www.sudzibas.lv Marina Stepanova, ginekoloģe, Potenciāla mātes un bērna slepkava

Marina Stepanova, ginekoloģe, - Potenciāla mātes un bērna slepkava

Pāris nedēļas atpakaļ mūsu ģimenē pieteicās pirmais mazulis.Grūtniecības uzskaitē pierakstījos (kā izrādās) pie dakteres-slakteres Marinas Stepanovas, kura pieņem privātpraksē "Vita" Ķengaragā. Pirmās analīzes viņa vēlējās nozīmēt tikai 1.grūtniecības trimestra beigās, kad ir bezjēdzīgi normālai bērna attīstībai pacelt dzelzs, folskābes u.c. svarīgus rādītājus. Kad teicu, ka pēc internetā atrastās informācijas, trešā grūtniecības mēneša beigās ir par vēlu veikt analīzes un došos pie cita ārsta, šī atrada brīvu vietu jau nākamajā dienā.Tik rupju, nekompetentu, neieinteresētu "ārstu" sastopu cerams pirmo un pēdējo reizi dzīvē! Likās uztriepes ņemšanas laikā izārdīs visas iekšas un nogalinās mazuli, uz manu lūgumu izturēties saudzīgāk un mazāk sadistiski un, ka šausmīgi sāp, izteicās, ka tas nevar būt. Kad jautāju, varbūt ir kādi aktivitāšu, dzīvesveida ierobežojumi, varbūt kādi papildus vitamīni jālieto, ar pretīgu smīnu iedeva brošūriņu par pašām pēdējām grūtniecības nedēļām un jaundzimušā mazuļa kopšanu, ka tur ir visa nepieciešamā informācija. Ar lielām grūtībām izprasīju Stepanovai, lai analīžu rezultāti tiktu atsūtīti arī uz manu e-pastu.Pēc pāris dienām saņemot analīžu rezultātus, konstatēju, ka 1)nav veiktas visas MK noteikumos noteiktās analīzes 2)diagnozes kodu viņa ir ierakstījusi nevis Z34(normālas grūtniecības norises pārraudzība), bet gan Z35(augsta riska grūtniecības norises pārraudzība)! Sapratu, ka nevēlos savu un bērna veselību un dzīvību ļaut "uzraudzīt" šai potenciālajai slepkavai, kura nevienā no 2 vizītēm nepajautāja ne par pašsajūtu, ne sūdzībām, neieminējās par potenciālajiem riskiem, ierobežojumiem. Kad pēdējo reizi devos pie viņas, lai paņemtu savu mātes pasi, jautāju gan par nepilnīgi veiktajām analīzēm, gan par nekorekti ierakstīto kodu (augsta riska grūtniecība), viņa (pārklājoties sarkaniem pleķiem) teica, ka kļūdījusies. Sargiet sevi un savus mīļos no šādiem "speciālistiem"!!!!!

I

N nenene 28.12.2014

Bet kur bija problēma nomainīt ārstu?! Un kā pie ārsta uzskaitē var stāties "kā izrādās"? Lai stātos uzskaitē pie kāda ārsta, pirms tam pie viņa vismaz uz vienu vizīti ir jāaiziet. Un ja jau internetā esi lasījusi par dzelzi un par folskābi, tad noteikti būsi arī lasījusi to, ka dzelzs deficīts ir raksturīgāks uz grūtniecības beigām (protams, ne jau visām un vienmēr, bet tas var būt atkarīgs arī no citām blakus diagnozēm) un folskābi iesaka lietot jau 3 mēnešus pirms bērniņa ieņemšanas.
Neaizstāvu ārstu, bet neviens taču ar pistoli pie galvas nestāvēja un neteica iet pie konkrētā ginekologa, stātiers pie viņa uzskaitē un uzraudzīt grūtniecību? Un nē, neesmu nogribējusies vecmeita, kurai nav, kur izgāzt žulti. Mūsu ģimenē arī ļoti drīz gaidāms ģimenes pieaugums un esmu augsta riska grūtniece.

N nenene 28.12.2014

Un jā, ja ārsts nesaka lietot nekādus grūtnieču vitamīnus, tad arī nevajag. ļietot vajag tikai to, ko vajag, kā trūkst organismā normālai grūtniecības norisei. Tajos vitamīnos, protams, būs lietas, ko vajag, bet būs arī - ko nevajag. Un tā būs par daudz, un tad bērniņš augs liels, un būš grūtāk dzemdībās.

K kk 28.12.2014

Esmu uzskaite pie Stepanovas un varu teikt tikai labus vardus, gan par vinju, gan par medmasinju. Pirmo reizi biju atnakusi 9. nedelja, uzreiz tika uztaisita sonografija un izstiepes. 11. nedelja atnacu velreiz, panjema asins un urina analizes, uztaisija vel vienu sonografiju, pazinjoja iepriekshejo analizhu rezultatus, izrakstija zales. 13. nedelja biju vel vienu reizi - atkal - kontroles sonografija, asins analize, tika izsniegta mates pase. teica, ka vareshu "piezvanit ceturtdien" lai noskaidrot analizhu rezultatus. nakoshreiz bus jaiet janvari, 17. nedelja, un lidz shim bridim es esmu ar arsti ljoti apmierinata.
domaju, ka tieshi arstus ir jasarga no tadiem pacientiem ka jus, kuri jau visu medicinu interneta samacijas un brauc virsu specialistam

M Monako245 05.01.2015

@iuga, Manai ģimenei ir ļoti laba pieredze saskarsmē ar šo ārsti un Internetā ir tikai pozitīvas atsauksmes, bet te gan "slepkava''... varbūt Jums vajadzēja vērsties pie cita ārsta? Vēl ir psihologi, neirologi, psihiatri, dažreiz grūtniecēm nepieciešama arī viņu palīdzība. Spriežot pēc Jūsu profila, Jums patīk rakstīt pretīgus stāstus un strīdēties visur, kur tas ir iespējams.

R Romija 05.01.2015

...tādas problēmas ! Mīļā, grūtniecība nav slimība.

L Lāsma 28.04.2017

Es pāris reizes esmu bijusi pie šīs ārstes un varu teikt, ka uz prof. apskati pie tādas ārstes var iet, bet ja ir problēmas tad labāk izvēlēties tiešām zinošu ārstu nevis Stepanovu. Tas no manas nelielās, bet teikšu godīgi negatīvās pieredzes ar šo ārsti.

L Linn_Yorke 07.02.2018

Pilnīgi piekrītu. Viņa ir laba ārste, kad nekas nesāp. Man pirms gada atrada CIN 3, es salasoties internetu biju šokā. Mēģināju izspiest no viņas vairāk informācijas, kādas ir iespējamas sekas, kā pēc operācijas ir ar grūtniecību utt., bet maksimums, ko viņa teica - ejiet pie onkologa. Es saprotu, ka, iespējams, tā nav viņas specializācija, bet tīri cilvēciski varētu vairāk pastāstīt gan par pašu slimību, gan par sekām. Arī draudzene pirms diviem gadiem vēroja grūtniecību un teica, ka tādu vienaldzīgu attieksmi nebija gaidījusi, kaut gan ir paciente pie šīs dakteres jau 10 gadus.

L Lāsma 23.05.2017

Kā bijusi Stepanovas paciente varu teikt, ka ārste tiesam ir laipna, bet nav īpaši zinoša. Tagad, kad eju pie citas ginekoloģes varu teikt, ka tas bija labākais lemums pamest šo ārsti un izvēleties labāku speciālistu.

A Anda Priedīte 11.08.2018

Pie kuras, jūs ejat?