojošā sfērā, jo īpaši - krievu valoda Latvijā, kur krieviski runā katrs otrais!

Par nodokļu nomaksu atbildība gulstas arī uz darba ņēmēju, redz kā Jūs aplokšņalga apmierināja, kamēr strādājāt un nevienam par pārkāpumies uzņēmumā neziņojāt!

Džozefīne 12.02.2020

Zvans uz darba inspekciju un lieta darīta, tur ātri noreaģēs. Man pašai sanāca kādu brīdi pastrādāt uzņēmumā, kur algu maksā aploksnē. Darbiniece, kuru atlaida, pasūdzējās darba inspekcijā un tie momentā bija klāt. Es gan neatlaidīgi prasīju darba līgumu, kuru man iedeva, tā ka šajā ziņā man problēmu nebija, bet ''lielie priekšnieki'' gan tai dienā paskraidīja.

BondsBonds 12.02.2020

Prasīta darbā ar klientiem var, bet iekšējai saziņai nevar. Tāpat iesaku būt gudrākai. Neskatoties ka prasīt var, nekir nav teikts kādā līmenī. :d

Saivii 12.02.2020

Darba inspekcija un iespeejams pat migraacijas lietu paarvalde, iespeejams Putina padibenes bez dokumentiem straada .

An anonimus99 13.02.2020

И правильно, что уволили. Обращаться к клиенту на другом языке - неуважение.
И как всегда нужно обязательно вставить свои пять копеек о русском языке. Надоели уже.
А Вам нравится, что я обращаюсь к Вам на русском языке?
Правильно. Так и клиенту.

Ga Galdnieka Dēls 13.02.2020

Iemācīties valodu tak ir tik ļoti elementāri. Normāls cilvēks iemācītos valsts valodu. Ja pilsonis neprot runāt valsts valodā, tad nu tas ir bēdīgi un nožēlojami.

Pavisam cits stāsts, ja saziņa ir ar tūristiem, bet nu tādā gadījumā prātīgāk būtu angļu valodā sazināties abām pusēm, ja kāda no pusēm neprot krievu/latviešu valodu.

Tu Turkey901 13.02.2020

Citās valstīs, ja puse vai vairāk iedzīvotāju runā citā valodā, tad to oficiāli atzīst par otru valsts valodu, pie mums no krievvalodīgajiem prot tikai nodokļus ieasēt un pildīt valsts budžetu, tā teikt, pārzin viņu pienākumus, bet aizmirst par tiesībām!

Džozefīne 13.02.2020

Ja reiz krievs desmitiem gadu dzīvo Latvijā, tad vismaz elementāru sarunu valodu VAR iemācīties. Tas, ka krieviem augstā līmenī ir nekaunība, nenozīmē, ka ir jāaizmirst pieklājība. Un brīnās, kāpēc šeit krievus necieš. Un necietīs arī, kamēr neiemācīsies normāli komunicēt, ar cieņu un bez agresivitātes.

Tu Turkey901 13.02.2020

Diemžēl biežāk latvieši izrāda agresiju pret krievvalodīgajiem nevis otrādi.
Kā arī, ja cilvēks dzīvo krievu ģimenē, strādā krevu kolektīvā, draudzējas ar krievvalodīgajiem, tad kur un kāpēc viņam ir jāmācās latviešu valoda? Jāapmeklē maksas valodu kursi, lai apgūtu valodu, kurā runā mazāk kā 1 miljons pasaules iedzīvotāju? Varbūt labāk apgūt angļu, vācu vai franču valodas, kas varētu vairāk noderēt nākotnē?

Парадокс...но чем больше ограничивают русский,тем меньше хочется общаться на латышском..??

Džozefīne 13.02.2020

Protams, angļu valoda būs daudz noderīgāka nekā krievu valoda, tas ir fakts. Bet tiešām, kādēļ gan dzīvojot Latvijā būtu jāmācās latviešu valoda? Pamēģini aizbraukt uz krieviju un uzstādīt savus noteikumus un principus, ka runāsi tikai latviski, dabūsi ar sūdainu mietu ātrāk, kā pamirkšķināsi. Kādēļ citu valstu cilvēki, atbraucot un dzīvojot šeit, ir spējīgi iemācīties latviešu valodu, bet tieši krieviem tas ir par sarežģītu?

St stonedparanoia 13.02.2020

Piekritīšu, ka sava veida diskriminācija tā ir, ja kolektīvs ir pilns ar krieviem un Tu tiec, tā teikt, nostādīta zemāk.
Bet jā, ja darba devējs ir noteicis, ka krieviski atbildēt un sniegt atbildes uz jautājumiem ir jāmāk, un ja Tu apgalvo, ka māki krievu valodu sarunvalodas līmenī, tad jautājums - kas nogāja greizi?
Skatos, ka visiem komentāros ir dažāda nostāja par krieviem. Dzīvojot valstī vairāk kā 10, 15 gadus BŪTU jāmāk sarunāties vismaz sarunvalodas līmenī, reizēm ļoti kaitina, ka kāds cenšās savas prāvas kačāt.