www.sudzibas.lv Laima Lux "Meistare" nezina valsts valodu, naudas izkrāpšana, kaitniecisks pakalpojums

Laima Lux - "Meistare" nezina valsts valodu, naudas izkrāpšana, kaitniecisks pakalpojums

Biju nesen uz Laima Lux salonu ieveidot matus, tomēr liels bija mans pārsteigums, ka, ierodoties uz norunāto pieraksta laiku, administratore man piesaistījusi "meistaru" jeb drīzāk kādu jauniņo darbinieci, kas neprot valsts valodu. Īpaši neko šajā tīri elementārajā procedūrā nedeva administratores tulkojums, jo krievvalodīgā darbiniece darbu ar matu pannu veica pavirši un neprecīzi, pat termiski bojājot, apdedzinot matus. Jā, zinu, ka jau matu veidošanas laikā pie pirmajām aizdomām vajadzēja celties kājās un iet pie administratores, izteikt pretenziju par nekvalitatīvo pakalpojumu un prasīt kādu citu meistaru ar valsts valodas prasmēm, tomēr vēlāk, kad darīju zināmu savu sūdzību šai administratorei no Laima Lux, viņa vien sākumā piedāvāja 5 eur atlaidīti nākošajam pakalpojumam pie cita meistara, beigās prasīju, lai iedod uzņēmuma vadītāja/ valdes locekļa tālr., lai pārrunātu situāciju, uz ko pretī telefonsarunā saņēmu draudus no šīs personas - par draudiem tika uzrakstīts iesniegums Valsts policijai un ar šo administratori tika veiktas preventīvas pārrunas.
No Valodas centra saņēmu informāciju, ka apkalpojošajā sfērā (tostarp arī skaistumkopšanā), kur svarīga ir komunikācija, Latvijā drīkst strādāt vienīgi darbinieki ar valsts valodas zināšanām. Dīvains šķita administratores izteikums "šeit ir maz tādu darbinieku, kas saprot latviski".
Izvēlējos Laima Lux salonu, pamatojoties uz tā iepriekš zināmo/ dzirdēto "prestižu" un ērto lokāciju tieši Rīgas centrā (Brīvības ielā) netālu no darba vietas. Bet šis notikums mani fascinēja. Uzskatu, ja tomēr ir pieļauta administratores kļūda, var vienkārši atvainoties un domāt kā iespēju robežās labot situāciju. Šāda ir pieredze, it kā ejot uz atpazīstamu salonu.
Valsts valodas centrs mani informēja, ka salona Laima Lux valdes loceklis sniedzis informāciju, ka šī konkrētā darbiniece bez valsts valodas zināšanām nemaz nav pieņemta salonā kā darbiniece, bet darbojas tur kā pašnodarbinātā persona un viņa vispār vairs neesot sasniedzama, aizbraukusi projām uz ārzemēm, lai gan informācija par viņu vēl joprojām atrodama salona Laima Lux mājas lapā. Un it kā viņai pašai jāatbildot par to, ko viņa taisot no klientu matiem, nevis salonam. Absurds. Neiesaku šādu salonu.

L

Komentāri (4)

Velvetpopstar 09.11.2023

Un kā ar ukraiņiem? Daudzi ukraiņi nesaprot latviešu valodu, bet strādā apkalpošanas sfērās.

Velvetpopstar 09.11.2023

Vienīgi pat ja neprot runāt latviešu valodā, darbs ir jādara kārtīgi, jo kā nekā tie ir citas personas mati. Es nesaprotu kāpēc pieņem darbā ukraiņus bez prasmēm. Tik pat labi es arī varētu frizēt matus, jo latviešu valodu zinu . 😅

A annaute 09.11.2023

Meli aprakstā par frizieri.

K Kriksiits 25.11.2023

Lol

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes