www.sudzibas.lv Kva.lv Nekvalitatīvā kaķenes sterilizēšana

Kva.lv - Nekvalitatīvā kaķenes sterilizēšana

Šim stāstam ir vēsture.. 2012.gada beigās vai 2013.gada sākumā, precīzi neatceros datumu, atvedu savu kaķeni uz sterilizāciju. Kad atbraucu pakaļ, dr.Jeļena Oksa-Minaļto pateica, ka ilgi "aties" no narkozes, jo bija nepieciešama divkāršā narkozes deva, jo viņa operācijas laikā pamodās. Viņas teikto apstiprināja kolēģe. Lūdzu veikt ierakstu par veikto sterilizāciju dzīvnieka pasē, taču man pateica, ka šādus ierakstus viņi neizdara. Pagāja 2-3 mēneši un mana kaķene atkal sāka meklēties. Griezos klīnikā, lai noskaidrotu kā tas ir iespējams pēc sterilāzacijas? Man paskaidroja, ka tas palika galvā, tā kā "atmiņas", taču kaķene nav mēģinājusi šo prieku...un uzreiz piedāvāja tabletes, pateica, ka tās līdzēs. Piedāvāja veikt sonogrāfiju. Protams, ja dzīvnieku mīli, tad esi gatavs uz visu, lai noskaidrotu iemeslu. Uz jautājumu vai ir iespējams, ka kaut kas ir palicis un nav izgriezts līdz galam, man atbildēja, ka tas nav iespējams! Katru pusgadu kaķene sāka meklēties. Es devu tabletes. Pēc kādiem 2 gadiem tabletes vairs nelīdzēja. Aizgāju pie cita vetārsta, kas pateica, ka ir jasterilizē atkārtoti, jo nav līdz galam uzstaisīta operācija. Griezos vēl pie 2 vetārstiem, kuri arī pateica, ka tas ir nevalitatīvās operācijas rezultāts, nevis palika "galvā". Nevarēju saņemties, lai atkal likt mīluli "zem naža" un visu laiku tikam galā ar hormonāliem preparātiem (pote) 2018.gada novembrī saņēmos un aizvedu savu keķeni uz sterilizāciju. Un nu "brīnums notika", kaķenei tika izoperēta vesela olnīca! Visu šo laiku bija vajadzīgas tabletes, potes, sonogrāfija- tas maksā naudu, bet tas ir sīkums. Ņemot vērā, ka bija jāskatās uz to kā kaķene mokās, jāšpricē hormonus, kas kā zināms provocē vēzi, uzskatu, ka dr.Oksas-Minaļto bezdarbība ir cietsirdīga attieksme pret dzīvnieku un vetāarsta pavirša attieksme pret saviem pienākumiem! Bez tam apzināta faktu slēpšana un melošana acīs skatīdama, apzināta savu pienākumu nepildīšana liecina par to, ka tādam cilvēkam nav īstā vieta strādāt, kur jāsniedz palīdzība, glābjot veselību un dzīvību.

F foer 14.11.2018

pati sterilizacija var tikt veikta gan nemot ara vienu vai abas olnicas,vai nosienot olvadus..veidi var but dazhadi un visi ir vienlidz efektivi un pienemami. Bet pec sterilizacijas 85% kakenes tiesam meklejas,un normals arsts to ari apstiprinas...man gan liekas ka tas arsts pie kura tagad bijat jus ganapveda ap sturi:)

B Bille 21.11.2018

Jums taisnība - veidi ir dažādi, taču izņemot tikai vienu olnīcu, otra veselā funkcionē - meklēšanās saglabājas, var iestāties arī grūsnība, tādēļ no šādas "sterilizācijas" nav jēgas.
Par konkrēto gadījumu grūti spriest, jo, cik man zināms, minētā ārste ir ļoti profesionāla.