Latvijas transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs - neapmierinātība

Sveicināti, esmu sašutis par LTABa politiku pieškirot bonusu klases. Esmu pie stūres jau 35 gadus, sākot no vieglajiem un beidzot ar autobusiem. Un šajā laikā nav gadījies nevienas avārijas. Man bija 17 bonus klase, te skatos jau 10 klase. Sāku lasīt likumus un izrādās, ka pie vainas tas, ka man laiku nav bijis savs auto. Izrādās, ka viņi taisa pārrēkinus, katru gadu , septembrī un lai bonus klase nesamazinātos, tev jābūt apdrošināšanas ņēmējam vismaz 275 dienas gadā bez csn.
Un klase krītas , ja ir citas kategorijas transport līdzeklis. Jā es piekrītu bonus klašu principam, ja viņš attiecas uz braucēja riska klases faktora. Bet dotajā gadījuma tas izskatās kā liekas naudiņas izvilkšana. Viņiem nospļauties uz to, ka tev ir stāžss, nav avāriju, strādā tu ikdienā pie stūres, galvenais iemesls-tev nav sava auto un neesi ņēmis apdrošināšanu.

A Alexa 06.12.2018

Jā šis tiešām ir pilnīgs absurds un nelikumīga naudas iekasēšana likuma ietvaros. Mans vīrs ir tālbraucējs (profesionāls šoferis kā paši saprotat) ar 30 gadu stāžu. Ģimenes auto ir uz mana vārda, jo pārsvarā es ar viņu arī braucu. Bet tad kad darba apstākļu dēļ nācās vēl vienu auto iegādāties priekš viņam pašam, arī nācās rakstīt uz mana vārda tieši apdrošināšanas dēļ. Jo vīram Bonus klase ir tik zema, ka viņš jau pēc visa šī te tiek pielidzināts 18 gadīgiem braucējiem. Es nezinu Latvijā nevienu likumu, kas būtu reāls, godīgs un pareizs.