Lietotu auto tirdzniecība - Krāpšana

Interneta vietnē ss.com noskatījām lietotu auto. Pārdevējs bija Deniss Zaluckis Jelgavā. Sarunājām, ka darījumu apliecinošu kvīti viņš mums uzrakstīs Csdd pie pārreģistrācijas. Kad samaksājām 1500 eiro un auto pārreģistrējām, pēkšņi atklājās, ka kvītis viņam ir citā mašīnā. Ir pagājusi nedēļa. Uz mūsu telefona zvaniem un īsziņām viņš vairs neatbild. Ir droši zināms, ka puisis ļoti aktīvi darbojas ar lietotajām automašīnām tās uzpērkot un pārdodot. Turpat Jelgavā viņam esot remontdarbnīca, kur var Salabot priekš pārdošanas pilnīgi visu. Tirgo ''Salabotās'' mašīnas gan caur auto plačiem, gan caur interneta vietnēm, taču pilnīgi bez jebkādām garantijām rupji un ciniski apkrāpjot pircējus. Kā rīkoties šādā situācijā? Iesniegumu policijai uzrakstījām, taču mums atbildēja, ka tādu iesniegumu esot pilni plaukti, ka lai neceram uz ātru atbildi. Un tā tas puisis darbojas jau sen. Vai tiešām šādi darboņi ir ar tik spēcīgiem Sakariem, ka parastie iedzīvotāji var tikt brutāli apkrāpti?

D

L Lailailai 24.02.2020

Paskaidrojiet, lūdzu. Auto ir uz jūsu vārda, piereģistrēts. Tehniskā pasē esat ierakstīts. Kādu kvīti vēlaties no pārdevēja? Esmu pirkusi un pārdevusi vismaz 6 auto, ja pirku par skaidru naudu, bez līzinga kantora, tāda kvīts nekad nav izsniegta.
Es teiktu gluži pretēji-šī kvīts vairāk noderīga pašam pārdevējam, ja gadījumā izstadisiet pretenziju par to, ka esat samaksājis nevis 1500, bet 2500 eur...

D DainisV 24.02.2020

Darījumu apliecinoša kvīts, tāpat kā čeks, tā ir garantija par notikušu darījumu. Es neesmu gatavs izmest naudu vējā. Un pārdodot 6 auto nav komercdarbība? Un var saņemt naudu bez jebkāda apliecinājuma? Jūs reklamējat apiet nodokļu sistēmu?

L Lailailai 24.02.2020

Tātad-atkārtoju jautājumu. Auto ir piereģistrēts uz Jūsu vārda? Maksājat par auto? Kāpēc uzskatāt, ka esat izmetis naudu?
Man, cienītais, nav 20 gadu, bet daudz daudz vairāk. Savā dzīvē esmu nomainījusi padsmit auto. Tāpēc ir uzkrājusies neliela pieredze par darījumu. Auto, kurš reģistrēts uz mani, nekādi nevar nosaukt par krāpniecisku darījumu.

D DainisV 24.02.2020

Cienītā, ja Jūs dienā, nevis mūžā, pārdotu 6 un vairāk auto, tad kvīts vai čeks Jums būtu obligāti jāizsniedz. Te neiet runa par personīgā auto pārdošanu.

L Lailailai 24.02.2020

Domāju jūs pats nesaprotat, ko vēlaties. Auto jūs noskatījāt, jums to pārdeva, piereģistrējas uz savu vārdu. Auto pārdevējs, acīmredzot izvērtējis jūsu neordināro personību, izlēma šo auto pirkšanas/ pārdošanas garantijas zīmi paturēt sev, lai jūsu pretenziju gadījumā pierādītu, ka vienošanās bija par konkrēto summu. Arī VID iesniedzot deklarāciju.