Kornetes I. reproduktīvās veselības centrs - Neprofesionalitāte

Gāju pie ginekoloģes Ilzes Kornetes ar uzticību kādus 10 gadus uz regulārām pārbaudēm. Visus šos gadus viņa man teica, ka man visa dzemde izskatās ļoti labi un ka man viss ir kārtībā. Tad, kad pienāca laiks, kad vēlējos ģimenes pieaugumu, daktere atkal teica, ka ar dzemdi viss kārtībā un pie bērniņa tikt varēšu bez problēmām. Tad, kad pie bērniņa tikt gada laikā nesanāca, mainīju ginekoloģi, kura uzreiz pateica, ka man ir endometrioze (saaugumi dzemdē) un man viņi ir tik daudz, ka dabīgā ceļā man nav iespējams tikt pie bērniņa. Tas nozīmē, ka esmu neauglīga. Es domāu, ka šādai "speciālistei" Ilzei kornetei nav vietas ginekoloģija jo citi ginekologi uzreiz pamanīja, kas man kaiš. Ja man būtu laicīgi viss atrasts, uzreiz būtu veikta operācija, man visi saaugumi nebūtu tik traki saaugusi kā šodien.

Z

K KVC 14.10.2023

Labdien! Paldies par Jūsu komentāru. Tā kā komentārs ir anonīns, tad vēl jo grūtāk komentēt konkrēto situāciju. Vēlamies norādīt, ka endometrioze skar katru 10 sievieti un raksturojas ar ilgu un sarežģītu diagnostikas gaitu. Kā arī vēlamies teikt, ka šobrīd joprojām endometriozes diagnozi joprojām visbiežāk pierāda ar operācijas palīdzību. Operācija, protams, netiek veikta, kamēr tam nav indikāciju jeb iemeslu. Vēlamies arī lapini atgādināt, ka abas Jūsu minētās situācijas - endometrioze un neauglība - ir ļoti kompleksas situācijas, kas var ievērojami samazināt dzīves kvalitāti. Visbeidzot, ka tā kā abas šīs veselības situācijas ir mutifaktoriālas jeb radušās no daudziem un dažādiem faktoriem, tad, mūsuprāt, nebūtu korekti šajā situācijā anomīni nosaukt ginekoloģi dr. Ilzi Korneti, ārsti ar vairāk kā 40 gadu pieredzi, par neprofesionālu.

Veselību vēlot,
Kornetes veselības centra speciālisti