Kupētas ausis

Paskaidrojet, lūdzu! Ja pēc jaunajiem noteikumiem nedrīkst kupēt ausis, tad kāpēc pēc sludinājuma SS.LV tiek pārdoti dobermaņi ar LKF ciltsrakstiem ar nogrieztām ausīm. Uz kuriem suņiem tad šie jaunie likumi darbojas? Un ja ausis ir nogrieztas, vai tāds suns var piedalīties FCI izstādēs?

V Veronika 07.12.2006

A kas te ko brīnīties?Tie tak dzīvniekus mīl tikai tad, kad tas ir izdevīgi.Astes bez narkozes griezt tak nav sāpīgi, un arī ausis-ne!Vajadzētu pašiem noraut un izstādē palaist riksī!

M Mārīte 30.12.2006

Jums pašiem jautri,tad es priecājos. Cilvēka dabā kādu apdirst, ausis kupēt vetārstam nav vajadzība, to pieprasa suņu saimnieki, jo redziet viņi kucēnus nevar pārdot, nevar grābt lielo čunguru. Es domāju katrs vetārsts stāsta, ka tā aizliegta operācija, varbūt kļūdos...

J jola 13.03.2008

Mani mulsina fakts, ka par astu un ausu griešanu izsakās cilvēki, kuriem nav ne jausmas, kapēc tiek griestas astes un ausis. Dabā visiem suņu ciltsbrāliem(vilkiem, dingo...) ausis stāv. Nokarenas ausis ir cilvēku selekcijas rezultāts. Lielākajai daļai suņiem ar nokarenām ausīm ir problēmas ar ausu iekaisumiem un ..... Vetklīnikas ir pilnas ar šadiem nokareno ausu klientiem. Dobermaņi ir ļoti aktīvi suņi, kamēr kucēni aug kopā, ļoti bieži viņi viens otram nopluina ausis, līdz neestētiskam paskatam un iekaisumiem .Tas pats ir ar astēm. Ausis un astes parasti ir ļoti viegli traumējamas, tas parasti attiecas uz energiskiem, dienesta suņiem, kuriem ir īsa spalva. Garā spalva pasargā sunus no traumām. Astes griež no 1-4 dienu veciem kucēniem, šī procedūra nav traumējoša. Uzreiz pēc astes nogriešanas mazuļi ar milzīgu apetīti metas pie mammas pupa. Bet ja asti vajag griest pēc traumas pieaugušam sunim , tad rodas milzīgas problēmas, jo tur jau ir attīstijies nervs, skriemeļi. Un tad jau tas ir bīstami veselībai un bieži vien noved pie kaulu puvēm..... Ārzemēs, kur nav atļauts griest ausis un astes i izņēmums dienesta suņiem, kuriem vis liekais tiek kupēts. Ausis visos vecumos tiek kupētas zem narkozes, 2 stundas pēc ausu griešanas kucēni jau spelējas un ar apetīti ēd.

L Levron 13.09.2008

absolūti piekrītu Jolas komentāram! viņas uzsvērtais būtu kā pirmkārt, bet otrkārt - kas tas vispār par dobermani ar nokarenām ausīm? Tas ir šīs šķirnes imidžs un tēls - elegants suns ar stāvām ausīm!

L Laura 24.10.2008

Ir tā ka ir valstis kurās nepieļauj piedalīšanos ar kupētām austīm un astēm skatēs tad vaig pašiem izlemt kam jums tas suns ja izstādēm tad jāņem ar nokarēnām ausīm, ja pašiem tad var arī ar kupētām!!! vienkārši ar nekupētām ir lielākas iespējas piedalīties vairāku valstu izstādēs, ja ar kupētām tad šīs iespējas samazinās. Pie mums ir atļauts piedalīties arī ar kupētām ausīm!!!

D Daina 09.01.2009

Varbūt kāds zina kā ausis dobermanītim pēc kupēšanas sasiet lai viņas stāvētu

B Barbara 08.12.2009

Ir sugas standarts, kas ir izkopts gadu simtiem. un es uzskatu, ka ausis un astes sāka griezt ne jau tāpēc, ka kādam tās nepatika, bet gan tāpēc, ka ir bijuši dažādi ausu iekaisumi, suņi kļuva kurli un nevarēja pildīt savu darbu un veikt savus pienākumus. Tas pats ir ar astēm, kuras tika traumētas un bija vajadzīga ārstēšana. Suns nav nekāds sliņķis (dzīvnieks), kuram aste vajadzīga līdzsvaram. Nav ko tik traki cepties par tām lietām, jo astes un ausis tiek kupētas kucēniem un tas ir viens brīdis, pāris dienu laikā viss jau ir sadzijis. un nākotnē sunim nav jācieš no tā, ka ausīs ir iekaisumi un ārstam suns ir jāiemidzina katru reizi, lai sunim to ausu iekaisumu iztīrītu. ( Bieži ievadīti anestēzijas līdzekļi saīsina suņa dzīvi un pasliktina veselību, iespējams, ka nākamā anestēzija var būt pēdējā. Tāpat arī ķirurģiakā iejaukšanās var būt dzīvībai bīstama.) Vai arī pašas ausis ir tik jūtīgas, ka tām vispār nevar pieskārties un ja sunim ir jāaizstāv sevi vai savu saimnieku uz ielas un viņam trāpa pa ausīm, viņš vairs nevar cīnīties. Man suns atsita asti tik stipri, ka tā pēc tam 2 mēn. nekustējās un viņš visu laiku staigāja pa māju un, , raudāja``, viņam tika doti atsāpinošie ļīdzekļi, kas arī nav nekas labs. Vai tāda dzīve ir labāka?