Līvānu dome(notārs Gunta Daugaviete) - Dzīvokļa pārpirkšana

Labdien!Pirmas mēneša saskāros ar diezgan nepatīkamu lietu...mana vecmamma nomira pirmas 7 gadiem, mums Līvānos bija nopirkts dzīvoklis...kas pēc būtības būtu palicis man -kā vienīgajai mantiniecei.kad es pirms mēneša izgāju no bāreņu nama sienām(11.06.09 Jekabpils rajons)vakara pusē braucu uz Līvaniem uz tā saucamo "dzīvokli"...kad biju bērnunamā man bāreņu nama direktore ļoti mīli teica ka ar manu dzīvokli viss ir kārtībā, ka atslēgas es varu paņemt Līvānu policijas iecirknī un drosši iebraukt un dzīvot..taču atbraucot uz adresi paskatoties uz balkona 2 stāvā pamaniju ka uz balkona karājas kautkādas čības, paklāji...ielikti pkešlogi.
Es biju šokā...izgāja kaimiņiene...es saku runat -kas un kā..bet man kaimiņiene pastāstija ka dzīvoklī dzīvo omīte jau 2 gadus...man sākas histērija...man uz rokām ir zemesgramatu akts..un te [slēpt]@)
man ieteica iet uz Līvanu domi... iegaju pie notāres G.Daugavietes iedevu visus dokumentus kas man tika izdoti no bārenu nama.(zemesgramatu akts)
G.Daugaviete paskatījas dokumentus, kautko izlasija...un nekaunīgi man teica:А ЧТО ВЫ ОТ МЕНЯ ХОТИТЕ?ХЕХ...А У ВАС БОЛЬШЕ НЕТ КВАРТИРЫ!!!
man vnk bija šoks...izrādījās ka mana vecmamma nepaspēja piereģistrēt zemesgrāmatas apliecību...taj pašā laikā ļaujot bijušajam saimniekam kartējo reizi pārdod to dzīvokli citai personai.
Lieta tāda ka es vēlos šo dzīvokli atgūt atpakaļ, bet domē man saka ka es nevaru uz viņu pretendēt ka mantiniece bet gan tikai pārpirkt.Es nezinu ko iesākt...varbūt kāds ko var man ieteikt?Jau iepriekš paldies...

Z

O OttoSebastiany 17.07.2009

Jā, šito dāmu G.Daugavieti es pazīstu personīgi...viņa manipule ar nekustāmo īpašumu pa labi, pa kreisi...mana māsai arī līdzīga situācija bija... Iesaku tev vienkārši griezties tiesā un mēģināt dabūt atpakaļ to kas tev pieder

A atbilde 17.07.2009

G. Daugaviete- ir latviete, un krievu valodā atbildēt 100 punkti nevarēja, kautko jauc :)

O OttoSebastiany 17.07.2009

nē nejaucu gan..jo es runaju ar vinu krieviski nevis latviski

. ....kl 17.07.2009

Cik zinu, ... kad tiek pārdots dzīvoklis, tad notārs uz oriģinālā dokumenta (baltā lapa, zaļā lapa, zemesgrāmatas apliecība) par īpašumu uzraksta, ka ir veikts darījums: darījuma veids(pārdošana, ieķīlāšana utt) datums, zīmogs.
Te točna kautkas nav kārtībā. Laikam domāja, ka bērns no bērnu nama neko nevarēs izdarīt...

S savējais 17.07.2009

Interesanti, pie kā te vainīgs notārs? Pie tā, ka tev atbildēja, ka dzīvoklis pieder citam?
Domāju, sākumā vajadzētu noskaidrot, kam īsti piederēja dzīvoklis - tavai vecmāmuļai, kura nomira pirms 7 gadiem (rodas jautājums - kāpēc 7 gadus ne tu, ne kāds cits no radiniekiem neko nedarīja, lai šo dzīvokli pārņemtu īpašumā no nomirušās vecmāmuļas???), vai kādam citam saimniekam, kurš to pārdeva citiem cilvēkiem? Kādas Tev uz to bija vai ir tiesības, utt. Jo būtībā, ja dzīvoklis piederēja Tavai vecmāmuļai, bet pēc viņas nomiršanas neviens (ieskaitot Tevi) nepieteicās uz mantojumu, tad cik zināms, mantojums pāriet valsts īpašumā... Vērsies domē, zemesgrāmatā, utt., lai izsekotu, kas īsti ir noticis, nevis meties uzreiz sūdzēties par notāri, kas pagaidām īsti nav skaidrs, vai ir vainīga pie kā vai nē!

A Ally 20.07.2009

man nau radinieku kā tadu.bārenu nams ar neko nedarija, direktore man 7 gadus loti mīli teica ka viss ir kartiba...tagad kad esmu izgajusi jau laukā viņai zvanot nesņemu pat atbildi uz telefona

A angina 08.08.2009

Šādi gadijumi tagad ir daudz, īpaši kad berns ir ārpus ģimenes aprūpē.
Šādus bērnus uzskata kā stulbus, neko nezinošus un nesaprotošos radijumus kuri nespēs par sevi parūpēties.

M matiss 04.10.2009

Līvānu novada dome vispār ir lielākā katastrofa.

K karlsons 07.02.2010

Acīmredzot bērnunama direktora pati ir dabūjusi aploksnīti un tātad pelnījusi, lai viņu vēlā vakara stundā kāds sagriež siksnās

D dzesmonda 25.07.2014

arī man dzīvē nācās vienreiz saskarties ar šo notāri, neiesaku, pazaudēsiet daudz, daudz laika, daudz nervu šūnu, asaru un psihiskās enerģijas, jo viņai patīk "nolikt otram šķēršļus uz līdzenas vietas" kā tautā saka, pretī saņemot augstprātīgu, iedomīgu attieksmi, paliek sajūta, ka es kā apmeklētājs esmu mazs, melns zemes tārpiņš...