Lidosta Rīga / RIX - Slikts serviss

Labdien. Esmu pavisam neapmierināta ar lidostas darbinieku auksto attieksmi. Lieta tāda, ka savai 16 gadīgajai meita (oktobrī paliek 17) biju nopirkusi biļeti uz 2016. gada 2.septembri Rīga-Dublina no ryanair kompānijas. Pusaudze brauca uz skolu Īrija, jo tur mācas jau 8. gadus un viņai ir svarīgi nekavēt skolu, jo pēdējais vidusskolas gads. Biļeti pirku kā visi internetā un viss bija kārtībā. Tur stāv rakstīts, ka no 16 gadiem bērni var lidot bez pieaugušo pavadības, kā arī pazīstamiem bērni lidojuši šajā vecumā. Tas viss tā arī ir līdz nenokļuvām Rīgas lidostā. Darbinieki man pateica, ka bez jurista pilnvaras bērns nevar lidot viens un manu meitu uz lidmašīnu nelaidīs. Es biju nesaprašanā kā tā var, bet viņi atsaucas uz to, ka man esot jāzina Latvijas likumdošana un, ja manai meitai būtu Īrijas pilsonība viņu laistu uz borta bez problēmām. Uz nākamo jautājumu, vai varu samainīt biļeti? Atbilde bija kategorisks ''nē'' un vēl piebilde, ja viņa būtu nokavējusi lidmašīnu, tad viņi palīdzētu un biļeti mainītu. Kā var ļaut pirkt biļeti vienam no 16 no sešpadsmit gadu vecuma un nepaskaidrot pielikumā, ka vajag pilnvaru??? Tas nav pareizi.Kopā par biļeti bija samaksāts 186.69 EUR, kuru kategoriski man atteicās atgriezt vai samainīt biļeti. Vai tiešām Jūs tik tālu variet??? Iedzīvoties uz cilvēku rēķina, super!!!

Atbilde no Lidosta Rīga / RIX Support Pārstāvja atbilde 07.09.2016

Paldies par Jūsu sniegto viedokli!
Bērnu ceļošanu reglamentē 03.08.2010. Ministru kabineta noteikumi Nr. 721 „Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu” (turpmāk – Noteikumi). Noteikumos ir noteikta kārtība, kādā bērni šķērso Latvijas Republikas valsts robežu. Latvijas valsts nepilngadīgajām personām saskaņā ar Latvijas normatīvajiem aktiem, lai izceļotu ārpus Šengenas robežas, ir vajadzīgi notariāli apstiprināta pilnvara no vecākiem par atļauju izceļot ārpus Šengenas robežas vienam vai ar pavadību.
Lai nerastos pārpratumi, aicinām pasažierus pirms lidojuma iepazīties ar aviodrošības noteikumiem un informāciju par nepieciešamajiem dokumentiem! Informācija pieejama arī lidostas mājaslapā - http://www.riga-airport.com/lv/main/pasazieriem

R Rihard Borovkov 03.09.2016

Tev no sākuma jāiemācās likumi tās valsts, kur dzīvo, nevis citas valsts likumus. Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības. Tu cilvēku nositīsi. Tevi noķers. Tu pateiksi a es neesmu vainīga, es nezināju ka viņu nedrīkstēja nosist. Lidosta nav vainīga ka tu likumus nezini. Pērkot biļeti, tu uzreiz piekrīti noteikumiem. Tā kā nav ko purkšķēt. Cik stulba Latvijā ir tauta. Sen vajadzēja tādus kā tu izsūtīt tālāk uz Grenlandi vai Sibīriju. Vismaz gudrāka paliktu un iemācītos izdzīvot!

T Tong Po 04.09.2016

Pirmā lieta, kad manam bērnam bija nepieciešamība izbraukt no Valsts bez manis vai mammas, bija noskaidrot kādi dokumenti ir nepieciešami. Bērnam vecumā no 7 līdz 18 gadiem - notariāli apstiprināta Pilnvara - pirmais, ko vienmēr un visur pasaka, ka ir nepieciešama. To uztaisa vienu reizi, un tā ir derīga līdz bērns sasniedz pilngadību.
Kur ir vaina lidostas darbā? Vai tajā, ka viņi korekti un pienācīgi pilda savus pienākumus? Tu savu pienākumu neizpildīji, kā dēļ arī saņēmi gan laika gan materiālus zaudējumus. Nevajag vainot lidostu, bet pašai atbildēt par savu neizdarību.

V vika 13.09.2016

полностью согласна.
вины аэропорта нет.
доверенность везде до 18 лет.
это даже дети знают!!!!!!!!!!!!!!!!