Meistars Zigmārs Zilbereizens - Krāpnieks

Šis cilvēks tika nolīgs ēkas pamatu būvniecībai, kā pieredzējis nozares spēlētājs. Sākotnēji viss tika precīzi saplānots un atrunāts, tostarp samaksas kārtība (gabaldarbs) . Darbus sadalījām etapos un vienojāmies, ka katra etapa beigās tiek veikta samaksa par padarīto.
Dzīvoja uz vietas objektā, lai pēc iespējas ātrāk varētu izpildīt darbus. Realitātē strādāja labi ja pus dienu, viss pārējais bija Atpūtas pauzes, alus pauzes. Vispār gāja grūti - daudz sūdzējās, ka darbs ir smags. Tik ļoti, ka pat radās šaubas vai tiešām ko tādu jebkad ir darījis (teica, ka būvējis pamatus vismaz 5 mājām) .
Sadarbība tika pārtraukta pēc tam kad bija ielieta pēda un radās šaubas par viņa izpratni par betonu un ģeometrijas atbilstību. Ieliešana bija etapa beigas un bija jābūt samaksai. Samaksu izčīkstēja pirms sava kļūdu izlabošanas - skatījās acīs un nosolījās, ka lai vai kā bet ja viņš pateicis, tad izdarīs. To apstiprināja arī viņa paziņas - parasti tā arī bijis. Realitātē pāris dienas palaboja - un tad pazuda. Numuru nav mainījis, ir sasniedzams 20279564, bet uz objektu vairs nav dabūjams - sākās visādas atrunas/meli citiem krāpniekiem (nodegusi mašīna, Veselības problēmas utt.) .
Īsumā spilgtākais par piedzīvoto ar šo cilvēku:
-samaksu par pirmo etapu paprasīja jau pirms darbu sākšanas nevis pēc padarītā, jo mājās saplīsis ūdens vai apkures sūknis un steidzami jāremontē. Acīmredzot finansiālā stabilitāte nekāda, bet šoreiz vārdu turēja un darbus darīja kā runāts.
-drenāžu, kas ir jāierok zem pēdas - neieraka. Mēģināja pārliecināt, ka tā var būt blakus pēdai vai virs.
-stiegrojuma aizsargslāni ignorēja, pat pretēji - mēģināja pārliecināt, ka tāds neesot vajadzīgs (pat sazvanījies ar inženieri) . Tiem, kas nezina - tas ir kritiski ēkas ilgmūžībai, lai nesāktos korozija un Pamati nesadruptu.
-pēdas ģeometrija ar ļoti rupjām kļūdām - izskatās, ka nevis kļūdījies, bet gan pilnībā ignorējis vai neprot lasīt rasējumus. Sliktākajā vietā pēda nobīdīta līdz pat 70cm! Protams arī platums peld. Līmenis staigā 13cm aplitūdā un kopumā pēda ir 30cm augtāk kā ieprojektēts!
-betonēšanas darbus veica ar parastiem zābakiem, nevis gumijas - rezultātā gan viņam, gan palīgstrādniekam pēdas jēlas un palīgstrādnieks pat nonācis slimnīcā.
-pēdā bija jāiebetonē "l" veida stiegras, kuras pilnā pārliecībā teica, ka ir pieredzējis un zinot kā iestrādāt uzreiz pēc betona ieliešanas. Sagatavot un nostiprināt pirms tam nevajagot. Protams, ka tas neizdevās un betons sacietēja ātrāk kā ievietoja stiegras. Kad atgriezos objektā viņi ar āmuru dzina stiegras pus-sacietējušā betonā - betons izdrupināts un stiegras vaļīgas.
-vēlāk noskaidrojās, ka no kaimiņu lauka regulāri ir zadzis kartupeļus.

Kopumā radās sajūta, ka uz mana rēķina padzīvojis bezpajumtnieks ar palīgstrādnieka iemaņām būvniecībā.
Neielaidieties darīšanās ar šo cilvēku, īpaši ja nepārziniet būvniecību - viņš runā ļoti pārliecinoši un liks jums noticēt visam ko dara. Teiks visu ko vajag, lai tikai dabūtu objektu un naudu.
Un ja ielaidieties, tad tikai uz stingri kontrolētiem palīgdarbiem, uz darbu nāk, ir iemaņas vienkāršos darbos.
Vēlāk pieredzējusi brigāde izlaboja viņa kļūdas un kopā ar materiāliem tas izmaksāja teju 2x vairāk kā tika samaksāts viņam par darbu.
Pielikumā bilde, kas reprezentē darbu kvalitāti - dzeltenās auklas norāda, kur patiesībā bija jābūt pamata sienai un attiecīgi pēdai zem tās.

E

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes