www.sudzibas.lv Lidosta Rīga / RIX Briesmīga vadības attieksme

Lidosta Rīga / RIX - Briesmīga vadības attieksme

Pēdējo gadu laikā, vas Lidosta Rīga vadība un departamentu direktori pret darbiniekiem attiecas briesmīgi.
Darba apjoms ir pieaudzis par 200%, uzņemtie darbi nav reāli izpildāmi ikdienas darbu izpildē. Kopš covid19 krīzes, kad tika atlaisti darbinieki, lidostas vadība nav spējuši atjaunot nepieciešamos resursus lidostas darbības uzturēšanai. Darbiniekus nav iespējams atrast par ko liecina darbslidosta.lv vakanču skaita patstāvīga pieejamība. Jaunus darbiniekus nav iespējams atrast, jo algu politika ir zem katras kritikas.
Ilgāk strādājošie darbinieki ir atmesti novārtā un par tiem netiek izrādīta interese, bet prasa no darba izpildes maksimumu.
Jauno darbinieku atalgojums ir maksimāli pielīdzināms tam atalgojumam kuru saņem pieredzējuši darbinieki.
Piemēram ja jaunais darbinieks no 1. Janvāra saņems 6€ stundā pirms nodokļu nomaksas, tajā pašā laikā pieredzējušais darbinieks saņems 6,50€ stundā pirms nodokļu nomaksas.
Iepriekš pieredzējušiem darbiniekiem bija iespējas uz izaugsmi un no 4,50€/h izaugt līdz 5,50€ / h, ka arī klāt nāca algas bonus par katru nostrādāto gadu, kas protams nebija pietiekami liels, bet tajā pašā laikā viņš bija. Un tad jau cilvēks varēja pelnīt tuvu 6€/h.
Šobrīd jaunie darbinieki, kas uzsāks strādāt no 1. Janvāra tie saņems 6€/h un pēc 3 mēnešiem atbilstoši apgūtajām prasmēm jau 6,50€/h vai kā kuram amatam atbilstoši.
Šī visa informācija ir pieejama darbslidosta.lv. Tas ko es ar šo cenšos pateikt, tad darbinieki kas šeit strādā vairākus gadus, kuram nāca klāt tie ikgadējie bonusi par nostrādāto laiku lidostā šobrīd iegūst no 0.20-0.60€ klāt pie amatalgas kamēr jaunie darbinieki jau pēc 3 mēnešiem varēs pelnīt to pašu kurš strādā vairākus gadus.
Algas pielikumi darbiniekiem ir katastrofāli ņemot vērā darba apjomu, darba vietas prestižu un apstākļus kādos jāstrādā.
Katru dienu darbinieki tiek spiesti darīt maksimumu, par katru kļūdu jāatskaitās, jāatrakstās, bet patiesībā ir tā, ka šie darbinieki nemaz vairāk nevar izdarīt, jo uzņēmums ir uzņēmies tik daudz saistības kur pats netiek galā ar izpildi. Pēc tam vainīgi ir darbinieki. Darbinieku apstākļi šeit nevienam nerūp, galvenais izdarīt darbu. Nākt strādāt virsstundas piedāvā katru dienu, bieži vien sanāk gulēt darbā bez darba samaksas jo maiņas ir dalītas, tas nozīmē ka tad, kad starp vienu maiņu ir pāris stundu brīvais laiks par to nemaksā, nevienam neinteresē kur tu dzīvo vai vari aizbraukt mājās, paēst pusdienas, jo ceļā pavadi ilgāk laiku nekā tev sanāk atpūsties par tām stundām.
No maiņām tiek grieztas ārā stundas pusdienu pārtraukumam, bet pusdienu pārtraukums ir tad, kad tev sanāk, un tad kad nesanāk, tad ir vienalga, bet to stundu vai divas kuras netiek apmaksātas nevienam neredzēt.

Darba apģērbs arī tiek nodrošināts pēc minimālām spējām, lai taupītu naudu. Ja tev darba pienākumos ziemas apstākļos ir nepieciešams atrasties, tad kādam iedod termo veļu, cepuri, jaku, kādam to nedod, jo tev tas Amata aprakstā nav ierakstīts, bet realitātē tev ir jāatrodas ārā vējā, lietū, un ja kādu no darbiniekiem kaut kas neapmierina, tad palūdz nestresot, nomierināties un turpināt strādāt, vai parāda kur ir durvis un neviens te nav piesiets. Tāda attieksme ir no nodaļu vadītājiem.

Tehnikas tiek bojātas, lauztas, ceļi ir neizbraucami lidostas iekšienē, vai pat tajās apsargātajās stāvvietās kuras neviens nepasargā. Pasažieri iet pa ledu, sniegu, kupenām ar risku nokrist, savainoties, tajā pašā laikā darbinieki nespēj pienācīgi apkalpot reisus, jo to fiziski nevar izdarīt, viss perons ir sniegā un biezā ledus kārtā kur katru dienu nav iespējas normāli izbraukt un iebraukt.

Lidostas vadībai nerūp neviena darbinieka domas, labklājība, viņus rūp sava ādā. Viņiem vajag lai izdari darbu par kuru pat reizēm paldies nepateiks, jo lidostas darbiniekiem ir jādara viss ko viņiem norāda, un reizēm tu pat neesi apmācīts to darīt.
Vadībai galvenais ir nopelnīt sev pēc iespējas lielākus ienākumus, bet par darbinieku labklājību nevienam šeit nerūp. Šo visu informāciju mēs varam atrast internetā un arī vid nodokļu deklarācijās par to cik pelna lidostas vadība.

27.12.2021

Uzņēmums saņēma paziņojumu par šo sūdzību

S

Komentāri (3)

MURAKAMI 28.12.2021

Nekas jauns. Visus interesē tikai sava pakaļā.

C cccccc1 28.12.2021

Protams ka neiteresee,vadibai vienmer interesee tikai sava pakaļa visa dzīve tāda. bet tad lai nesuudzas ka trukst darbinieku , tad lai pati vadiiba iet tur un dauza ledu un tīra sniegu.

P PastaNigris 28.12.2021

1:1 at to ko man paziņas stāsta. Vienubrīd biju domājis nosūtīt cv. Labi ka laiku netērēju.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes