Latvijas Republikas Veselības ministrija - Lūdzu padomu

Es ilgi domāju vai, ko rakstīt un vai vispār vērts!.
Uzreiz pasaku, ka tie, kas vēlās izgāzt negatīvo lūdzu ejiet garām.
Situācija sekojoša
vīrietis 3 grupas invalīds (invaliditāte iedota uz 5. Gadiem beigsies 2021 gadā) invaliditāte iedota sakarā ar roku tremoru (trīci) + mēreni funkcionāli traucējumi. Sieviete 3 grupas invalīde (invaliditāte iedota uz mūžu) invaliditāte iedota sakarā ar redzes problēmām. Viņiem ir bērns 3,6 gadus vecs.
Sieviete agrāk strādāja gandrīz 5 gadus par grāmatvedi, bet vīrs bija mājās pieskatīja bērnu, kad bērns nebija, tad vīrs piestrādāja gadījuma darbus.
Sieviete fiziski un emocionāli vairs nespēja izturēt un aizgāja projām no darba, lai būtu kopā ar bērnu/vīru. Kādu laiku saņem (vēl joprojām saņem bezdarbnieka pabalstu) , bet kā jau visi zina tas samazinās ik pēc 3 mēnešiem (no 2020 gada ik pēc 2 mēneši) !.
Kopš sieviete ir aizgājusi projām no darba, tad laiku pa laikam (attiecīgi adresē kurā šīs personas dzīvo konkrēti no šī gada jūlija-novembrim vismaz 15 reizes) notiek skandāli/strīdi (bez fiziskās vardarbības) ir braukusi rpp!.
Strīdi notiek pārsvarā ne pa naudu, bet par cilvēcisku attieksmi proti vīrietis uzskata, ka patreiz, kad ir grūti ar naudu, tad bērna audzināšanā būtu vairāk jāiesaistās sievas mātei, brālim un tas uzreiz atvieglotu visu tālāko procesu, bet sievas atruna ir, ka viņi strādā un nav laika tam.
Būtībā sanāk tā, ka ņemot vērā, to, ka attiecīgo personu bērniņam ir zināmas problēmas ar veselību un, lai tās labotu ir vajadzīga liela nauda, bet vīrietis kuram ir vidējā izglītība (paši saprotat augstākais uz, ko var pretendēt ir pārdevējs-kasieris ar + / - 420 euro) viens, to nesapelnīs.
Bet sieva fiziski ar savu ekonomistes diplomu nevar sapelnīt tik, lai uzturētu 3 cilvēkus.
Audzina jāsaka atklāti 3šo invalīdu.
Uz sociālo dienestu viņi bija un tur pateica, ka, lai vispār uz kaut, ko pretendētu ir vajadzīgs statuss (maznodrošinātā/trūcīgā) , bet ņemot vērā, to, ka viņi maksā (maksāja) saimniekam īri pa dzīvokli uz rokas soc. Dienests pieprasa stingrās uzskaites kvītis.
Un paši padomājat jūs gribētu maksāt par svešiem cilvēkiem nodokļus!?
...
Kāds iespējams paprasīs kādēļ būtu jāiesaista sievas puse, bet vīra nē!? Tad atbilde ir vienkārša sievas pusei respektīvi mātei/brālim ir nauda ar, ko palīdzēt, bet vīra pusei māte ir maksātnespējīga un nauda pašiem pietiek tikai, lai izdzīvotu, bet sievas brālis pirms kāda laika vēlējās pirkt dzīvokli.
Kāds pajautās, kādēļ vispār būtu sievas pusei jāpalīdz!?
It kā jau nebūtu jāpalīdz, bet aug bērns kurš šajā pasaulē nav vispār neko sliktu izdarījis un ja tu redzi, ka viņi netiek galā un viņi patiešām netiek galā jo 15 reizes ja policijai bija jābrauc, tad tas ir rādītājs tam un tev ir iespēja palīdzēt, tad varbūt palīdzi nevis noskaties, ka bērns kļūst par invalīdu!?
...
Šāds ir īsais variants šim stāstam, bet problēmu jūs zinat un varbūt spēsiet, ko ieteikt situācijā, kad soc. Dienests nespēj palīdzēt, tuvinieki arī nepalīdz, bet ja kaut, ko reizēm iedot, tad tikai caur lūgšanos uz ceļiem...

Komentāri (4)

N Noboby 10.12.2019

Izlasot Tavu tā saukto eseju, redzu tik vienu iespēju. Vienkārši izšķiraties un viss. No ārpuses neviens nekā nevar palīdzēt jo toksiskās attiecībās ir pilnīgi vienalga ko Tu dari, nekas nelīdzēs un šeit var ļoti skaidri redzēt ka tas viss ir tikai laika bumba. Tu stāsti ka sieva ir jau izdegusi un vīrs ir atsaldēts (jo pat ar vidusskolas izglītību var sasniegt daudz ko, tik ja ir motivācija). Tā turpinot nekā laba nebūs. Ja Tu esi trešā persona šajā situācijā, tad Tu neko nevari darīt, jo zābakiem kuri negrib mainīties nevar palīdzēt.

L Lailailai 10.12.2019

Es tikai nesaprotu vienu. Kur vainīga, konkrētajā situācijā, Veselības ministrija? Viņkelei bija jāiet un jāauklē tas bērns? Vai kādam parlamentārajam sekretāram personīgi jāveido ieskaitījumi invalīdu kontā?

F Feita 01.01.2020

Ja divi cilvēki dzemdē bērnu, tā ir viņu atbildība šo bērnu apgādāt. Ja sieva līdz šim viena strādājusi, bet vīrs tikai piestrādājis, līdz ticis pie ērtās iespējas vispār nestrādāt, ko vēl prasīt no sievas radiem?
Nesaprotu, kāds sakars ar šo vispār ministrijai. Jūs cilvēki tiešām jau neesat normāli, drīz ministrija būs vainīga arī pie tā, ka pēc alkohola lietošanas pārmērīgā daudzumā piemeklē paģiras.
Izskatās pēc divu deģenerātu apvienības, no kuras lielākais cietējs būs bērns. Jācer, ka bērnu šiem atņems un tas nonāks adekvātā audžu ģimenē ar iespēju uzaugt par inteliģentu cilvēku ar stabilu psihi, ne kārtējo kaucēju pēc pabalstiem, kas domā, ka viņam kas pienākas par to, ka eksistē un citiem par to jābūt tik pateicīgiem, ka jāapmaksā visi izdevumi, lai pašam nav ne jāstrādā, ne jāpiepūlas. Kas negrib maksāt nodokļus, lai nejauc, ka no nodokļiem neko nesaņem. Jo pašvaldība saņem ienākumus tieši no tādiem ienākuma nodokļiem, ko negribat maksāt, maksājot par dzīvokli,no tām summām arī pašvaldība var maksāt pabalstus.

ramona 01.01.2020

Sievas pusei jāpalidz, jo radi ir situētāki? Nu nez, šķiet, vīra puses maksātnespeja nekādi netraucē pieskatīt mazo, lai abi var stradāt.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes