Lidosta Rīga / RIX - Rupja attieksme

Mana masa izlido no Rīgas uz Angliju. Gaidija rind a uz vartiem kad pienāca apkalpošanas vīrietis pielimeja uzlimi uz rokas bagažas un teica ir jānodot bagažu pie lidmašīnas. Vinai sominas nav līdzi teica ka bagaža ir nauda. Uz ko vīrietis atbildēja turi rokas ta nav mana problēma. Viņa runāja krieviski, uz ko viņš palūdza uzradit pasi. Viņai ir lv pase. Un viņš saka es runāšu tikai latviski ar tevi. Garastāvoklis ir sabojatj uz visu lidojumu.

Atbilde no Lidosta Rīga / RIX Support Pārstāvja atbilde 28.07.2016

Labdien! Paldies par Jūsu sniegto atsauksmi!
Lūdzu sniegt detalizētāku informāciju - reisa nr. ,cikos un kurā dienā bija reiss, lai varam noskaidrot notikušās situācijas apstākļus.

I IlzeK 28.07.2016

Vīrieša - Vārdu, uzvārdu vai vismaz dienu un reisa nummuru un rakstiet sūdzību lidostai, vai labāk zvaniet no tā ka te kaut kas parādīsies nekas daudz nemainīsiet. Par bagāžu tur skaidrs - nekas īsit viņa spēkos nav, ja ir norīkojums. Bet par to krievu valodu, ja viņš ir tāds latvijas patriots, tad lidosta nav īstā vieta kur viņam strādāt, ar angļiem viņš arī runās latviski, vispār nebija nekādu tiesību tā pret izturēties, nākamreiz uzreiz sauciet vadību.

M Marcisb 28.07.2016

Lūk Jūs gan necienat savu valodu!!ja cilvēkam ir LV pase viņam ir jārunā latviešu valodā, kauns par to cilvēku, un cieņu pret valodu kurā esi pilsonis.un ja jus uzskatat ka ir jārunā krieviski ar šadiem cilvekiem tad neesiet cienigi nēsāt LV pasi.. Cieni to valodu kur tu dzīvo!! Cita liera ja butu vinjai krievijas vai citas valsts pase, bet kaut gan pamegini francijā vacija parunat latviski..vai anglu un krievu!!!!!

O Objektīvs 04.08.2016

Pag es ko nesapratu, bet tad kādā sakarā tavai "masai" masse po russki ir vispār LV pase?? Kā tas nākas? Es dzīvoju visu mūžu LV un protu krievu valodu, bet tava masa ???? nē? Izklausās, Tu pati arī nē. Kas jums krieviem ir, ka nejēdzat valodu iemācīties. Pareizi darīja, ka runāja latviski ar cilvēku, kam ir Latvijas pase!

I IlzeK 28.07.2016

Nevajag emocionāli un nacionalistiski pieiet šim jautājumam cienītais, esat mierīgs.
Mēs runājam šeit par profesionalitāti un cilvēka darba pienākumu pildīšanu. Skatoties uz šo situāciju ar veselo saprātu - Vai tas ir šī darbinieka kompetencē pieprasīt pasi un tagad izlemt kādā valodā viņš runās vai nerunās ar pasažieri, balstoties uz pases datiem- nē. Vai darba devējs pieprasa krievu un angļu valodas zināšanas lai ieņemtu amatu lidostā- jā.( Ja vien viņš nav kāds krāvējs vai mazgā lidmašīnas). Vai šī situācija LIDOSTĀ ir pilnīgi nepieņemama -jā.
Žēl man, ka vēljoprojām ir tādi cilvēki, gan kā Jūs, gan kā šis darbinieks - naidīgi, nacionālisti, kuri vienkārši nevar dzīvot mierā tai pat laikā mīlot savu valsti un valodu.
Varētu sniegt vēl daudz piemērus, bet diez vai varēšu jūsu aprobežotību jebkādīgi ''izārstēt''. Lai Jums jauka diena kungs!

M Marcisb 28.07.2016

Cienītā, var būt viņam nebija tiesības pasu jautāt bet latviešu val viņam bija tiesības runāt arī lidostā. Nav piedodami ja cilveks dzivo ntos gadus LV un neprot valsts valodu, tā ir necieņa, kapēc cits kas atbrauc šeit un iemācās runāt, tāpēc, ka viņš ciena valsti kura dzivo un kādā valodā šeit runā. Un vienalga ko darba devejs prasa kaut vai citplanētiešu valodu!!!
Un šeit nav aprobežotība...Jums ir aprobežots skatījums. Sargi savu valodu iespejams,ka tavi mazbērni vairs tajā nerunās tikai dēļ tādu cilvēku attieksmes kā tev..

M muuse 29.07.2016

Nu nav tāda likuma, ka Latvijas iedzīvotājiem jārunā ir tikai latviešu valodā (lai arī cik skarbi tas neizklausītos) un galu galā tā taču ir STARPTAUTISKĀ LIDOSTA. Ja darbinieks runāja tikai latviešu valodā un sieviete, kaut kādu apstākļu dēļ (lai tas paliek uz viņas sirdsapziņas) latviešu valodu nezin- darbiniekam vajadzēja pasaukt citu darbinieku, kurš pārvalda klienta valodu, vai arī angļu valodu. Lidosta tomēr ir pakalpojuma sniedzējs, nevis valsts valodas centrs.

K kreditorsPG 02.08.2016

Pareizi, redzot perosnu ar Latvijas Repuiblikas pilsoņa pasi, kas nerunā latviski, lidostas darbiiekam bija jāizsauc policija dotās personas personības noskaidrošanai - manuprāt pilņigs pamats aizdomām, ka pase viltota, ja jau latviešu valodu nezin.

M muuse 04.08.2016

Jā jā, pasaki to krievu bērniem, kuriem no 1992 gada ir iedota LV pase un kuri ir mācijušies krievu skolās (jā Latvijas Republikā vēl arvien tādas pastāv!). Kaut arī spriežot pēc tavas gramatikas pats esi no šādas skolas!

K kreditorsPG 08.08.2016

muuse, tu būsi pārsteigts/-ta par to, cik labi zina latviešu valodu krievu skolu bērni, kas apgūst priekšmetus daļu krievu un daļu latviešu valodā. Viņi zina 3 valodas, atšķirībā no latviešu jaunatnes, kur lielākā daļa zina divas - latviešu un angļu. Protams, runa iet par tiem, kas mācās. Tie kas nemācās, tiem vienalga kāda skola - tāpat ne sūda nezina un nekas viņus neinteresē - visu cenšas iemācīties pēc tam ka pieaug, kad smadzenes nostājas vietā. Ja smadzenes nenostājas vietā, tad viņiem nekas cits neatliek, kā nozākāt Valsti kurā dzīvo, un čurāt karstu austrumu virzienā!
Es esmu beidzis latviešu skolu! Vnk līki pirksti drukājot telefonā. :P

L L.Ozo 01.08.2016

Gribētos dzirdēt stāstu no tās otras puses , kur noteikti izskanējuši aizvainojumi arī uz darbinieka pusi . Diez vai normāls cilvēks uzreiz tā mainīti savu attieksmi , ir taču jābūt iemeslam kpc tā attieksme no darbinieka puses bija tāda , kāda ir minēta tajā sūdzībā ! :D

P.S.
Lai izvairītos no tāda veida atgadījumiem , ir taču iespēja un PRASĪBA iepazīties ar aviokompānijas noteikumiem , nevis tēlot kaut kādu "žertvu" . :D

O Objektīvs 04.08.2016

Pilnīgi piekrītu