www.sudzibas.lv Latvian Miracle Aija Segliņa Prettiesiska rīcība, šķirnes kaķu audzēšanas un atsavināšanas pārkāpumi

Latvian Miracle Aija Segliņa - Prettiesiska rīcība, šķirnes kaķu audzēšanas un atsavināšanas pārkāpumi

Man netika izsniegti kaķa ciltsraksti, jo nepakļāvos mutiskajai audzētājas prasībai kaķi kastrēt. Mooncat prezidente neiesaistījās jautājuma risināšanā un pat tiesā klaji meloja, ka tā ir pareizi.
Nedrīkst pieprasīt dzīvnieku sterilizēt un tikai tad tiks izsniegti ciltsraksti. Bet tā ir audzētājas Aijas S., Mooncat un arī citu organizāciju sabiedrībā zināmu audzētāju ierasta prakse viņu merkantilo mērķu īstenošanai pieprasīt sterilizēt kaķi un tikai tad tiks izsniegti ciltsraksti.
Saskaņā ar man pieejamo informāciju Aija S. darbojas kā kaķu audzētāja kopš 2014.gada biedrībā Mooncat. Audzētāja šķirnes kaķus pārdod kā mājas mīluļus, uzstādot mutiski vai rakstiski prasību sterilizēt/kastrēt kaķi, un tikai tad jaunajam īpašniekam tiek izsniegti ciltsraksti. Sludinājumu portālā www.ss.com 2021. g. bija redzams, ka audzētāja pārdod kaķus, uzdodot tos par šķirnes kaķiem, bet uz atdošanas brīdi bez ciltsrakstiem vai arī, ka audzētāja uzsākusi kaķus sterilizēt/kastrēt jau audzētavā ~ 3 mēnešu vecumā, kad kaķi vēl nav fizioloģiski nobrieduši, un tad pārdot.
Zemkopības ministrija man savā skaidrojumā norādījusi, ka ciltsraksti ir oficiāls dokuments, kas pierāda dzīvnieka izcelsmi, ciltskoku, piederību konkrētai šķirnei, kā arī apliecina, ka dzīvnieks ir ģenētiski vesels. Ciltsraksti ir apliecinājums gadu desmitiem ilgam selekcijas darbam, pilnveidojot un uzlabojot katras šķirnes vēlamās īpašības un samazinot nevēlamo īpašību un slimību izpausmi. Attiecībā uz pārdevējas prasību par kaķa kastrēšanu kā priekšnoteikumu ciltsrakstu saņemšanai, ministrija norāda, ka Veterinārmedicīnas likuma 57.1 panta otrās daļas 4. punktā ir paredzēts, ka dzīvnieka izskatu pārveidojošas vai citas neārstnieciskas operācijas nepieciešamību drīkst noteikt un izdarīt tikai praktizējošs veterinārārsts, ja operācija nepieciešama dzīvnieka vairošanās funkciju pārtraukšanai, taču nav zināms, ka audzētājas uzstādīto prasību kastrēt kaķi būtu noteicis praktizējošs veterinārārsts, tādēļ audzētājai nav objektīva iemesla paturēt pārdoto kaķu ciltsrakstus savā īpašumā. Ministrija norāda, ka pastāv vispārpieņemta prakse, ka pēc dzīvnieka pārdošanas un pirkšanas darījuma noslēgšanas audzētājs reizē ar dzīvnieku jaunajam dzīvnieka īpašniekam nodod arī dzīvnieka ciltsrakstus, ja organizācija tādus ir izdevusi. Šāda rīcība ir objektīvi sagaidāma no godprātīga dzīvnieku audzētāja. Audzētāja atteikšanās nodot jaunā īpašnieka rīcībā kaķa ciltsrakstus ministrijas ieskatā ir prettiesiska. Ciltsrakstu nodošana jaunajam dzīvnieka īpašniekam faktiski ir uzskatāma par apliecinājumu tam, ka audzētājs uzņemas atbildību par to, ka izaudzējis kvalitatīvus dzīvniekus, nevis rīkojies kā bezatbildīgs bezšķirnes dzīvnieku pavairotājs, kurš vēlas tikai nopelnīt.
Konkrētā gadījumā, kur es iegādājos no Aijas S. kaķēnu, izvērtēšanas gaitā tika noskaidrots, ka biedrības sastāvā esošā audzētāja 2020.gada maijā ir pārkāpusi arī dzīvnieku atsavināšanas prasības (nav ievērojusi atsavināšanas periodu pēc vakcinācijas, nav informējusi PVD teritoriālo struktūrvienību par kaķēnu tirdzniecību, atsavināšanas brīdī mājas (istabas) dzīvnieka pasē nebija norādīts kaķēna īpašnieks).
Iepriekš minētie pārkāpumi ministrijas ieskatā liecina par to, ka Mooncat neveic pilnvērtīgu tās sastāvā esošo audzētavu uzraudzību.
Papildus norādu, ka Mooncat oganizācija, kura izsniegusi ciltsrakstus, neuzņemas nekādu atbildību par kaķim izsniegtajiem ciltsrakstiem, jo saskaņā ar tās nolikumu ciltsrakstus drīkst saņemt tikai audzētājs. Šīs organizācijas izsniegtajos ciltsrakstos netiek norādīts kaķa čipa Nr., to saskaņā ar nolikumu jāielīmē pašam audzētājam. Audzētājs var attiecīgi to arī neizdarīt. Līdz ar ko ciltsrakstus var atdot ar jebkuru kaķi.
Mana iesnieguma izvērtēšanas gaitā laikā no 25.01.2021. Lauksaimniecības datu centrā saņemtā aktualizētā biedrības sastāvā esošo dzīvnieku audzētavu saraksta bija redzams, ka audzētāja vairs nav biedrības biedrs, tomēr saskaņā ar 09.06.2021. publicēto Mājdzīvnieku organizāciju un audzētavu sarakstu, audzētāja atkal ir iekļauta biedrības audzētavu sarakstā.
Diemžēl uz viena mana iesnieguma pamata organizācijai Lauksaimniecības datu centrs izteica tikai brīdinājumu un kā jau norādīju audzētava atkal ir iekļauta Mooncat audzētavu sarakstā. No LDC puses tika ignorēts mans iesniegums, kur es norādīju uz vairākām nepilnībām organizācijas Mooncat nolikumā. Tas joprojām nav aktualizēts.
Tāpēc lūdzu citus, kuri saskārušies ar šīs audzētājas Aijas S. un organizācijas Mooncat pārkāpumiem, vērsties ar iesniegumiem PVD, LDC un ZM, lūdzot uzsākt administratīvu procesu par organizācijas izslēgšanu no reģistra.
Tāpat aicinu neiegādāties kaķus no šīs audzētājas un organizācijas Mooncat citām audzētavām.

A

Komentāri (1)

S segls 23.07.2023

Šai "nabaga sievietei" ir garīga rakstura veselības problēmas. Šajā jautājumā ir 3 (trešās) instances Latvijas Tiesas lēmums! Un iepazīstoties ar Aivas Avotas dziļi aizskarojošiem apmelojumiem A. Segliņa ir pieņēmusi lēmumu vērsties Tiesā ar prasību par neslavas celšanu! Ja kāds vēlās iepazīties ar Tiesas lēmumu augstāk minētajos jautājumos lūdzu zvanīt 26334055 - izsūtīšu spriedumu!

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes