LV slimnicas medmasu algas!

Kaut kas nav kartiba ar medmasu algam LV slimnicas, 135Ls pirms nodoklu nomaksas un nav jau briinums, ka neviens nepeisakas stradat par tadu darba algu, kad Tevi nostradina no rita lidz velai naktij un vel pacienti uzblauj, ka esot slikta aprupe.Skeit, MEDMASAS ir vienigie NECILVEKI, kuriem ir JAPACIES un JAKLUSE par ZEMAJAM ALGAM, jo citadi ja ko teiksi preti patrieks darba devejs no darba: MUMS RINDA AIZ DURVIM GARA rinda stav, KAS GRIB NAKT STRADAT PAR MASAM! Isteniba sis teksts NEATBILST PATIESIBAI, jo fakti liecina PRETEJO, LV SLIMNICA truks videjais medpersonals, ari uz atrajam palidzibam tas pats.

S

Komentāri (26)

A aaa 17.11.2007

personala ne hvataet!!! eto pravda-ja uchus na 2 kurse med. uchilisha i menja UZE vzjali rabotatj! tak kak rabotatj NEKOMU!!!

H He 06.12.2007

Nu ta ir taisnība, ja bērnu slimnīca Vienības gatvē, bērnu msa par slodzi, t.i. skaidrak izsakoties 7,5 diennaktis mēnesī saņrm reāli uz rokas 135 Ls, ja vēl līdz septembrim, šaja iestadē reanimācijā un jaundzimušo nodaļās eksisteja ta saucamās pasīvās stundas (kurās it kā netiek veikti nekadi aktīvi pasākumi ;-)))), it kā), un pēc algas it ka palielināšanas algas tika palielinatas reāli par 6-9 Ls (ne jau 40 ka maldīgi domā sabiedrība un valdība), tad šīs pasīvās stundas tika formali pārspēlētas, tā lai alga nepaaugstinātos. Jā juridiski viss ir kārtībā, viss ir legāli, tur tas joks

M Mazaa 10.07.2008

Salidzinot ar astejoshajiem arstiem medmasasinjas ir super!!!

M marite 11.09.2008

Šausmas, ka par tadu algu kads vel strdaadaa :S jegas jau nav stradat, labak majas sedet

T tātā 11.09.2008

Es piekrītu par medmāsu algām, tas ir izsmiekls!!! Lai valdība strādā par tādām kapeikām, tad visam valsts sektoram pietiks nauda un nebūs jāveido budžets ar deficītu, māsiņas vismaz cīnās, lai cilvēki būtu veseli un izdzīvotu, bet valdība cīnās par to, lai cilvēki ieslīgtu parādos un nogrimtu, šoziem 1mēneša komunālie būs vienas algas apmērā no kā tad dzīvos...

J Jana 11.09.2008

Nu medmāsiņas stipri pārspīlē. Dienas māsiņas kuras strādā pa dienām varbūt arī saņem 135 Ls uz rokas, bet māsiņas kuras strādā
slodzi uz dienaktīm uz rokas nevar tik maz saņemt. Tāpēc vien, ka pa naktīm ir piemaksas. Algu medicīnas sistēmā aprēķinā pēc stundas likmes. Katru mēnesi ir noteikta savādāka stundu likme. Kas to izdomāja nezinu. Bet tā ir. Un mēnešos kad stundu likme ir 173 sstundas mēnesī mediķi saņem par to pašu darbu daudz mazāku algu kā mēnesī kad stundu likme ir 160 Stundas mēnesī.
Vidējo algu pēc kuras nosaka darba samaksu par slodzi nosaka slimnīcas vadība. Mūsu slimnīcā medmāsām par slodzi ir 278 Ls. Plus vēl par nakts darbu. Tad sarēķināsim. Lai nostrādātu slodzi medmāsa nostrādā 168 stundas. Tad nu viņas pamatalgu dala ar stundām kuras mēnesī ir jānostrādā un reizinā ar stundām kuras viņa ir īstenībā nostrādājusi. Tad nu iznāk viņas alga.
Piemēram tas izskatās tā 278 : 173 x 168=269, 96Ls. Tad vēl plus 50% piemaksa par nakts stundām. 278:173x28=44, 99Ls
kopā uz papīra 314, 95 Ls. Tad jānoņem soc.nodoklis. 314, 95xo, o9=28, 34.ls. Un jāatņem neapliekamais minimums.50Ls un jāsarēķina ienākua nodoklis. To dabū tā. 314, 95Ls-28, 34Ls-50Lsx25%=59, 15Ls. Tad nu no summas 314, 95 atņemam soc.n.28, 34.atņemam ien.nod.59, 15 un dabūjam to ko medmāsa saņem uz rokas mēnesī par slodzi. Un tie sanāk 227, 46 Ls. Un nekādi 135 Ls. Tad jāsāk domāt kas tā ir par slimnīcu kur medmāsa par slodzi saņem tik maz? limbažu slimnīcā uz rokas tomēr ir 227, 46 Ls.

T tātā 11.09.2008

Nestrādāju par medmāsu, vienkārši zinu situāciju, arī 227lati, strādājot pilnu slodzi, tas nav nekas, lai Rīgā ar tādu naudu izdzīvotu nu nezinu...

J Jana 11.09.2008

Aizmirsu pateikt, ka mūsu Latvijas apstākļos kad nenormāli trūkst ārstu un medmāsu slimnīcās visi strādā 1, 5 slodzes. Ja neļauj vienā darba vietā, tad atrod otru slimnīcu kur strādāt. Un reālā dzīvē medmāsas uz savām pusotra slodzēm uz rokas saņem 350Ls.
Ārsti pārspēj māsas un reti kurš strādā uz 1, 5 slodzes. Pārsvarā daudziem ir 2 slodzes. T''ātad algas dubultā. Un reti kādam no viņiem alga uz papīra nav pāri 1000Ls.
Tā lūk. Tas nav normāli cieš paienti. Mediķi nervozi. Jūk mediķu ģimenes. Bet tāda valsts politika. Visi cilvēki vienādi. Vai tas ārsts vai oligarhs ēst gribās visiem. Mediķi nav parakstījušies ka ar mieru nodzīvot uz šīs pasaules dzīvi nabadzībā. MEDIĶIS TĀ NAV DIAGNOZE!!!

I Ivans 11.09.2008

Ne tikai medmasam maz maksaa... Maksa jau citur ari maz. Policijai maz, skolotajiem maz... Visur maksa maz, ka cilvbeki spiesti vairakas slodzes stradat!

J Jana 11.09.2008

Jā maksā maz, bet no nodokļiem ienāk lielas summas, bet valsts politika ir laikam tāda. Daudz ko var apēst. Labāk par to uzcelt ko vērtīgu!! Un tas nekas, ka skolotāji, policisti, medmāsas, ārsti strādā lai nenosprāgtu badā. Toties mūsu valsts prestižš sit augstu vilni. Šikas mašīnas. Prezidentam mājas remonts par 2 miljoniem latu. Eksprezidentei par pusmiljonu remonts. Plus vēl stutēsim gaismas pili augša. Murgs.Ja šeit būtu Grūzija tad pie viņu tautas terpermenta sen revolūcija būtu sākusies. Bet mūsu tautai slikti laiki, bet paši ne pirkstu nepakustinās. Uz referenduma neiet.
Laikam jau tad pašiem ir labi. Ja cilvēks neko dzīvē labu nav redzējis viņš nezina pēc ko tiekties.

D Diana 11.09.2008

Vai tad medmāsas strādā? Viņas tikai slimnīcā pavada laiku. Mana mamma Gaiļezerā pēc operācijas trīs dienas neredzēja nevienu medpersonālu, izņemot sanitāri šas tad...

L lana 14.11.2008

ja masas strada !ja uz divam masam ir 70 slimnieku, kuriem jauzliek sistemas, japarsien, un ta talak, un ir masu paligs viens turklat masu paligs ir ar medicinisku izglitibu, ka jus domajiet vaj ta ir labi pavadit lajku, kad masa noskrienas pa dienu, nakti ka vajrs kajas nenes un pa to darbu sanem 295ls+nod un majas ir berni kuri gajda smajdosu mammu.

M maija 15.02.2009

iemaacieties but laipni saakuma aun tad prasiet lielaaku algu-nejeeegas

B Baņkieris 15.02.2009

Ne jau medmāsas vien ir tās kuras it kā esot nelaipnas, arī mūsu darbā nākas saskarties ar cilvēku rupjībām. Diemžēl tāda ir mūsu sabiedrība!
Mūsu sabiedrība domā, ka viņi samaksā tos santīmus un tad nu prasa apkalpošanu kā luksus viesnīcā! Nekā nebūs! es tad vispār šādus bļaurus sūtu tālāk! Samaksāji santīmu, tad lūdzu arī apkalpošana santīma vērtībā un ne par mata tiesu vairāk!
Pareizi mūsu valdība saka, ka alga neatbilst padarītajam darbam, es ar piekrītu!!! Mana alga neatbilst padarītajam darbam, kaut gan tagad jau atbilst! Kā maksā, tā arī apkalpoju un man pie vienas vietas ko saka klients, kurš pats nav apkalpošanas vērts!

L lk 16.02.2009

Medmāsas jau iedalās piemēram operāciju bloka māsas saņem lielāku algu nekā masas kas apkopj pacientus palātās. Un ne jau tikai par medmāsām valdība ņirgājās, paskatiesties kaut vai cik saņem apkopējas arī minimālo tikai un strādā cauru dienu un tagad vēl no šī gada valdība aizliegšot valsts iestādē apkopējai strādāt 1, 5 vai 2 likmes būšot atļauts vienai apkopējai viena likme un viss. Vai tad tas ir normāli??? Nu jā nav apkopējas darbs prestižs, bet viņa tapātas to dara un būtu pelnījusi saņemt algu no kuras var mēnesi izdzīvot nevis grašus ar kuriem pietiek tikai komunālajiem maksājumiem. Protams daudzi teiks ja nepatīk alga, lai iet mācīties vai meklē citu darbu, bet dažreiz ir tā kā ir! It kā no vienas puses maksā neadekvātu algu, bet no otras puses pieprasa, lai viss izdarītais būtu pēc augstākās pakāpes, kaut kā neadekvāti.

T Teks 09.06.2009

Ne jau algu apmērs nosaka darbinieku profesionalitāti ! Piemēram 1 pilsētas slimnīcas (nodaļu nenosaukšu) māsas tos pašus 135Ls nau pelnījušas. Māsām algu derētu nogriezt un ārstus par naudu izspiešanu no slimiem pacientiem aizsūtīt valsts maizē. Uzvedība un profesionalitāte zem katra līmeņa.

Toties infektoloģijas centra 5 nodaļas (tur a hepatītu ārstē) personālam algu derētu 5 kāršot. Tik daudz profesionālu un iejūtīgu māsiņu un to palīdžu vienuviet sen nebiju neesmu redzējis

S saule 09.06.2009

nja..loti labi zinu, kaa rit ikdiena slimniicaa..atved piem kaadu bomziiti, sanitaarei vins ir jaaapmazgaa, (nerunaasim jau par smaku), tad atnaak apskatiit aarsts, nodod noraades medmaasai un aiziet, sanaak ka visu paarsvaraa dara medmaasinas un sanitaares, tik AARSTA alga ir paaris reizes lielaaka!!!

E Endija 09.06.2009

Bet Saule!
Ja netīk medmāsas darbs, kāpēc tad neizmācīties par ārstu un pelnīt to lielo naudu?Lūdzu mācies, lai nav jāstrādā par medmāsu un jābrēc, ka maz maksā.Ir jau esējas braukt uz to pašu Zviedriju, Norvēģiju, Angliju strādāt.

D Dima 24.09.2010

Sakiet Lūzu kas zin, cik sanēm ārsta palīgs (feldšeris) mūsu dienās??? un vai ir liela atšķirība stradājot pie NMP un slimnīca???

U u 24.09.2010

Plano jau pec velesanam cirp budzetu.Vismaz premjers unprezidents medijiem skaidrojusi, ka katram ministram jagatavojas samazinajumiem.
Var palasit portalus rakstus par medicinas un budzeta tematu.
FM ari iesaka celt PVN recepsu zalem uz 21%.
Domaju, ja pasai vajadzes arsteties, nopirkt zales no algas nevaresi.
Jau tagad videjais medpersonals nevar atlauties pilnvertigi arsteties, ja apslimst pasi.
Uz valsts kvotam ir lielas menesu un gada rindas, maksas pakalpojumi ari pasiem medikiem, ari ar rindu un pilnu maksu.
Videja personala izdzivosana ne valdibu ne arodbiedribas neinterese nemaz.
Saka, kur jus liksieties, kamer nenomirsiet bada, stradasiet.
Laikam cirps vel algas, ka parasti, uz mazako rekina.
Pec velesanam gaidami parsteigumi ne mazie, budzets esot jacerpj vairakus gadus pec kartas.
Ja ir pieredze, tad var meklet arzemees.Ja nav, arzemes kadu kaut pieskatot vieglak bus izdzivot, ka stradajot LV .
Ir privatais sektors, vispar atpakal ir 90 o gadu beigas, kad privata kluba garderobiste pelna vairaak ka pieredzejusi feldsere vai maasa.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes